Competitii 2012 la rapitor !

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Competitii 2012 la rapitor !

Mesaj de semlecangheorghe » 25 Feb 2012, 22:11

Spune-i asta Popescului...Daca nu posta el,nu postam nici eu..Si in plus subiectul acestui topic are o mare legatura cu Popescu,asa ca nu sint deloc offtopic,si nu cred ca trebuie sa cer cuiva permisiunea sa ma exprim..mai ales ca ,pe mine competitiile ma intereseaza foarte mult..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Competitii 2012 la rapitor !

Mesaj de apsalba » 25 Feb 2012, 22:36

ANDREI RIGA scrie:Domnule Popescu, nu va cunosc, nu ma cunoasteti, dar va spun sincer ca deveniti obositor! Si v-o spun cat se poate de politicos! Credeti-ma ca dupa ce am tot citit forumurile in ultimii doi ani stiu exact care este parerea si activitatea dvs in problema pescuitului de competitie. Topicul asta se numeste "Competitii 2012 la rapitor!". Va rugam frumos , daca vreti sa ne faceti o invitatie la o competitie de rapitor in anul 2012, sunteti binevenit sa ne dati toate detaliile despre loc, data, specie tinta , etc. Daca doar vreti sa va duceti razboiul personal, faceti-o in topicurile in care subiectul face vorbire despre federatie si atat ! Postarile dvs anterioare nu imi vor clinti hotararea de a participa la etapele CNS ! Daca organizati vre-un concurs de pescuit cu naluci, promit ca voi analiza foarte serios datele acestuia si daca pot, voi participa la el. Daca nu aveti o competitie concreta cu calendar fixat, va rog frumos, nu scrieti in topicul asta! Multumesc
Exact asta spuneam si eu. Competitiile la pesti rapitori, cele oficiale, se organizaaza in cadrul divizie de pescuit sportiv la pesti rapitori a federatiei. Eu personal nu ma ocup cu organizarea. Federatia are o comisie speciala pentru asa ceva.
Tot ce am facut, a fost sa anunt ca aceste competitii oficiale se organizeaza de federatiei si ca cluburile care doresc sa se afilieze se pot adresa federatiei in acest sens. Nu am fortat pe nimeni sa faca acest lucru, optiunea apartinand cluburilor. Este ceva care deranjaza?
Va garantez ca LRS nu va mai organiza si nici nu va mai trimite vreodata sportivi la loturile nationale. Daca insistenta mea va deranjaza, luati-o ca pe informatie pe care o tot repet de un an si ceva de zile, pentru a fi cunoscut de toata lumea ca pescuitul sportiv are un for legal de reprezentare si care isi va intra in totalitate in atributii incepand din acest moment. Nu ma deranjaza daca mergeti la cate competitii private doriti. Dar campionatele nationale de pescuit sportiv la toate probele apartin federatiei si folosirea lor de catre alte entitati este deja infractiune. Eu am anuntat acest lucru in timp util. Ce va fi mai departe se va vedea.

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Competitii 2012 la rapitor !

Mesaj de MihaiV » 25 Feb 2012, 22:59

apsalba scrie: Va garantez ca LRS nu va mai organiza si nici nu va mai trimite vreodata sportivi la loturile nationale. Daca insistenta mea va deranjaza, luati-o ca pe informatie pe care o tot repet de un an si ceva de zile,.
O tot repeti... si intre timp le-a mai cazut o salba de medalii la gat! Mai baga de-astea cu "garantez" ca vad ca ii mobilizeaza! :o

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Competitii 2012 la rapitor !

Mesaj de SF » 25 Feb 2012, 23:09

apsalba scrie: Va garantez ca LRS nu va mai organiza si nici nu va mai trimite vreodata sportivi la loturile nationale. Daca insistenta mea va deranjaza, luati-o ca pe informatie pe care o tot repet de un an si ceva de zile, pentru a fi cunoscut de toata lumea ca pescuitul sportiv are un for legal de reprezentare si care isi va intra in totalitate in atributii incepand din acest moment.
Spamer mic cu spume la gura ,ai dreptate ca asa ziceai de mai bine de un an , si LRS o facut anu bine mersi , io as zice ca ai mintit atunci si prin urmare cred ca minti si acum !

Inteleg ca exista regulamente pentru insulte , da din cate stiu si aia care is off topic in mod normal sint atentionati , sincer ar trebui un moderator pentru spameru asta obositor !

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Competitii 2012 la rapitor !

Mesaj de semlecangheorghe » 26 Feb 2012, 06:45

Nu, Popescu are voie sa vorbeasca cite in luna si stele,pe el nu-l trage nimeni de mineca...

Mai nou este 'protejat de la distanta'..si stiu ce spun..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: Competitii 2012 la rapitor !

Mesaj de Mister Fisherman » 26 Feb 2012, 07:22

La cate "oferte de nerefuzat " a facut Fane , si pe praful asta de afara cand a cam stagnat tot , nu-i normal sa fie protejat de la distanta ? :lol: :lol: :lol:
Sa nu-i fure nimeni energia "benefica "pe care o emana in jurul sau , ca raman oamenii fara "diurna" de la federatie :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Competitii 2012 la rapitor !

Mesaj de apsalba » 26 Feb 2012, 08:12

MihaiV scrie:
apsalba scrie: Va garantez ca LRS nu va mai organiza si nici nu va mai trimite vreodata sportivi la loturile nationale. Daca insistenta mea va deranjaza, luati-o ca pe informatie pe care o tot repet de un an si ceva de zile,.
O tot repeti... si intre timp le-a mai cazut o salba de medalii la gat! Mai baga de-astea cu "garantez" ca vad ca ii mobilizeaza! :o
Clubul vostru de cine va fi reprezentat la depunerea cererii de afiliere?
semlecangheorghe scrie:Nu, Popescu are voie sa vorbeasca cite in luna si stele,pe el nu-l trage nimeni de mineca...

Mai nou este 'protejat de la distanta'..si stiu ce spun..
Spune-mi și mie de cine sunt protejat, ca să nu mor prost! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Competitii 2012 la rapitor !

Mesaj de semlecangheorghe » 26 Feb 2012, 08:17

N-am voie.Nu aici..

Discutati despre competitii,nu fiti off topic..Altii vor sa urmareasca subiectul..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: Competitii 2012 la rapitor !

Mesaj de apsalba » 26 Feb 2012, 08:24

Păi ce mai este de discutat? Așteptăm afilierile cluburilor. Lotul l-am afișat. Rămâne ca cei nominalizați să confirme acordul privind selecționarea, de efectuat formalitățile de legitimare și intrarea în calendarul de pregătire. Ce nu este clar? A, mai trebuie să stabilim cine se va ocupa de partea tehnică, dar asta nu este treaba mea. Detalii vă poate da dl. Stratonov - vicepreședintele federației și dl. Ignat Gabriel - șeful comisiei de competiții.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Competitii 2012 la rapitor !

Mesaj de semlecangheorghe » 26 Feb 2012, 08:34

http://www.rapitori.ro/forum/competitii ... 18760.html


Anunta-ti nenorocitele de concursuri la tine pe site....

Aici se vorbeste despre Campionatul Ligii.. :arrow:

Dar vad ca in cazul tau nu se aplica regulile,caci esti mai cu mot decit altii...
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Scrie răspuns