CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de apsalba » 29 Dec 2013, 13:43

semlecangheorghe scrie:
semlecangheorghe scrie:Noh popescule,acuma esti tare-n clantza,dar eu nu am uitat ce sa scris atunci si iti reamintesc..
Am avut asigurata nada solicitata, inclusiv cate o galeata Trabucco. Cu cazarea ne-am descurcat cu greu, dar pana la urma s-a rezolvat cumva. Eu ca vicepresedinte am ramas fara cazare si la multe insistente am reusit sa dormim 2 intr-un pat si un alt coleg pe jos, desi am fost doar 23 de concurenti de la FNPSR la 36 de locuri rezervate (Eh, probleme de jonglerii ale magnificului nostru presedinte - ce banii altora nu circula ?)
Ni s-a mai promis decontarea cheltuielilor de transport si asigurarea a trei mese pe zi la restaurantul Doripesco. Ei, din astea doua nu am vazut deocamdata nimic. Am intocmit "Delegatiile" necesare cu "Documentul Cumulativ" pentru toti concurentii din asociatie si a ramas sa asteptam si noi sa primim acesti bani. Asociatia noastra de exemplu are de primit pentru 10 concurenti si 3 arbitrii suma de 2.900 ron, adica cate 10 ron de concurent si arbitru pentru transport, 100 ron diurna, iar pentru arbitrii in plus fata de asta cate 100 ron Barem de arbitraj.
Deasemenea nu si-a primit banii (297 ron) nici firma care a imprimat diplomele concepute de mine si comandate tot pe obrazul meu (85 buc. diplome a 2,8 ron/buc.) desi am predat factura si chitanta fiscala ca si cum le-au si platit deja. Daca nu primim banii, va trebuii sa platesc eu toate astea. Cred ca-ti dai seama in ce situatie ma aflu ! Premiantii ma ameninta cu instanta judecatoreasca, desi eu am fost un simplu concurent la acest concurs si l-am ajutat doar voluntar pe Diaconitza la intocmirea foilor de arbitraj, clasamente, diplome, etc.
Am crezut ca adunandu-ne mai multi sufletisti, am putea schimba cumva in bine soarta pescuitului competitional romanesc. M-am inselat si cu asta am pus punct oricarei actiuni de acest fel.
Imi cer scuze ca m-am nascut ! Promit sa nu se mai repete !



Si ce zice presidentul azi..
apsalba scrie:
gigi, cazarea a fost plătită de federație. Evident, pentru pescarii din FNPSR. A costat și aia vreo 32 de milioane. Am factura!



No bun ,atunci atunci explica-mi si mie cum se face ca desi federatia rezervase 36 de locuri cei 23 de concurenti au dormit doi in pat si unul pe jos .Hai pune o copie a facturii sa vedem ce a aplatit federatia.

Dintr-un motiv simplu, gigi. Apucaseră să se cazeze pescari din afara federației (știi tu de unde) și nu i-am putut da afară!
PS Cred că cei care au participat, pot confirma. Să caut acum prin arhivă o factură din 2010, nu este un efort pe care tu să îl meriți!

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de semlecangheorghe » 29 Dec 2013, 13:51

... Am factura!
Să caut acum prin arhivă o factură din 2010, nu este un efort pe care tu să îl meriți!


Minciunel, nu pentru mine.Iar cu vrajeli de genu' asta nu tine.
Apucaseră să se cazeze pescari din afara federației (știi tu de unde) și nu i-am putut da afară!
Inseamna unul din doua lucruri.
1.Ca minti.
2.Ca nu minti,ai platit pentru membrii federatiei tale si altii au folosit serviciile pe care le-ai platit tu.In acest caz esti bolovan scuza-ma ca-ti spun,ca pe banii tai sa petreaca altii.

Niciuna dintre aceste posturi nu te avantajeaza ca si presedinte al unei federatii...
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de apsalba » 29 Dec 2013, 14:23

Oare pe cine interesează părerea ta? Am înțeles că îți place să te auzi vorbind. Important va fi când vei înțelege și tu acest lucru!

Cristi Y
senior
senior
Mesaje: 442
Membru din: 07 Dec 2011, 16:56

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de Cristi Y » 29 Dec 2013, 14:45

apsalba scrie:Oare pe cine interesează părerea ta
asta este singura replica care o poti da de cate ori iti descopera cineva cate o minciuna ????

in ultimul timp zilnic iti este dat motivul sa dai aceasta replica !!!! mare mizerie esti , drept dovada ca ai langa tine doar 2-3 looseri frustrati :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de semlecangheorghe » 29 Dec 2013, 14:47

'Minciunel' iti ramine numele... :D

Ce or zis membrii fnpsr cand or aflat ca altii au dormit in locurile de cazare platite pentru ei??Le-o placut doi in pat si unul pe jos?? :lol:

Da' diplomele si alte cele,le-ai decontat ??

Poti arata factura celor care citesc peaici,ca pentru mine nu merita sa te obosesti..ca-s lamurit..??

Ia zi,presedinte surogat..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de Mister Fisherman » 29 Dec 2013, 15:15

Mitomane , DIZOLVARE scrie pe tine , cu infama cooperativa in brate ! :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de apsalba » 29 Dec 2013, 15:56

Pariază mă pe asta. Ți-am mai zis-o și mai sus! Dacă tot ești așa de sigur!

Cristi Y
senior
senior
Mesaje: 442
Membru din: 07 Dec 2011, 16:56

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de Cristi Y » 29 Dec 2013, 17:05

apsalba scrie:Pariază mă pe asta. Ți-am mai zis-o și mai sus! Dacă tot ești așa de sigur!
tu vorbesti de pariuri mitoman cronic !! :lol: :lol: :lol: :lol: vezi ca mai ai un pariu in aprilie anul asta care l-ai pierdut , exista inregistrat la Tibi Manascu in emisiune , l-ai onorat ????? iti raspund eu , NU , asa cum nu ai onorat nici o datorie fata de nimeni

debordezi de credibilitate :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: din putinii care au incercat sa se alature federatiei majoritatea au stricat-o cu tine din cauza banilor ...ȚEPARULE FOMIST :lol: :lol:

am vazut ca mai nou folosesti pe chat-uri nick-ul BEBE :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ce imaginatie saraca ai obositule :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de Adelin » 29 Dec 2013, 17:26

apsalba scrie:Oare pe cine interesează părerea ta?
Pai cam pe restu' pe care i-ai vrea in federatie si pe care din fericire nu ai reusit sa-i prostesti cu minciuni si prosteala...noa, e un motiv bun ca sa scotocesti la dosar?! Pai da, motiv ai avea, dar daca nu ai ce si tu sti asta, normal ca nu cauti...pt ca nu exista si nu vorbim de factura, mai Pigulici, baietii iti cer dovada platii. Poate tu credeai ca factura e dovada platii, dar sa sti ca nu e asa, ea trebuie stinsa cu un instrument de plata care sa ateste faptul ca emitentul facturii a incasat....deci inteleji tu, ma hotomane?! :lol: Scoate instrumentul de plata! :censored:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de apsalba » 29 Dec 2013, 18:59

Cât de fraier poți să fi, Adelin. De unde ai tras concluzia că te dorește cineva în federație? Fi convins că plățile respective au fost făcute. Îți ajunge atât. Chiar crezi că dacă nu erau plătite, nu vuiau toate forumurile?
Mare fraier poți să fi!
PS Mai ușor cu instrumentul. Nu se scoate la oricine!

Scrie răspuns