Competiţiile anului 2014 -Spinning. Idei, propuneri...

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mynu_cs
veteran
veteran
Mesaje: 1512
Membru din: 21 Iun 2011, 19:50
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: Competiţiile anului 2014 -Spinning. Idei, propuneri...

Mesaj de mynu_cs » 30 Ian 2014, 14:33

Adelin scrie:
costysomn scrie:La concursuri nu se poate participa ca pescar independent?
Cum poti intra intr-un club de pescuit?.
Se poate si ca sportiv legitimat si ca particular.
este ceva regula ca cei care sunt in club au prioritate??

parca asa era la un moment dat.. sau ma insel?
"In fiecare zi ne batem joc
De pasari ,de iubire si de mare
Si nu bagam in sema ca in loc
Ramane un desert de disperare ."


Romulus Vulpescu

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Competiţiile anului 2014 -Spinning. Idei, propuneri...

Mesaj de Adelin » 30 Ian 2014, 14:36

Nu cred.
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Competiţiile anului 2014 -Spinning. Idei, propuneri...

Mesaj de StefanDinu » 30 Ian 2014, 14:53

mynu_cs scrie:pai anul trecut la open taxele au fost mai mari de 200.. deci tot mai convenabil e la mal nu?

cati participanti pot fi intr-o etapa vad ca anu trecut au fost cam 28. pe etapa?

PS:
fac fotbal american :))))) care anul trecut si-a facut federatie si e inregistrat ca sport in romania
Este clar ca la mal este mult mai ieftin pentru ca:
- ai nevoie de echipament minimal
- intr-o masina pot face deplasare 4-5 pescari fata de maxim 2 pescari la barca
- costurile de organzaire sunt mult mai mici

PS: fii sigur ca analizele la zi facute ... pe hartie cel putin + un contract sportiv. Doar asa te legitimizează clubul.
Forbalul american nu e sport de contact ... sporturi de contact sunt artele martiale (toate) si boxul.
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Competiţiile anului 2014 -Spinning. Idei, propuneri...

Mesaj de StefanDinu » 30 Ian 2014, 14:57

mynu_cs scrie:este ceva regula ca cei care sunt in club au prioritate??

parca asa era la un moment dat.. sau ma insel?

Vor fi doua competitii (Cluj-Napoca & Zetea) in care se va limita numarul de concurenti pentru ca pistele nu permit un numar nelimitat. Astfel incat vor exista 3 prioritati:
- cei care au punctat anul trecut
- sportivi legitimati in cluburile afiliate LRS
- restul lumii.

Vom face insa eforturi ca limitele sa fie destul de mari: caprox. 50-60 de sportivi. Speram sa jucam cu casa inchisa tot anul.
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Competiţiile anului 2014 -Spinning. Idei, propuneri...

Mesaj de StefanDinu » 30 Ian 2014, 14:58

costysomn scrie:La concursuri nu se poate participa ca pescar independent?
Cum poti intra intr-un club de pescuit?
De exemplu eu am tot ce trebuie pt pescuitul de competitie numai ca nu sunt in nici un club, dar as vrea sa particip la competitii.
Din ce oras esti? Nu este foarte important insa cel mai bine este sa faci parte dintr-un club din orasul tau.
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4614
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Competiţiile anului 2014 -Spinning. Idei, propuneri...

Mesaj de vali stratonov » 30 Ian 2014, 15:58

Nu este foarte important insa cel mai bine este sa faci parte dintr-un club din orasul tau.
Cosmine decit sa faci ce ti sa sugerat mai bine dai o plama la un kkat...indiferent depre care din cele 3 din orasul nostru e vorba. :oops:
Mergi frate mai intii ca particular la concursuri, vezi ce si cum iti place iar daca vei simtii nevoia de club mai bine fa-ti unul cu 2-3 prieteni decit sa intri undeva ca sa ai taxe de club de platit altora . :wink:

In plus anul acesta se intrevad o suita de concursuri private(la stiuca prin delta la biban ) la care poti participa fara sa fie nevoie de apartenenta la club , "prietenii" sau alte acareturi...parerea mea. :wink:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
mynu_cs
veteran
veteran
Mesaje: 1512
Membru din: 21 Iun 2011, 19:50
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: Competiţiile anului 2014 -Spinning. Idei, propuneri...

Mesaj de mynu_cs » 30 Ian 2014, 16:03

vali stratonov scrie:
Nu este foarte important insa cel mai bine este sa faci parte dintr-un club din orasul tau.
Cosmine decit sa faci ce ti sa sugerat mai bine dai o plama la un kkat...indiferent depre care din cele 3 din orasul nostru e vorba. :oops:
Mergi frate mai intii ca particular la concursuri, vezi ce si cum iti place iar daca vei simtii nevoia de club mai bine fa-ti unul cu 2-3 prieteni decit sa intri undeva ca sa ai taxe de club de platit altora . :wink:

In plus anul acesta se intrevad o suita de concursuri private(la stiuca prin delta la biban ) la care poti participa fara sa fie nevoie de apartenenta la club , "prietenii" sau alte acareturi...parerea mea. :wink:

Mersi de sfat Vali

nu ma bag in nici un club ca nu-i vad rostul momentan vedem cum merge treaba :) eu anul acesta sunt dornic de cat mai multe concursuri

asta ca is favorizati cei cu club e aiurea.. parerea mea
"In fiecare zi ne batem joc
De pasari ,de iubire si de mare
Si nu bagam in sema ca in loc
Ramane un desert de disperare ."


Romulus Vulpescu

Avatar utilizator
StefanDinu
veteran
veteran
Mesaje: 1515
Membru din: 31 Ian 2006, 17:02
Localitate: Question EVERYTHING!
Contact:

Re: Competiţiile anului 2014 -Spinning. Idei, propuneri...

Mesaj de StefanDinu » 30 Ian 2014, 16:08

mynu_cs scrie:asta ca is favorizati cei cu club e aiurea.. parerea mea
Ca particular vii la concurs, participi si pleci. Ca sportiv legitimat unui club membru al LRS mai faci si altele. Pe timpul si banii tai. Asa ca nu poti pretinde egalitate in drepturi si discriminari in obligatii ... parerea mea de data asta!
Ștefan DINU proud member of CsPR | LRS | Street Fishing ROMANIA | Trout Area ROMANIA | #PuieMopescu

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4614
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Competiţiile anului 2014 -Spinning. Idei, propuneri...

Mesaj de vali stratonov » 30 Ian 2014, 16:27

nu ma bag in nici un club ca nu-i vad rostul momentan vedem cum merge treaba :) eu anul acesta sunt dornic de cat mai multe concursuri

asta ca is favorizati cei cu club e aiurea.. parerea mea
Cosmine , masini avem,echipamente .. chiar putem face donatii :D , barci , motoare la fel, bani de cheltuit har domnului mai gasim :D :D :D , ne lipseste doar dorinta si poate putin timp sa mergem la toate concursurile ce se vor organiza anul acestea. .

Fi pe pace ca daca suntem sanatosi "bifam" citeva concursuri anul acesta ....ca vor fi facute de Pro Fishing League , Bibanmania , LRS sau what ever :respekt: :respekt: :respekt:

Favoritismul facut "clubarilor" e de mare kkat.... putin spus aiurea :roll: , atita timp cit platesti la fel sau chiar mai mult cu 50% daca nu esti membru LRS .... :wallbash: :wallbash:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

providers28
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 27
Membru din: 31 Ian 2013, 19:07

Re: Competiţiile anului 2014 -Spinning. Idei, propuneri...

Mesaj de providers28 » 30 Ian 2014, 17:50

vali daca stii ceva de concursuri ,mai ales data , fa niste anunturi din timp . sa nu ma terzesc prea tarziu . mersi


eduard stefanescu
eduard stefanescu

Scrie răspuns