CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de Adelin » 05 Ian 2014, 13:00

Gluma, gluma, dar incepe sa ma ingrioreze tacerea lui Fane Lefterica, sper ca nu e semn rau... :roll:

https://www.youtube.com/watch?v=aE3tqs_pOs4
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
mynu_cs
veteran
veteran
Mesaje: 1512
Membru din: 21 Iun 2011, 19:50
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de mynu_cs » 05 Ian 2014, 13:13

S-a restructurat federatia.

o sa aibe purtator de cuvant .

nu o sa stea la harta..
"In fiecare zi ne batem joc
De pasari ,de iubire si de mare
Si nu bagam in sema ca in loc
Ramane un desert de disperare ."


Romulus Vulpescu

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de zavera » 05 Ian 2014, 13:19

Adelin scrie:Gluma, gluma, dar incepe sa ma ingrioreze tacerea lui Fane Lefterica, sper ca nu e semn rau... :roll:

https://www.youtube.com/watch?v=aE3tqs_pOs4
S-ar putea sa fie altceva!

De pe forumul craparilor (dl.Vladut Mateianu)

Pe popescu l-am lasat sa posteze liber, bazandu-ma pe vechiul proverb : " orice pasare pe limba ei piere" , lucru dovedit si acum. Nu a jignit mai mult decat au facut-o altii, deci, personal nu cred ca se impunea ban-ul. Poate gresesc.
Ideea este ca a observat cat de mic este , precum si faptul ca nu are un limbaj demn de o federatie sportiva, chiar daca este de pescuit.....

PS De aceea se si milogeste mai nou de noi sa-i stergem toate postarile, care pot fi folosite oricand ca probe.... :wink:

Vi s-au anuntat ceva colindatori, domnule presedinte Popescu? Ati facut ordine in punga aia cu "Billa"?
Dar foile disparute din registrul de casa de la APS Alba au aparut? Sper ca nu le-ati distrus, Doamne fereste!

A, sa nu uit, colindatorii de care scriam mai sus poarta uniforme, nu costume populare. S-ar putea sa pice taman pe 11 ianuarie, cand aveti sedinta Biroului Federal. Sper sa nu o anulati, din motive "meteorologice" :wink:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de semlecangheorghe » 06 Ian 2014, 07:46



Federaţie sau AGVPS? LRS!

Personal, mi-aş dori existenţa unei federaţii de pescuit la răpitori cu momeli artificiale. Am făcut parte de patru ori din echipa naţională şi de fiecare dată am participat la competiţiile externe finanţându-ne din surse proprii sau cu ajutorul sponsorilor ligii. Am avut astfel ocazia – în special la campionatele mondiale de bass – să văd cum sunt organizate alte ţări şi cred că pentru a putea face performanţă e nevoie de mai mult.

Interviu aparut in Revista PPT Rapitori

Dezbate subiectul pe forum.

Vreti sa ii mai puneti intrebari? Voi intrebati, noi ii luam un nou interviu!
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de Adelin » 06 Ian 2014, 09:54

semlecangheorghe scrie:


Federaţie sau AGVPS? LRS!

Personal, mi-aş dori existenţa unei federaţii de pescuit la răpitori cu momeli artificiale. Am făcut parte de patru ori din echipa naţională şi de fiecare dată am participat la competiţiile externe finanţându-ne din surse proprii sau cu ajutorul sponsorilor ligii. Am avut astfel ocazia – în special la campionatele mondiale de bass – să văd cum sunt organizate alte ţări şi cred că pentru a putea face performanţă e nevoie de mai mult.

Interviu aparut in Revista PPT Rapitori

Dezbate subiectul pe forum.

Vreti sa ii mai puneti intrebari? Voi intrebati, noi ii luam un nou interviu!
Ai citat din cine ca nu ne dam seama?! :roll: Cine e doritorul care vrea sa fie finantat de Lefter Popescu?!
:lol: :lol: :lol:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

zavera
veteran
veteran
Mesaje: 728
Membru din: 16 Noi 2012, 12:47

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de zavera » 06 Ian 2014, 10:52

semlecangheorghe scrie:


Federaţie sau AGVPS? LRS!

Personal, mi-aş dori existenţa unei federaţii de pescuit la răpitori cu momeli artificiale. Am făcut parte de patru ori din echipa naţională şi de fiecare dată am participat la competiţiile externe finanţându-ne din surse proprii sau cu ajutorul sponsorilor ligii. Am avut astfel ocazia – în special la campionatele mondiale de bass – să văd cum sunt organizate alte ţări şi cred că pentru a putea face performanţă e nevoie de mai mult.

Interviu aparut in Revista PPT Rapitori

Dezbate subiectul pe forum.

Vreti sa ii mai puneti intrebari? Voi intrebati, noi ii luam un nou interviu!
Pescuitul recreativ/sportiv este un hobby, chiar şi latura sa competiţională, tot din dezvoltarea unui hobby derivă.
Să ai pretenţia ca altcineva să-ţi finanţeze orele de destindere mi se pare caraghios.
Iar dacă ai ales sa participi la competiţii, înseamnă că te poţi autofinanţa, din premii şi/sau sponsorizări provenind de la fabricanţii de scule, accesorii, nade, momeli...eventual de bere şi sucuri.
Pentru că este un sport fără spectatori şi neinteresant pentru mass-media (cu excepţia unor mici televiziuni de nişă şi a unor reviste cu tiraj redus aflate mereu sub ameninţarea falimentului), nu există alte perspective rezonabile.
Până la urmă, chiar şi pescuitul de competiţie la spinning (barcă + mal) reprezintă preocuparea câtorva sute de oameni. Ambiţiile lor, banii lor, lumea lor...

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de Adelin » 06 Ian 2014, 10:58

Bine bine, dar io tot nu am inteles: Cine e naivul care mai crede ca o sa ia bani de la Popescu?! ...naivul care spera sa castige bani din Alba-Neagra. :lol: :lol: :lol:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de Mister Fisherman » 06 Ian 2014, 11:00

Adelin scrie:Bine bine, dar io tot nu am inteles: Cine e naivul care mai crede ca o sa ia bani de la Popescu?! ...naivul care spera sa castige bani din Alba-Neagra. :lol: :lol: :lol:
Vezi aici :wink:

http://www.rapitorimania.ro/articole/co ... -in-2013-9
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de razvan m. » 06 Ian 2014, 11:21

In articol se vorbeste despre o federaţie de pescuit la răpitori cu momeli artificiale, deci altceva decat sandramaua popesciana.
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de Tavi » 06 Ian 2014, 11:31

Am citit de trei ori paragraful si tot nu vad de unde anume ati ajuns voi la concluzia ca omul vrea finantare de la popescu sau de la altcineva. Si nici de ce ar fi naiv... :roll:
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Scrie răspuns