CINE TREBUIE SA REPREZINTE PESCUITUL RECREATIV LA ANPA ?

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
cezar.ch
veteran
veteran
Mesaje: 524
Membru din: 19 Aug 2010, 12:06

Mesaj de cezar.ch » 03 Noi 2011, 15:25

Bass Assassin scrie:FELICITARI d-le Cezar ! Mi-au placut intrebarile de pe forumul LRS :lol: :lol: :lol:
Prietene, oamenii aia intretin un site si un forum sobru, pe care se organizeaza, schimba impresii, pun la punct niste probleme. O fac bine, iar efectele se vad.
Aparitia lui popescu acolo este ca o flegma pe un covor de Buhara!
Cel putin aici suntem pe un forum larg de dezbateri, unde ipochimenul o ia peste bot mai inainte sa apuce sa spurce prea mult locul.
Aici intra, ia suturile, mai incearca o manipulare, mai se face ca ploua cand trebuie sa raspunda la intrebarile care nu-i convin, mai scoate cate o "clona"...

Dincolo sunt sportivi de performanta, oameni care se concentreaza pe alte probleme, nu sa combata mânăriile lui popescu. Iar javra profita ! :evil:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 03 Noi 2011, 20:03

Micky iti dau dreptate ince ai spus despre A.N.P.A....ma intreb ce rost are o tentativa de dialog cu oasemnea entitate ..atinsa de accese de autism ,cind este vorba de pescuitul sportiv..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

lucky_51
veteran
veteran
Mesaje: 549
Membru din: 14 Ian 2009, 21:08

Mesaj de lucky_51 » 04 Noi 2011, 07:37

cezar.ch scrie:
lucky_51 scrie:
cezar.ch scrie:
N-ar fi mai bine ca organele statului sa solicite sprijinul pescarilor aflati la fata locului, la pescuit, care sa fie obligati, sub sanctiunea unor amenzi drastice, sa-si dea concursul ?
Evident, fara cotizatii sau taxe speciale, fara sa se tina seama ca sunt asociati sau "liberi". Si evident, pe banii lor


Ce avem aici, o anagrama, sau o gluma de rasul curcilor, ca noi astia care nu urmarim altceva decat sa pescuim linistiti intelegem cam asa: organul zice, prindetii voi pe raufacatori si aducetii la noi, ca de nu va dam amenda! Sa fie oare asa?

Ps. Si ne mai vrem si in fruntea tuturor. :D :D
Eu nu ma vreau in fruntea tuturor, fereasca Dumnezeu !
Poate ma confunzi cu altul ! :D :D :D
O iau si eu tot ca pe o "anagrama".

In postarea mea, nu era nici anagrama, nici gluma, era o "pseudo-antiteza" intre a obliga sa pazeasca si sa prinda braconieri niste civili aflati la pescuit si a obliga institutiile statului, platite din bani publici, echipate, antrenate, inarmate si cu legea de partea lor, in conditii de interventie pe teren.
Pescarii pot sa observe, sa anunte, sa ofere informatii !

Cam ca la accidentele de circulatie, incendii, inundatii etc. Clar ?

Multumesc, parca suna altfel decat ce era printre virgule. :D :D

Avatar utilizator
miky
veteran
veteran
Mesaje: 1461
Membru din: 08 Iul 2005, 15:50
Localitate: sibiu

Mesaj de miky » 09 Noi 2011, 12:54

cezar.ch scrie:...Daca "va fi sa fie", eu va propun urmatorul mod de lucru :
- pana pe 5 noiembrie 2011 inclusiv, fiecare dintre cei interesati de problema sa scrie aici cam ce doreste sa se intample in 2012, evident tinand seama de situatia existenta.
- apoi, in 24 de ore, subsemnatul va incerca sa sintetizeze un punct de vedere, pe care sa vi-l prezint.
- daca acesta satisface exigentele, deschidem o lista, intr-un topic separat, cu cei care doresc sa-i reprezint. ...
:?: :?: :?:

S-a modificat ceva ? s-a stins flacara ?... 8)

pe aici prin Sibiu, lumea zice ca suntem in 9 nov. ... o fi vreun zvon ... :wink:
nu e suficient ca tu sa fii norocos...mai trebuie musai ca ceilalti sa nu fie !!!...
http://musca13.ro/home/

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 09 Noi 2011, 15:44

Hai, pe cai. Federația și-a trimis deja punctul de vedere. În scris.

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 09 Noi 2011, 16:13

Da, am vazut pe siteul federatiei punctul de vedere. Mi-a placut ca a fost totul la vedere, s-a discutat democratic, intr-adevar reprezinta punctul de vedere al cluburilor componente si nu al unei singure persoane.
Felicitari pentru transparenta! Si reprezentativitate! :lol:
Un exemplu de urmat! :lol:
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Mesaj de anem » 09 Noi 2011, 17:13

apsalba scrie:Hai, pe cai. Federatia si-a trimis deja punctul de vedere. In scris.
nu meriti decat un simplu ... MARS JAVRA :arrow: :lol:
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Mesaj de anem » 09 Noi 2011, 17:48

gres :lol: ... :oops: ...

sa stearga vreun moderator eventual mesajul asta, daca mai ii careva pe aici ... :lol:
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

Avatar utilizator
ranga
veteran
veteran
Mesaje: 2578
Membru din: 17 Aug 2010, 11:57

Mesaj de ranga » 09 Noi 2011, 17:53

anem scrie:
apsalba scrie:Hai, pe cai. Federatia si-a trimis deja punctul de vedere. In scris.
nu meriti decat un simplu ... MARS JAVRA :arrow: :lol:
nu merge. apelative din astea mananca dimineata pe paine... :lol: de fapt, cred ca asta ii da putere de "lupta". inca ma mir cum de nu s-a gasit vreunul sa-i faca felul. :wink: toate la timpul lor coane fanica. 8)

jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Mesaj de jhonny » 09 Noi 2011, 18:09

D-l Cezar.Ch cum stam cu centralizarea. Un punct de vedere, pe urma finalizam.
OM 15/2011 este in vigoare, noi trebuie sa-l respectam, as. care au obtinut autorizatii, de asemenea.
Sa vedem ce avem pana acum, nu?

Scrie răspuns