Competitii 2012 la rapitor !

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
MatrixVR5
veteran
veteran
Mesaje: 741
Membru din: 01 Noi 2004, 16:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Competitii 2012 la rapitor !

Mesaj de MatrixVR5 » 23 Feb 2012, 14:35

Ștefan Dinu - presedinte @ lrs.ro | stefan.dinu @ lrs.ro
:D
FISHING IS LIFE.
The rest just details!

oancea ovidiu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 8
Membru din: 10 Mai 2006, 06:59
Localitate: SIBIU
Contact:

Re: Competitii 2012 la rapitor !

Mesaj de oancea ovidiu » 23 Feb 2012, 14:38

MatrixVR5 scrie:Ștefan Dinu - presedinte @ lrs.ro | stefan.dinu @ lrs.ro
:D
mersi o sa intreb ma gandeam ca orice pescar sportiv ar putea sa incerce o competitie.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Competitii 2012 la rapitor !

Mesaj de vali stratonov » 23 Feb 2012, 14:52

oancea ovidiu scrie:o intrebare
conform pct.1 din regulament cns mal, se pot inscrie in competitie numai pescarii sportivi din cadrul asociatiilor/cluburilor afiliate. aceasta restrictie se mentine sau este orientativa? de ce intreb? pentru ca in anul 2011 au participat in competitii si persoane care nu figurau ca facand parte din cluburi afiliate. este important de stiut inca de la inceput daca la cns mal pot participa si pescari sportivi care nu fac parte din cluburi/asociatii nefiliate lrs. multumesc
Ovidiu pt. participarea la campionatul de mal e obligatoriu sa faci parte dintr-un club LRS....
La campionatul din barca sunt deja de 2 ani 2 Divizii, una Master (numai pt. membrii de club) si una OPEN (clasa deschisa) ...
La OPEN se pot inscrie pescari doritori de competitie (in limita locurilor disponibile ) dar numai dupa ce in prima saptamina s-au inscris membrii cluburilor LRS...

Probabil ca intr-un viitor , daca numarul doritorilor va creste vertiginos si se vor impune 2 Divizii ca si la barca , atunci ca sa participi nu va mai fi nevoie sa fi membru de club.
Pina atunci e cu "circuit inchis". :wink:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

oancea ovidiu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 8
Membru din: 10 Mai 2006, 06:59
Localitate: SIBIU
Contact:

Re: Competitii 2012 la rapitor !

Mesaj de oancea ovidiu » 23 Feb 2012, 14:57

da asa ma gindeam si eu asteptam sa se faca loc si pentru alti.
Mersi de raspunsurii mai insist.

Avatar utilizator
MatrixVR5
veteran
veteran
Mesaje: 741
Membru din: 01 Noi 2004, 16:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Competitii 2012 la rapitor !

Mesaj de MatrixVR5 » 23 Feb 2012, 14:57

oancea ovidiu scrie:
MatrixVR5 scrie:Ștefan Dinu - presedinte @ lrs.ro | stefan.dinu @ lrs.ro
:D
mersi o sa intreb ma gandeam ca orice pescar sportiv ar putea sa incerce o competitie.
Cred ca asa ar fi normal !
FISHING IS LIFE.
The rest just details!

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Competitii 2012 la rapitor !

Mesaj de vali stratonov » 23 Feb 2012, 15:10

MatrixVR5 scrie:
oancea ovidiu scrie:o intrebare
conform pct.1 din regulament cns mal, se pot inscrie in competitie numai pescarii sportivi din cadrul asociatiilor/cluburilor afiliate. aceasta restrictie se mentine sau este orientativa? de ce intreb? pentru ca in anul 2011 au participat in competitii si persoane care nu figurau ca facand parte din cluburi afiliate. este important de stiut inca de la inceput daca la cns mal pot participa si pescari sportivi care nu fac parte din cluburi/asociatii nefiliate lrs. multumesc
Ovidiu , sincer cel mai in masura sa-ti raspunda ar fi Stefan Dinu , de la care am preluat regulamentul cu rugaminte de informare.
Colegu Stefan, nu cred ca cel nominalizat de tine e cel mai in masura sa raspunda :D ,din mai multe motive ... MAI ALES cind e vorba de regulamente si statut.

Punctual vorbind nici regulamentul de la MAL nu are nici o legatura cu personajul amintit de tine , alti colegi din LRS au pus umarul si l-au scris in forma prezentata de tine ....14, Anghelina, Buzatu .... :wink:
Nu te lasa influentat de faptul ca presedintele stie tot :D :D :D poate doar in cazul in care am fi vorbit despre un alt presedinte al LRS. :wink: :D
Acum nu e cazul. :oops:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Competitii 2012 la rapitor !

Mesaj de Adelin » 23 Feb 2012, 15:31

Maaama maaama ce muscaturi, se vede ca suntem la inceput de an competitional....va vibreaza lansetele.... :fluch
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

YoNutzu
senior
senior
Mesaje: 443
Membru din: 22 Feb 2008, 18:31
Localitate: Targoviste

Re: Competitii 2012 la rapitor !

Mesaj de YoNutzu » 23 Feb 2012, 15:33

Am citit si eu regulamentul, m-a demoralizat de la punctul 1 :).... puteau macar sa lase la "liber" locurile neocupate de cei din cluburi (nu cred ca ramaneau libere dar... speranta moare ultima).
Pacat ... sunt destui pescari buni la de spinning de pe mal care nu sunt membrii unui club...

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: Competitii 2012 la rapitor !

Mesaj de nucus » 23 Feb 2012, 15:35

Vali,tu nu ai nimic de facut ?? Toti Stefan-ii de pe acest site sint prietenii tai :lol: exceptindul> doar pe Stefan cel Mare :lol: :lol: :lol:

oancea ovidiu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 8
Membru din: 10 Mai 2006, 06:59
Localitate: SIBIU
Contact:

Re: Competitii 2012 la rapitor !

Mesaj de oancea ovidiu » 23 Feb 2012, 15:39

YoNutzu scrie:Am citit si eu regulamentul, m-a demoralizat de la punctul 1 :).... puteau macar sa lase la "liber" locurile neocupate de cei din cluburi (nu cred ca ramaneau libere dar... speranta moare ultima).
Pacat ... sunt destui pescari buni la de spinning de pe mal care nu sunt membrii unui club...
corect si ma gandeam ca asa se remarca pescari noi care pot fi curtati de cluburi dupa acea

Scrie răspuns