CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de Mister Fisherman » 10 Ian 2014, 11:56

V Mateianu pe crapmania
Acum 2 ani m-a contactat popescu-federatie. Zeci de telefoane saptamanal, promisiuni, proiecte, etc. In concluzie, dorea sa ma puna sef peste crap, dar sa ii aduc cluburile plocon ! Salariu promis ? Imens, dar fara acoperire ....
Omul povestea cum vom castiga bani din taxele pescarilor, patronilor de balti, etc.... Atunci am realizat ca-l intereseaza doar banii si nu da 2 bani pe lumea noastra si pe pasiunea noastra, asa ca am preferat sa-l ignor.
Notiunea de federatie insa este ok, dar nu cu un asemenea personaj ales pe viata la conducere !
V-ati convins acum de unde vrea sa stranga bani impostorul ?
Dupa ce termina cu AGVPS , urmatoarea "tinta" o sa fie ANPA si permisele de pescuit , asta in cazul in care nu-i pune nimeni STOP ! :wink:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de Adelin » 10 Ian 2014, 13:34

O fi el pe viata, dar uitati ce putred e, ca o scorbura...asa ca nu e rau ca e pe viata, ca o sa elibereze scaunul in curand. :lol:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de Mister Fisherman » 10 Ian 2014, 14:01

Mai jos aveti si opinia unui om de mare caracter , sportiv adevarat si cu coloana vertebrala , care a inteles de la inceput care este scopul infamei cooperative

Toata stima dle Cristi Y !
pentru ca nu stiu daca iti amintesti cu ce atitudine a aparut popescu in fenomen ... dar iti amintesc eu :

bai trogloditilor , voi si cu banditul de selaru sunteti o gasca de neica nimeni , nu ati facut nimic pana acum si am aparut eu sa va arat cum si ce sa faceti

pai cine si ce dialog sa duca cu un asemenea personaj ???

sunt curios , si-a pus vreodata cineva din cei care sustin federatia intrebarea ce motive l-au scos pe popescu din praful balastierelor sa -si omoare timpul si nervii pentru a pune mana pe guvernarea pescuitului ???? da nu va spun eu , BANII !!! ATAT !!

i-l doare-n pu.a de performanta sau de rezultate , dar tronsonul competitii este filonul care trage dupa el si pescuitul de agrement , taxe , cotizatii , etc

dovada ca se pișa pe rezultate este batjocura care a alocat-o celor care intr-adevar au facut performanta , in toate disciplinele de pescuit , dar asta de fapt este strategia , el nu are nevoie de persoane expansive , cu coloana vertebrala si cu forta in fenomen , lui i-i sunt utile gainiile care pun botul si se vand pe 2-3 gologani si pot fi aburiti cu o medalie de 2 lei castigata intr-o competitie ( nationala ) cu 5 pescari

spuneti ca vrem nu vrem trebuie sa plecam capul si sa lingem mana murdara a lui popescu ??? hmmm ...DE CE ???

sunt exemple in istorie si in viata de oameni care decat sa i-si compromita demnitatea au preferat sa se impuste , vezi Vasile Milea , Hatanaka , etc
undita din mana nu mi-o poate lua nici popescu , nici selaru , doar Dumnezeu ... , nu au decat sa se alature unui sistem condus de un sarlatan escroc si mincinos care este reprezentat de un personaj ca buhac :oops: :oops: :oops: cine vrea !!

asa ca , fire intinse si federatii placute tuturor celor care digera ....
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Scrie răspuns