CINE TREBUIE SA REPREZINTE PESCUITUL RECREATIV LA ANPA ?

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
miyagi
veteran
veteran
Mesaje: 656
Membru din: 03 Noi 2010, 23:17

Mesaj de miyagi » 14 Noi 2011, 22:15

ranga scrie:
miyagi scrie: Gica nu-l omora de tot pe marele strateg.
De ce tot bateam io apa-n piua cu separarea celor doua domenii de activitate? Daca nu-i dau astia CIS-u` e ca si linsat la cati bani a luat ca sa faca federatia sa mearga. De sperat spera doar la competitiile sportive si nicidecum la alea de agrement, palier pe care s-au desfasurat toate competitiile de pana acum si s-au creat palmaresurile pe toate ramurile.
Asa ca nu poate pune l..a ( mana :D ) pe nimic deocamdata si asta-i oful lui.
Daca obtine CIS-ul intr-un final, ca nu-i absurd si-i permite legea n-are decat sa imbarlige pe toata lumea sa obtina CIS-urile la cluburi ca mai apoi sa le absoarba el si deabia dupa sa se apuce de performante. Cu cine insa? Cu cine o sa puna botu` la vrajelile lui pe plan national doar ca sa-i "motiveze" o sa le mai organizeze niste chiolhanuri ca stiu ca romanii cad la chestii de-astea. Ca sa aiba performante inalte, in plan extern ii vor trebui FIPS-CIPS-urile pe care nu-i mai conditioneaza nicio instanta incompetenta, dupa caz, sa i le acorde.
Si-atunci!!!!!! Vom avea o federatie care nu va putea promova loturi nationale in nici-un concurs mondial avizat de FIPS doar daca desfiinteaza AGVPS-ul ( ca de-asta se chinuie el sa o faca ) si obtine si ultimele autorizari, respectiv CIPS-urile.
Cam scurt si simplu este traseul ce trebuie parcurs, nu credeti :lol: :lol: :lol: ?
Asta zic si eu mereu si peste tot insa se pare ca "vanzatorii" il capaciteaza bine. De altfel e bine cateodata sa stim si noi cum stam ca sa nu se contrabalanseze calculele.
Stai linistit ca stiu cand sa marchez cu el.

Evitati sa mai scrieti aici toate cele. Ii faceti un bine. :wink: Escrocul citeste si invata cum sa parcurga anumite etape.
Mergeti pe burta mai bine.[/quote]

Scrie răspuns