Competitii de pescuit la rapitor 2013

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
steff
veteran
veteran
Mesaje: 1364
Membru din: 21 Ian 2012, 17:11

Re: Competitii de pescuit la rapitor 2013

Mesaj de steff » 20 Feb 2013, 21:17

Popescule, care-i rugaciunea ta preferata?
Calci in picioare orice si pe oricine si nu e bine... n-ai sa mori in casa ta si-n patul tau ca orice crestin. Ai sa mori fie intr-o sala de judecata fie in fata calculatorului. Mai ai o singura sansa... Bivolaru... acolo te poti integra in absolut.

Mai e un topic pe forumul asta in care sunt niste citate ale tale, hai nu te face ca nu le vezi si arata-ne de ce esti in stare.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Competitii de pescuit la rapitor 2013

Mesaj de Adelin » 20 Feb 2013, 23:02

Io zic sa vorbim cu adminul sa ii dea BAN pt "postare intentionata de info false". :lol: :lol: :lol: :lol:

...exemple au mai fost...si nu putine: http://www.rapitoriii.info/forum/search.php
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Competitii de pescuit la rapitor 2013

Mesaj de apsalba » 21 Feb 2013, 07:30

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Din toată discuția de aseară pe pvtv, am rămas cu o cruntă dezamăgire. Avocatul specializat în divorțuri, mihuță, a declinat posibilitatea de a ne cunoaște în instanță. Oare de ce?
mihuță tată, nu dreptul la liberă asociere și de organizare de competiții private am contestat noi, ci faptul că (potrivit propriului statut al ligii) aceasta desfășoară activități pentru care legea impune imperativ autorizații. Aici trebuie să vă concentrați, nu pe alte prostii. Avocatul vostru a recunoscut în fața instanței că LRS a reprezentat România la competiții oficiale fără a fi autorizată de statul român pentru aceasta. Ba chiar s-a mândrit cu asta.
Mai sfătuiește-l și pe băiatul ăla cu capul mic în care îi stă creierul lejer (sorin lazea parcă îl cheamă). Spune-i că toate forurile sportive internaționale sunt persoane de drept privat. La ristivan nu am pretenții că el se ocupă cu trasul firelor (de comunicații). Faptul că nu se cunoaște statutul CIPS nu mă miră la niște domni obișnuiți să mânuiască lansetele și nu actele. Altfel nu se explică faptul că habar nu au că la CIPS de exemplu, este afiliată România, nu AGVPSR. AGVPSR se erijază în reprezentantul României, fără ca România să știe acest lucru. Ia uite aici ce scrie!
http://www.cips-fips.com/cips/federations.html
Deci, cine este afiliat CIPS?
PS M-am distrat copios când ăla cu capul mic a zis că spinningul nu este recunoscut ca sport. Așa spun și eu. Sport este pescuitul sportiv, spinningul fiind o probă sportivă. :lol: :lol: :lol: :lol:

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Competitii de pescuit la rapitor 2013

Mesaj de apsalba » 21 Feb 2013, 07:45

steff scrie:Popescule, care-i rugaciunea ta preferata?
Calci in picioare orice si pe oricine si nu e bine... n-ai sa mori in casa ta si-n patul tau ca orice crestin. Ai sa mori fie intr-o sala de judecata fie in fata calculatorului. Mai ai o singura sansa... Bivolaru... acolo te poti integra in absolut.

Mai e un topic pe forumul asta in care sunt niste citate ale tale, hai nu te face ca nu le vezi si arata-ne de ce esti in stare.
steff,
Ce nu înțelegi tu este un lucru simplu. Ilegalitățile se constată în instanță, iar cei care le fac trebuie să răspundă pentru comiterea lor. Altfel se alege praful de statul de drept, cum de altfel era gata să se aleagă și de pescuitul sportiv. Faptul că intenționez să introduc legalitatea și ordinea în pescuitul sportiv efectele se vor produce în viitor. Pe mine mă distrează cerbicia cu care se apără o situație clară de ilegalitate de către niște indivizi care simt că le scapă jucăria din mână și care în viitor vor deveni niște anonimi.
PS Nu-mi face nici o plăcere actuala situație, dar la o invitație concretă făcută cluburilor din LRS de a participa la constituirea federației, acestea au decis prin vot boicotarea federației. Care este după părerea ta calea de a pune lucrurile pe făgașul normal? Cel puțin eu consider că trebuie să reprezint interesele federației, nu să tolerez niște copii imaturi care cred că ei au inventat pescuitul sportiv.

steff
veteran
veteran
Mesaje: 1364
Membru din: 21 Ian 2012, 17:11

Re: Competitii de pescuit la rapitor 2013

Mesaj de steff » 21 Feb 2013, 08:10

steff scrie:[...]
Mai e un topic pe forumul asta in care sunt niste citate ale tale, hai nu te face ca nu le vezi si arata-ne de ce esti in stare.
Poate ca acum se vede mai bine.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Competitii de pescuit la rapitor 2013

Mesaj de semlecangheorghe » 21 Feb 2013, 08:14

apsalba scrie:
semlecangheorghe scrie:
....să vă spun că federația dictează în pescuitul sportiv în totalitatea lui, nu numai la spinning.
Si cind io am zis ca esti....dictator :lol: mi-au sarit unii in cap ,cum ca n-ar fi asa..Iaca este..
Gigi,
Federația este de genul feminin! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Stiu.Si domnia ta esti masculul alfa care o conduce..
Da'tot nu mi-ai zis,pin'la urma cine a cerut dizolvarea l.r.s.??
Federatia sau Clubul Cetate??
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: Competitii de pescuit la rapitor 2013

Mesaj de razvan m. » 21 Feb 2013, 08:17

apsalba scrie: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Din toată discuția de aseară pe pvtv, am rămas cu o cruntă dezamăgire. Avocatul specializat în divorțuri, mihuță, a declinat posibilitatea de a ne cunoaște în instanță. Oare de ce?
mihuță tată, nu dreptul la liberă asociere și de organizare de competiții private am contestat noi, ci faptul că (potrivit propriului statut al ligii) aceasta desfășoară activități pentru care legea impune imperativ autorizații. Aici trebuie să vă concentrați, nu pe alte prostii. Avocatul vostru a recunoscut în fața instanței că LRS a reprezentat România la competiții oficiale fără a fi autorizată de statul român pentru aceasta. Ba chiar s-a mândrit cu asta.
Mai sfătuiește-l și pe băiatul ăla cu capul mic în care îi stă creierul lejer (sorin lazea parcă îl cheamă). Spune-i că toate forurile sportive internaționale sunt persoane de drept privat. La ristivan nu am pretenții că el se ocupă cu trasul firelor (de comunicații). Faptul că nu se cunoaște statutul CIPS nu mă miră la niște domni obișnuiți să mânuiască lansetele și nu actele. Altfel nu se explică faptul că habar nu au că la CIPS de exemplu, este afiliată România, nu AGVPSR. AGVPSR se erijază în reprezentantul României, fără ca România să știe acest lucru. Ia uite aici ce scrie!
http://www.cips-fips.com/cips/federations.html
Deci, cine este afiliat CIPS?
PS M-am distrat copios când ăla cu capul mic a zis că spinningul nu este recunoscut ca sport. Așa spun și eu. Sport este pescuitul sportiv, spinningul fiind o probă sportivă. :lol: :lol: :lol: :lol:
La toate intrebarile astea ti-am raspuns de nenumarate ori pe forum. De acum raspunsul pe probleme juridice il vei primi de la tribunal.
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4615
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Competitii de pescuit la rapitor 2013

Mesaj de vali stratonov » 21 Feb 2013, 08:23

Acest topic NU ARE NIMIC DE-A FACE CU FRPS ....asa incit va rog sa lasati oamenii sa citeasca informatii despre posibile competitii din 2013.

Oare cit mai dureaza sa fie infestate si topicurile de vinzare -cumparare de catre maretul federal?.

In acest topic nu era vorba nici despre FRPS , nici despre presedintele acesteia si nici despre concursurile organizate de ei.
Ne-am fi dorit sa stim ce concursuri organizeaza dar nu am avut inca sansa asta. :cry:

Ceea ce se scrie mai nou nu are legatura cu topicul si ca atare Adeline te rog mult fa putina curatenie ...

Domnule Radulescu care ar fi metoda prin care putem pastra un topic pe linia lui , fara ca altcineva sa-l deturneze ....
Puteti va rog sa luati niste masuri in acest sens , caci altfel intr-o buna zi pe toate topicurile de pe rapitrori o sa ajunga sa scrie si sa citeasca numai apsalba..... :wallbash:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
fishi
veteran
veteran
Mesaje: 1805
Membru din: 31 Aug 2005, 11:12
Localitate: brasov

Re: Competitii de pescuit la rapitor 2013

Mesaj de fishi » 21 Feb 2013, 08:24

[quote=motherfucker]

nu să tolerez niște copii imaturi care cred că ei au inventat pescuitul sportiv.[/quote]

Iar ma iau de mama ta ......daca continui cu asemenea afirmatii!

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Competitii de pescuit la rapitor 2013

Mesaj de apsalba » 21 Feb 2013, 08:35

Ia încearcă!

Scrie răspuns