CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Bass Assassin
senior
senior
Mesaje: 363
Membru din: 02 Dec 2010, 00:02
Localitate: Cape Town

Mesaj de Bass Assassin » 10 Iun 2011, 16:30

Escrocule ! Dupa ce ca esti fomist ignorant mai esti si analfabet , escroc se scrie cu "s" nu cu "x". Analfabetule care te vrei presedintele FRPS
Ai mai mult de doua clase ?... Asta asa ,sa nu te confundam cu trenul

Ce scoala ai escrocule si ce sau cine te recomanda pe tine in functia presedinte de federatie ?

V-ati strans o gasca de neica nimeni , hiene si sacali cu foamea-n glada... si te-ai gasit tu ( escrocul escrocilor) sef de haita sa prostiti lumea
Cine se aseamana ,se aduna . Daca ai recomandarea lor , e clara treaba... s-a dus dracului pescuitul sub orice forma

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 10 Iun 2011, 16:33

""e: Discutii federale
de FRPS » Vin Iun 10, 2011 9:39 am

Sigi scrie:
Am zis ca nu mai adaug nici un comentariu aici dar: daca federatia exista dar nimeni nu se afiliaza eu trag doua concluzii: ori pescarii nu au nevoie de federatie ori federatia nu e ce trebuie sa fie.

De unde ai tras această concluzie? Sâbată CS Carp Zone iși depune documentele de afiliere. Scrisoare de intenție a fost trimisă și de Free Carp Deva. Clubul Municipal Orăștie vine si el la afiliere. Incă un club cu secție de pescuit sportiv din Bacău este mâine la Alba Iulia.
Am o presimtire sumbră. Cluburile de pescuit sportiv afiliate pe la diferite structuri neautorizate risca sa se atomizeze. Păcat de atâta muncă care se risipește datorită unor naivi, care își închipuie că pescuitul sportiv începe și se termină cu ei."""""


Ne dai si noua un link,unde putem vedea cererile de aderare??
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sorin » 10 Iun 2011, 16:58

Club sportiv Municipal Orastie :D :D :D :D

mai e si clubul sportiv orasenesc Moreni
clubul muncitoresc cooperatist Mizil

si evident perla coroanei .....clubuuuuuuuuuuuul Jessica Alba ..... :D

cine drecu e in club sportiv municipal Orastie ?
ce manuitori de lansete au putut adera la asa ceva ?
cati pescari sportivi are ...Orastie ?
sa ma ierte orastenii , ca au locuit dacii pe acolo si au avut o fabrica de blanuri... :D :D ....favior parca.....da asta cu clubul sportiv municipal orastie e crima

fac pariu ca clubul spoprtiv municipal orastie are si sectie de juniori , junioare , si persoane cu dezabilitati ....precum si trei antrenori federali plus doi maseuri .....

dupa ce faci mototol hartia cu organigrama , ups....s-a dus si clubul :D
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

Avatar utilizator
Chief
veteran
veteran
Mesaje: 2067
Membru din: 17 Apr 2007, 20:08
Localitate: Tg.Mures
Contact:

Mesaj de Chief » 10 Iun 2011, 18:07

razvan m. scrie:
semlecangheorghe scrie:....Eu il propun pe Tristian.Are pregatire juridica.Este pescar.Se implica.Tine cont de altii.Nu stiu daca si vrea..
Dupa ce am citit si eu discutiile nepartinitoare dintre cei doi, de pe un alt forum, in dialoguri de tip Radu Moraru - Basescu, sunt de parere ca ambii merita functii cat mai inalte in Federatie. Au un cuvant greu de spus, au viziune si, cel mai important lucru, au know-how-ul necesar pentru a conduce destinele acestui sport !!!
Cred ca Gigi vorbea serios, ii multumesc pentru apreciere dar sa muncesc moka pentru altii nu mai prea intra in fisa postului. Sunt altii tari in taste care stiu si dolarul cum evolueaza si euro (nu le-a prea iesit pana acum da... ma rog...) O sa ma fac fotograf in schimb si o sa stau la usa sa fac niste poze, cand merg unii sa dea cu subsemnatul la federatie poate. In rest, cine va fi, daca va fii, mi-e fix totuna, din partea mea sa fie domnul Mihuta... mi-e egal. Nu am asemenea prejudecati.

Bineinteles ca subiectul este evitat si am vazut doar 1-2 tentative serioase de propuneri. Domnul Mihuta n-a ezitat sa abata subiectul si sa-l arunce in derizoriu, exact pe modelul Basescu, de unde deduc ca a urmarit discutiile Moraru - Basescu indeaproape, ba a si invatat cate ceva. Cum sa incerce sa-i pacaleasca pe prosti cu doua glezne, una despre Tristian si una despre Popescu. Domnu Mihuta, poate comandati si o manea ca sa va sustina. Sau ne dati galeti? Huo, jos Popescule! Lasa pe altii!

Haha, hai sa radem de noi.

Apropos, mai faceti 5 cluburi din unul singur ca sa aveti mai multe voturi, domnule avocat? Asta e pe model Popescu sau Basescu? Faceti ca independentii, cu demisia din partid, sau faceti de-o asumare de raspundere? Poti linistit sa ma lasi afara din discutia voastra veninoasa si circul cu facturi si poze cu case in constructie. Nu ma pasioneaza. Oricum nu face nimeni nimic, numai da din gura.

MESIA se va lasa asteptat, pe modelul romanesc, mult si bine. Pana atunci lucrurile sa stea in plop din partea mea. Sa nu se mai miste nimic. Daca solutia cu intratul tuturor si organizarea unor dezbateri, propuneri si alegeri in conditii de majoritate nu a fost buna, o sa gaseasca mintile luminate alta, sunt sigur. Voi stati numai atenti si o sa vedeti.

Cand va hotarati pe un Presedinte, peste vreo 7-8 ani, sa nu uitati sa-i intrebati si pe crapisti, flyisti si stationaristi, ca poate iese unul de la ei. Or fi si marini pana atunci. Puscasi marini. Sau Marini.

Cam asta am vrut sa spun. Cand o sa aiba careva cohones sa si dea o solutie sau sa faca macar o propunere, cat de hilara ni s-ar parea unora, asa cum s-au incumetat doi-trei colegi, cred ca o sa fie mai mult decat nimic. In rest, caterinca asta ieftina si latratul si aratatul cu degetul si pishatul unul pe picioarele altuia... imi pare rau dar sunt de gradinita si egale cu zero. A... ba nu, ne mai unesc... intr-o zi o sa dam toti mana cu mana si o sa stim ce vrem.

Deci nu vreau federatie, nu voi face parte din staful federatiei, nu il cunosc in persoana pe Popescu si nu-mi trebuie nimic de la el. Domnule Mihuta, pe cine ati prfera? Dvs va bagati? Va riscati cu un nume macar? Sau iese caterinca mai mare? Prima data pune-te in situatie si dup-aia kak-te. Parerea mea. Ca saracu omu ala, care o fi, daca o fi vreodata, tot o sa intre in gura a jumate din pescari si tot o sa aiba remarci de genul celei facute de dvs, meritate sau nemeritate.

Sa pescuiti bine!
i am haunted by waters ...

www.chiefsfishing.ro
www.abrevis.ro

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Mesaj de SF » 10 Iun 2011, 20:48

Il propun pe Fan Gerula .


Fane , vrei sa spui ca daca visele tale s-ar adeveri , SF daca se intoarce in toamna si are chef de un biban musai sa se inscrie in ceva club musai aderat la federatia ta ?! Raspunde ?

La o prima privire magaoaia pe care tu o numesti federatie deja ii un stufaris birocratic cu birouri , comisii si comitete !

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 10 Iun 2011, 20:51

SF scrie:Il propun pe Fan Gerula .
dadadada! si io si io! :D
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 10 Iun 2011, 21:33

Ce nu inteleg io e de ce chiar cel mai detestat om trebuie sa se autonumeasca in functia de SEF?! Daca federatia iesea in fata cu altcineva sunt convins ca avea mai mlut succes....cred ca si Tibanu e mai potrivit pe functie...100% ar aduce mai mult rating... :lol: :lol: :lol:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Mesaj de nucus » 11 Iun 2011, 06:51

adeline,n-ai auzit ca ,cica scopul scuza mijloacele! Saracu Machiavelli !Ce fericit e ca nu trebuie sa fie contemporan cu "absolutul" nerusinat !

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 11 Iun 2011, 07:21

Adelin scrie:Ce nu inteleg io e de ce chiar cel mai detestat om trebuie sa se autonumeasca in functia de SEF?! Daca federatia iesea in fata cu altcineva sunt convins ca avea mai mlut succes....cred ca si Tibanu e mai potrivit pe functie...100% ar aduce mai mult rating... :lol: :lol: :lol:
Domnule Adelin,
Nu am avut onoarea sa te cunosc si cred ca si reciproca este adevarata. Afirmi ca sunt cel mai detestat om din Romanaia (dupa cate inteleg).
Poti sa-mi dai cateva motive (cu rugamintea sa fie probate) pentru care ai tras aceasta concluzie? In afara afirmatiilor nesustinute ale unor anonimi de pe acest forum.

PS Nu m-am autointitulat sef. Am fost ales de Adunarea Constitutiva a federatiei, la care, din pacate, nu a participat niciun club din LRS. Corect? Nu crezi ca unul din motive ar fi ca nu se ofera nimeni?

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 11 Iun 2011, 07:25

'''
PS Nu m-am autointitulat sef. Am fost ales de Adunarea Constitutiva a federatiei, la care, din pacate, nu a participat niciun club din LRS. Corect? Nu crezi ca unul din motive ar fi ca nu se ofera nimeni?'''




La fel cum de corecta este afirmatia ca nu domnia ta ai actionat in instanta L.R.S.,ci infamul club "Cetate Alba Iulia" :oops: Ce oameni domle'.....
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Scrie răspuns