CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de Mister Fisherman » 28 Dec 2013, 08:48

Mitomane , se vede ca n-ai avut somn , te-a bantuit cosmarul cu DIZOLVAREA infamei cooperative ? :lol: :lol: :lol:
O sa ramai numai cu rasul ala schizoud ! :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de apsalba » 28 Dec 2013, 10:47

Nu mai pot dormi de griji!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Băi potaie, ONG-urile se dizolvă de instante. Este o actiune deja pe rol făcută de AGVPSR împotriva federației! Pariezi pe ea? Hai să te văd cât ești de bărbat!
Dar am impresia că nu ești decât un gunoi uman!

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de Adelin » 29 Dec 2013, 02:14

apsalba scrie: Asta ca să se respecte adevărul!
PPS Federația a dat premii de peste 300 milioane lei vechi în acel an. Plus cheltuieli de organizare de peste 250 milioane lei.
Asa sa ai parte de noul an precum spui adevarul!!!!
Amin!
:wink:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de apsalba » 29 Dec 2013, 08:04

Înseamnă că va fi un an bun!
Mulțumesc!

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de Adelin » 29 Dec 2013, 12:29

apsalba scrie:Înseamnă că va fi un an bun!
Mulțumesc!
De ce crezi ca va fi bun, crezi ca prinzi un loc in Rai?! :lol1:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de apsalba » 29 Dec 2013, 12:34

Privesc știrile la TV și văd că cei care ajung acolo nu prea se selecționează în funcție de vârstă. Nu dori răul nimănui, că s-ar putea să ai parte chiar tu de el!
Doamne ferește!

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de semlecangheorghe » 29 Dec 2013, 12:43

semlecangheorghe scrie:Noh popescule,acuma esti tare-n clantza,dar eu nu am uitat ce sa scris atunci si iti reamintesc..
Am avut asigurata nada solicitata, inclusiv cate o galeata Trabucco. Cu cazarea ne-am descurcat cu greu, dar pana la urma s-a rezolvat cumva. Eu ca vicepresedinte am ramas fara cazare si la multe insistente am reusit sa dormim 2 intr-un pat si un alt coleg pe jos, desi am fost doar 23 de concurenti de la FNPSR la 36 de locuri rezervate (Eh, probleme de jonglerii ale magnificului nostru presedinte - ce banii altora nu circula ?)
Ni s-a mai promis decontarea cheltuielilor de transport si asigurarea a trei mese pe zi la restaurantul Doripesco. Ei, din astea doua nu am vazut deocamdata nimic. Am intocmit "Delegatiile" necesare cu "Documentul Cumulativ" pentru toti concurentii din asociatie si a ramas sa asteptam si noi sa primim acesti bani. Asociatia noastra de exemplu are de primit pentru 10 concurenti si 3 arbitrii suma de 2.900 ron, adica cate 10 ron de concurent si arbitru pentru transport, 100 ron diurna, iar pentru arbitrii in plus fata de asta cate 100 ron Barem de arbitraj.
Deasemenea nu si-a primit banii (297 ron) nici firma care a imprimat diplomele concepute de mine si comandate tot pe obrazul meu (85 buc. diplome a 2,8 ron/buc.) desi am predat factura si chitanta fiscala ca si cum le-au si platit deja. Daca nu primim banii, va trebuii sa platesc eu toate astea. Cred ca-ti dai seama in ce situatie ma aflu ! Premiantii ma ameninta cu instanta judecatoreasca, desi eu am fost un simplu concurent la acest concurs si l-am ajutat doar voluntar pe Diaconitza la intocmirea foilor de arbitraj, clasamente, diplome, etc.
Am crezut ca adunandu-ne mai multi sufletisti, am putea schimba cumva in bine soarta pescuitului competitional romanesc. M-am inselat si cu asta am pus punct oricarei actiuni de acest fel.
Imi cer scuze ca m-am nascut ! Promit sa nu se mai repete !



Si ce zice presidentul azi..
apsalba scrie:
gigi, cazarea a fost plătită de federație. Evident, pentru pescarii din FNPSR. A costat și aia vreo 32 de milioane. Am factura!



No bun ,atunci atunci explica-mi si mie cum se face ca desi federatia rezervase 36 de locuri cei 23 de concurenti au dormit doi in pat si unul pe jos .Hai pune o copie a facturii sa vedem ce a aplatit federatia.
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de Adelin » 29 Dec 2013, 13:02

apsalba scrie:Privesc știrile la TV și văd că cei care ajung acolo nu prea se selecționează în funcție de vârstă. Nu dori răul nimănui, că s-ar putea să ai parte chiar tu de el!
Doamne ferește!
Toti o sa avem parte inevitabil de acelas sfarsit, doar ca e firesc si biologic ca cei trecuti sa isi ia adio si sa li se citeasca iertaciunile mai repede.
http://www.youtube.com/watch?v=aE3tqs_pOs4
...acuma, sa ma ierti, doar nu ai vrea sa ne ingropi tu pe toti?! :lol:
Promit ca io duc orchestra, pt matale special pe ala cu acordionu'!
http://www.youtube.com/watch?v=59wsamv7P28
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de Mister Fisherman » 29 Dec 2013, 13:10

Mitomane , cu cine vrei ba atarnatorule ce esti sa tin pariu , cu ultima paragladina de om pe care o tine lumea de mila ?
Ghertzoiule atarnator , tu n-ai bani sa treci strada de foame si la vizezi pariuri :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Mister Fisherman
veteran
veteran
Mesaje: 2312
Membru din: 11 Apr 2011, 15:01

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de Mister Fisherman » 29 Dec 2013, 13:26

Mitomanul a trecut la amenintari ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Muhahahahahahahahaha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
mitomanul scrie:Eu , Popescu Stefan va rup pe toti cu bataia daca nu veniti alaturi de mine ! Va joc in picioarele goale, lepre de pescari ce sunteti ! :evil:
http://www.crapmania.ro/forum/campionat ... 9-915.html

Mitomanul a devenit periculos si trebuie internat de urgenta la psihiatrie ! :lol: :lol: :lol: :lol:
Acesta este un pamflet. Orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare.

Scrie răspuns