CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 11 Iun 2011, 07:45

Incearcă un raspuns concis. Cât despre diferendul intre CS Cetate Alba Iulia și LRS, nu uita că în prealabil clubul a sesizat LRS asupra unui fapt concret; organizeaza competitii fără a fi autorizata. Nu confunda caposenia lui Stefan Dinu si a altora de a boicota infiintarea federației cu cluburile din LRS. Dacă se dovedește ca acest club are dreptate, membri LRS nu au nimic de pierdut. Ar trebui sa-si traga unii palme pentru ca federatia nu a fost infiintata atunci, in locul ligii, si pescuitul sportiv a mai pierdut 2 ani in ceea ce priveste organizarea.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 11 Iun 2011, 10:29

.....Domnule Popescu nu inteleg de ce numiti optiunea cluburilor de a nu se inscrie in Federatie drept boicot.Cluburile sint libere sa se asocieze cum doresc,si nu-i frumos sa sufli in ciorba lor.

Este ca si cum dumneata vii cu un produs pe piata,si ai pretentia sa cumpere toti numai de la tine,chiar daca exista si altii care vind acelasi lucru.Cum vine asta??Pescarii se pot organiza in diverse forme si structuri ,si nu-i poti condamna ca nu vor o anumita forma de organizare...Este ca si cum ai condamna salaul ca nu maninca porumb...

Ai zis ca trebe federatie,ca nu se mai poate asa,ca trebuie sa adie vintul schimbarii,ca unele structuri sint perimate,osificate,mumificate,cum vrei...acuma trebuie sa demonstrezi ca formula propusa de tine este viabila....dar nu poti condamna masa pescarilor de competitie ca nu-ti impartasesc viziunea..Ca daca o impartaseau,o faceau pina acuma...Si la fel nu o vor face si la anul...Numai pune-te in locul stationaristilor...Si-au incasat premiile deabia dupa 6 luni ,sau poate mai bine,iar restul premiilor asteapta la casierie sa fie ridicate.Dar cum crezi ca va participa intr-o competitie organizata de tine unul care, pt a incasa 200-300lei sau mai putin,a trebuit sa piarad o zi si bata sute de km pt premiul respectiv..daca o va face..???Puteai sa-i trimiti si prin mandat postal,de ex.

Deci ...pescarii sint de vina???Boicoteaza??
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
Bass Assassin
senior
senior
Mesaje: 363
Membru din: 02 Dec 2010, 00:02
Localitate: Cape Town

Mesaj de Bass Assassin » 11 Iun 2011, 11:05

Acest milog analfabet numit Fane Popescu , nu se multumeste numai cu pescuitul de competitie ,pe care oricum nu o sa-l conduca el nici in visele lui . Acest milog vrea ca tot ce inseamna pescuit sportiv sau recreativ sa intre sub tutela federatiei conduse de el .

In acest sens , milogul analfabet , a aruncat pe net diversiunea cum ca el a desfiintat A.G.V.P.S - ul . O manipuale ieftina , prin care spera el ca toate cluburile si asociatiile de pescuit sa adere la noua lui federatie .
Daca ne uitam pe site-ul A.G.V.P.S acolo scrie ca :

A.G.V.P.S. din România este acum persoana juridică de drept privat şi de utilitate publică, apolitică, cu patrimoniu propriu, distinct şi indivizibil. Este înscrisă, definitiv şi irevocabil, în Registrul Asociaţiilor şi Fundaţiilor de pe lângă Judecătoria sectorului II, sub nr. 4/2000, şi în Registrul Naţional al Asociaţiilor şi Fundaţiilor, sub nr. 1561/A/2000

Deci acest mincinos analfabet notoriu, iar si-a dat in petec si afost prins cu minciuna .

michele
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 7
Membru din: 09 Apr 2011, 20:22
Localitate: Sibiu

Mesaj de michele » 11 Iun 2011, 19:05

cum spunea galeria stelei:
angajam lunetist.

toni f
veteran
veteran
Mesaje: 1272
Membru din: 08 Mar 2007, 14:13
Localitate: bucuresti

Mesaj de toni f » 14 Iun 2011, 09:05

daca se ajunge vreodata ca activitatea de pescuit competitional sa depinda de adevaratelea de aceasta " federatie " , eu personal nu voi mai participa niciodata la o competitie de pescuit in romania ....

si sunt absolut sigur ca multi alti pescari bucuresteni, atat crap cat si rapitor , vor face acelasi lucru ....

nu vreau sa intru in legislatie, ca nu ma pricep, dar ca legitimitate eu nu inteleg pur si simplu ceva :

de aceasta federatie si de domnul stefan nu auzisem niciodata pana la acest forum ... si asta dupa niste ani de concursuri la crap, plus o gramada de pretini care concureaza la rapitori, deci urmarind si competitiile de rapitori ...

chiar si la stationar, vorbind cu nea maty sau cu vijelie sau whatever, nu i-am auzit niciodata sa vorbeasca despre domnul stefan sau despre fnpsr ...

ladies and gents, pentru mine a fost pur si simplu om surpriza aceasta aparitie, si acum , pur si si9mplu nu ma pot abtine sa nu ma bag si eu in seama putin ...

ce mama dracului e cu federatia asta ??? de unde spanac a aparut ????

oricine in tzara asta care crede ca are o pereche de coaie in plus poate sa jmechereasca ceva si brusc si peste noapte sa se erijeze in stapanul a multi ani de competitii si munca si sudoare si nervi si succese si dezamagiri si scandaluri si rezultate si cupe internationale si tot ce a mai facut pescuitul de competitie in romania sa zicem in ultimii 10 ani ????

domnule popescu, din postura mea aiurea de om care se baga in seama, imi puteti spune care este contributia dumneavoastra la pescuitul competitional din romania din 2000 incoace ?

cate concursuri ati organizat, pe discipline, cate loturi ati trimis afara, si asa mai departe ???

pentru ca ii cunosc personal pe : andrei vladeanu, vladut mateianu, fratii rudeanu, bogdan guguianu, adriano musaro, fratii parfene, victor (babulea) oana, cornel rosioru, paco, fratii gherman, malin musatescu, andi arif, dragos si carmen bana, sorin podaru, marian oprea, fratii burada, mihai pripon, cipica, silviu florescu, victor si cornel serbu, laurentiu andronic, gabi tomulescu si mihai stanescu, si sa ma ierte cei multi altii pe care nu-i mai scriu acum ....

toti sunt oameni care au facut bune si rele, unii imi sunt prieteni buni, cu unii schimb doar doua vorbe, dar cu totii au ceva in comun !!!!!!!!!!!!!!!!!

i-am vazut " ACOLO " !!!!!!!!!!! ori la crap ori la rapitor, ori la tancabesti, ori la darvari ori pe vale, ori la sarulesti, ori la gostile, oriunde .... erau " ACOLO " !!!!!!!!!

de dumneavoastra nici nu am auzit pana acum vreun an, domnle popescu, iar cand am vazut mesajul dumneavoastra catre lrs mi-avenit sangele in cap, desi nu am nici o treaba cu liga, inca ... ma gandeam ca la anul sa particip la competitii de rapitor, si achizitionam echipament usor usor ....

nu voi mai participa la nimic , daca este organizat de dumneavoastra, sub egida aceste "federatii" fantoma .....


ca sa inchid, va mai rog inca o data sa-mi raspundeti la intrebarea de mai jos :

cate concursuri ati organizat, pe discipline, cate loturi ati trimis afara, si asa mai departe ???

binenteles, nu sunteti obligat sa o faceti, dar daca totusi imi veti raspunde, faceti-o punctual : data, locatie , specie , fara alte floricele ...

@ am rugamintea sa nu raspundeti la nimic in locul domnului popescu, si sa va abtineti de la comentarii cupremii etc ...

multumesc frumos ...

Avatar utilizator
anem
veteran
veteran
Mesaje: 3046
Membru din: 30 Mar 2006, 11:54
Localitate: carpi

Mesaj de anem » 14 Iun 2011, 10:10

toni f scrie: ...

domnule popescu, din postura mea aiurea de om care se baga in seama, imi puteti spune care este contributia dumneavoastra la pescuitul competitional din romania din 2000 incoace ?

...
nu a facut nimic, dar o sa faca ... :lol: :lol: :lol: ... asta e deviza, pana acum am distrus tot ce am putut dar de acum vom face ... :lol: :lol: :lol:

ps : scuze tonif ca m-am bagat, dar efectiv nu m-am putut abtine ...
C&R ... un alt mod de a savura un peste ...

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de pikeman » 14 Iun 2011, 11:51

hai na, sa raspund si io aci, ca se cere

deci o combinatie intre capul de balaur a lu Popescu, ochii de melc a lu Gerula, picioarele de sarpe a lu FanGerula si coada de soarec a lu carevasazica :lol: :lol: :lol: si toate adunate sub tentaculele lu Club Cetate Alba Iulie

toni f
veteran
veteran
Mesaje: 1272
Membru din: 08 Mar 2007, 14:13
Localitate: bucuresti

Mesaj de toni f » 14 Iun 2011, 12:21

nu face nimic d4md3od, e in regula ...

Avatar utilizator
Gyorg
veteran
veteran
Mesaje: 1166
Membru din: 07 Iul 2004, 15:22
Localitate: Ilfov
Contact:

Mesaj de Gyorg » 14 Iun 2011, 12:29

strict la topic, eu asa vad solutia conducerii federatie in acest moment:

1. toata conducerea federatiei actuale isi da demisia in bloc, fara conditii, fara "stefanarii sau popescarii" contractuale sau de alta forma de presiune.

2. in urmatorul pas adera marea majoritatea a cluburilor la acesta federatie. Nu pot face parte din federatie decat cluburi care au cel putin 5 membri sportivi legitimati, participanti in ultimii 2 ani la o competiei de pescuit oficiala.

3. se propun modificari si se voteaza noul statut de functionare a federatiei odata cu aderarea noilor membrii.

4. pe fiecare sectiune in parte (spinning; crap; musca; stationar, etc), membrii acestora isi propun, voteaza si aleg conducerea sectiuniilor cu presedinte, vicepresedinte, secretar, etc.

5. se fac propuneri pentru presedintele federatiei de catre presedintii de sectiuni, se voteaza si rezulta presedintele federatiei.

cam asta i-am propus si lui "stefanel" atunci cand mi-a propus functia de presedinte pe sectiunea de spinning.

cred ca raspunsul pe care l-au primit il puteti anticipa si voi!
http://www.kronect.ro
http://www.shopconectica.ro
conectica de calitate pentru retele de calculatoare sau telecomunicatii

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 14 Iun 2011, 12:35

:roll: Aha....acu' inteleg...deci intrebarea :"cine ar fi cel mai potrivit pentru a fi presedintele federatiei?"era pur retorica... :roll: ..................... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Scrie răspuns