CINE TREBUIE SA REPREZINTE PESCUITUL RECREATIV LA ANPA ?

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Bass Assassin
senior
senior
Mesaje: 363
Membru din: 02 Dec 2010, 00:02
Localitate: Cape Town

Mesaj de Bass Assassin » 10 Noi 2011, 11:41

cezar.ch scrie: Pai, cine a spus ca-l accepta ANPA ?
Face periodic galagie pe acolo, ii reclama, se judeca, pierde, iar ii reclama, iar se judeca, iar pierde...
Chiar credeti ca ANPA il baga in seama ? Se infoaie si el pe forumuri, poate-poate gaseste pe cineva care sa-l creada !
D-le Cezar , asta nu denota un individ cu grave tulburari psihice ? :D

jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Mesaj de jhonny » 10 Noi 2011, 11:46

Deoarece te tot amesteci unde nu te stii si "prostu moare de grija altuia", noi am deschis acest topic si tu te-ai bagat singur in seama. Vezi ca nu esti dorit si toti te hulesc si umilesc, dar tu nu te lasi si "pe sub masa,, in genunchi strangi firimituri, resturi" , numai sa fi si tu "cu noi oamenii".
Si pentru ca tu ai spus, eu cred ca daca mai ne porti de grija si intri pe acest topic cu noi atunci esti PROSTU care moare de grija noastra. Lasa-ne si duteeeeee in prostia ta.

cezar.ch
veteran
veteran
Mesaje: 524
Membru din: 19 Aug 2010, 12:06

Mesaj de cezar.ch » 10 Noi 2011, 11:51

Bass Assassin scrie:
cezar.ch scrie: Pai, cine a spus ca-l accepta ANPA ?
Face periodic galagie pe acolo, ii reclama, se judeca, pierde, iar ii reclama, iar se judeca, iar pierde...
Chiar credeti ca ANPA il baga in seama ? Se infoaie si el pe forumuri, poate-poate gaseste pe cineva care sa-l creada !
D-le Cezar , asta nu denota un individ cu grave tulburari psihice ? :D
Nu cred ! Mai curand cred ca este indragostit...de banii altora ! :D :D :D
Dar asta-i boala cu leac ! :wink:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 10 Noi 2011, 12:35

Care aveti brae,o infuzie de ...C.I.S.??Ai??Nu lasati betu om sa sufere,dati-i citeva grame de..C.I.S...d-ala...sa fie impacat cu el insusi..


Dom Popescu a scris

Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV

de popescu stefan pe Noiembrie 8th, 2011, 12:35 pm



Gerula scrie:Nu=ti imagina ca nu sunt si oameni care vor renunta pur si simplu la competitii decat sa participe la cele organizate de Federatie.


Nici nu-mi închipui că pescuitul de performanță se va redresa cu actualii practicanți. Dacă stai să numeri sportivi care întradevăr pot face performață, o să rămâi surprins câți sunt de puțini. Și nu este de mirare. Performanța nu se poate face organizând agapele de până acum. Cel puțin eu așa consider competițiile organizate până acum. Păcat, pentru că începuseră bine. Dar, din păcate, entuziasmul nu este suficient. popescu stefan trecut prin multe Mesaje: 268Membru din: Aprilie 17th, 2010, 9:02 am
Sus

--------------------------------------------------------------------------------




Re: INFIINTAREA FEDERATIEI ROMANE DE PESCUIT SPORTIV

de Gerula pe Noiembrie 8th, 2011, 3:48 pm

In privinta asta parerea mea e ca gresesti grav. Nu am timp acum sa scriu ca trebuie sa prind avionul , dar o sa-ti povestesc mai pe seara sau maine ce si cum.

Trebuie sa te hotarasti ce vrei,ori pescuit de performanta ,ori pescuit recreativ..
De la ala de performanta cred ca ti-ai cam luat gindul(C.I.S.-ul) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mai ,mai, si ce maiestru erau intocmite actele alea...Pacat de asa hirtii frumoase...Atita ca ele insele ,saracele ,nu pot sa concureze...
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
Bass Assassin
senior
senior
Mesaje: 363
Membru din: 02 Dec 2010, 00:02
Localitate: Cape Town

Mesaj de Bass Assassin » 10 Noi 2011, 19:55

Nu-l mai intereseaza CIS-ul sau afilierea la CIPS-FIPS , acum "negociaza" achizitia de barci pentru competitie si inchirierea lor catre "pescuit sportiv de agrement " :D
A schimbat "delirul" acum , nu se mai numeste pescuit recreativ , schizoidul il vrea "pescuit sportiv de agrement" :lol: :lol:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 10 Noi 2011, 20:06

Asa atins nu l-am vazut de cind ma stiu pe forumul asta....i-au cam sarit pernele de sub fund..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
miyagi
veteran
veteran
Mesaje: 656
Membru din: 03 Noi 2010, 23:17

Mesaj de miyagi » 14 Noi 2011, 17:34

cezar.ch scrie:
apsalba scrie:Cainele moare de drumul lung si prostul de grija altuia.
Vezi ca daca ma supar, te caut pe la statut. Am vazut ca te ocupi cu asociatia aia de apartament, de arbitraj in pescuit sportiv. Baga la cap art. 14 din OG 26/2000. In tara asta pana si tu trebuie sa respecti legile.
De cate ori nu mai ai argumente, o dai cu proverbul asta obosit. In cazul de fata, ti se aplica, evident, numai tie !

D'aia te milogeai de mine sa te ajut cu niste arbitri ca sa poti sa constitui federatia ?
Mai deunazi scriai ca arbitrii nostri s-au inscris la tine, la "instruire". Bai, popescule, vezi ca ai inceput sa te incurci in minciuni !
Si lasa amenintarile astea de potaie incoltita de dulai ! Se vede din cosmos ca ti-e frica !

Nu mai pot eu ca "ma cauti la statut"! Da-i bataie ! :D :D :D
De ce nu mai trimis Cezare pa mine :evil: ?

Avatar utilizator
miyagi
veteran
veteran
Mesaje: 656
Membru din: 03 Noi 2010, 23:17

Mesaj de miyagi » 14 Noi 2011, 17:48

Trebuie sa te hotarasti ce vrei,ori pescuit de performanta ,ori pescuit recreativ..
De la ala de performanta cred ca ti-ai cam luat gindul(C.I.S.-ul) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mai ,mai, si ce maiestru erau intocmite actele alea...Pacat de asa hirtii frumoase...Atita ca ele insele ,saracele ,nu pot sa concureze...[/quote]

Gica nu-l omora de tot pe marele strateg.
De ce tot bateam io apa-n piua cu separarea celor doua domenii de activitate? Daca nu-i dau astia CIS-u` e ca si linsat la cati bani a luat ca sa faca federatia sa mearga. De sperat spera doar la competitiile sportive si nicidecum la alea de agrement, palier pe care s-au desfasurat toate competitiile de pana acum si s-au creat palmaresurile pe toate ramurile.
Asa ca nu poate pune l..a ( mana :D ) pe nimic deocamdata si asta-i oful lui.
Daca obtine CIS-ul intr-un final, ca nu-i absurd si-i permite legea n-are decat sa imbarlige pe toata lumea sa obtina CIS-urile la cluburi ca mai apoi sa le absoarba el si deabia dupa sa se apuce de performante. Cu cine insa? Cu cine o sa puna botu` la vrajelile lui pe plan national doar ca sa-i "motiveze" o sa le mai organizeze niste chiolhanuri ca stiu ca romanii cad la chestii de-astea. Ca sa aiba performante inalte, in plan extern ii vor trebui FIPS-CIPS-urile pe care nu-i mai conditioneaza nicio instanta incompetenta, dupa caz, sa i le acorde.
Si-atunci!!!!!! Vom avea o federatie care nu va putea promova loturi nationale in nici-un concurs mondial avizat de FIPS doar daca desfiinteaza AGVPS-ul ( ca de-asta se chinuie el sa o faca ) si obtine si ultimele autorizari.
Cam scurt si simplu este traseul ce trebuie parcurs, nu credeti :lol: :lol: :lol: ?

Avatar utilizator
miyagi
veteran
veteran
Mesaje: 656
Membru din: 03 Noi 2010, 23:17

Mesaj de miyagi » 14 Noi 2011, 17:51

miyagi scrie:Trebuie sa te hotarasti ce vrei,ori pescuit de performanta ,ori pescuit recreativ..
De la ala de performanta cred ca ti-ai cam luat gindul(C.I.S.-ul) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mai ,mai, si ce maiestru erau intocmite actele alea...Pacat de asa hirtii frumoase...Atita ca ele insele ,saracele ,nu pot sa concureze...
Gica nu-l omora de tot pe marele strateg.
De ce tot bateam io apa-n piua cu separarea celor doua domenii de activitate? Daca nu-i dau astia CIS-u` e ca si linsat la cati bani a luat ca sa faca federatia sa mearga. De sperat spera doar la competitiile sportive si nicidecum la alea de agrement, palier pe care s-au desfasurat toate competitiile de pana acum si s-au creat palmaresurile pe toate ramurile.
Asa ca nu poate pune l..a ( mana :D ) pe nimic deocamdata si asta-i oful lui.
Daca obtine CIS-ul intr-un final, ca nu-i absurd si-i permite legea n-are decat sa imbarlige pe toata lumea sa obtina CIS-urile la cluburi ca mai apoi sa le absoarba el si deabia dupa sa se apuce de performante. Cu cine insa? Cu cine o sa puna botu` la vrajelile lui pe plan national doar ca sa-i "motiveze" o sa le mai organizeze niste chiolhanuri ca stiu ca romanii cad la chestii de-astea. Ca sa aiba performante inalte, in plan extern ii vor trebui FIPS-CIPS-urile pe care nu-i mai conditioneaza nicio instanta incompetenta, dupa caz, sa i le acorde.
Si-atunci!!!!!! Vom avea o federatie care nu va putea promova loturi nationale in nici-un concurs mondial avizat de FIPS doar daca desfiinteaza AGVPS-ul ( ca de-asta se chinuie el sa o faca ) si obtine si ultimele autorizari, respectiv CIPS-urile.
Cam scurt si simplu este traseul ce trebuie parcurs, nu credeti :lol: :lol: :lol: ?[/quote]

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Mesaj de ranga » 14 Noi 2011, 20:44

miyagi scrie: Gica nu-l omora de tot pe marele strateg.
De ce tot bateam io apa-n piua cu separarea celor doua domenii de activitate? Daca nu-i dau astia CIS-u` e ca si linsat la cati bani a luat ca sa faca federatia sa mearga. De sperat spera doar la competitiile sportive si nicidecum la alea de agrement, palier pe care s-au desfasurat toate competitiile de pana acum si s-au creat palmaresurile pe toate ramurile.
Asa ca nu poate pune l..a ( mana :D ) pe nimic deocamdata si asta-i oful lui.
Daca obtine CIS-ul intr-un final, ca nu-i absurd si-i permite legea n-are decat sa imbarlige pe toata lumea sa obtina CIS-urile la cluburi ca mai apoi sa le absoarba el si deabia dupa sa se apuce de performante. Cu cine insa? Cu cine o sa puna botu` la vrajelile lui pe plan national doar ca sa-i "motiveze" o sa le mai organizeze niste chiolhanuri ca stiu ca romanii cad la chestii de-astea. Ca sa aiba performante inalte, in plan extern ii vor trebui FIPS-CIPS-urile pe care nu-i mai conditioneaza nicio instanta incompetenta, dupa caz, sa i le acorde.
Si-atunci!!!!!! Vom avea o federatie care nu va putea promova loturi nationale in nici-un concurs mondial avizat de FIPS doar daca desfiinteaza AGVPS-ul ( ca de-asta se chinuie el sa o faca ) si obtine si ultimele autorizari, respectiv CIPS-urile.
Cam scurt si simplu este traseul ce trebuie parcurs, nu credeti :lol: :lol: :lol: ?
[/quote]


Evitati sa mai scrieti aici toate cele. Ii faceti un bine. :wink: Escrocul citeste si invata cum sa parcurga anumite etape.
Mergeti pe burta mai bine.

Scrie răspuns