CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 10 Iun 2011, 07:49

nucus,
am inteles ca vrei sa inscri clubul in Asociatia Judeteană de Pescuit Sportiv Suceava. Vezi că nu o poți face decat dupe ce clubul va fi inscris in federatie.
PS Pai daca nu vrea nimeni, federatia nu este necesara?
PPS La ce pesti te referi? La aia dupa Dorobanti? :lol: :lol: :lol:

greerevl
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 285
Membru din: 20 Feb 2009, 18:22
Localitate: valcea
Contact:

Mesaj de greerevl » 10 Iun 2011, 07:50

secosan, malin :roll: :roll:

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 10 Iun 2011, 07:59

Dan F. Secosan este presedintele comisiei de relatii internationale a FRPS, iar Malin Musetescu a declinat calitatea de oficial al FRPS, intrucat a considerat ca s-ar pune intr-un conflict de interese cu profesia de ziarist sportiv. Altcineva. :roll:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 10 Iun 2011, 08:07

....Adrian Niculae,omul asta este incoruptibil,vede adevarul acolo unde altii nici nu viseaza.... :idea: :roll: Hait, si asta este ziarist,pardon,agerziarist.. :lol: :lol: :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

apsalba
veteran
veteran
Mesaje: 4413
Membru din: 24 Mar 2006, 14:56
Localitate: alba iulia

Mesaj de apsalba » 10 Iun 2011, 08:13

semlecangheorghe scrie:....Adrian Niculae,omul asta este incoruptibil,vede adevarul acolo unde altii nici nu viseaza.... :idea: :roll: Hait, si asta este ziarist,pardon,agerziarist.. :lol: :lol: :lol:
Din LRS nu se gaseste nimeni pentru o asemenea functie? De ce cautati prin alte parti?

jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Re: CINE AR FI PERSOANA POTRIVITA SA CONDUCA F.R.P.S.

Mesaj de jhonny » 10 Iun 2011, 08:26

apsalba scrie:Având în vedere ca federatia sportiva s-a infiintat, deschid acest sondaj de opinie pentru a vedea care sunt persoanele potrivite de a candida la functia de presedinte al acesteia. Se impune ca persoanele nominalizate sa fie si ele de acord sa candideze.

Scuze, am fost plecat în concediu si vad ca tot nu folosesti forumul de la federatia ta. Ar fi bine sa deschizi acest sondaj si sa inaugurezi cu oczia Rusaliilor forumul TAU de la FEDERATIA TA: Ce zici tu? Dar cei de pe acest forum???
Hai PA PA

jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Mesaj de jhonny » 10 Iun 2011, 08:32

Re: noul ordin de pescuit?
de pityu pe 08 Iun 2011, 21:59

Borchiin Marius a zis
Departe de a fi ironic ANPA a fost instintata ??? daca da ce urmeaza...
Eu am raspuns in gluma la ceea ce cred eu ca va urma, adica ... nimic. Daca tu nu pricepi glumitele fine, nu sunt eu de vina.
La federatie am avut o activitate laborioasa la modul serios. Inclusiv ideeea necesitatii infiintarii unei federatii sportive imi apartine. Mi-e martor tot Consiliul Director, ca eu am propus asta intr-una din sedintele de Consiliu.
In alta ordine de idei: - Nu am plecat din federatie pe usa din dos. Am plecat ca nu mai suportam batjocura ta vis a vis de munca pe care o faceam total dezinteresat, pe banii mei si din timpul meu liber. Cand nu aveai bani, te-am inteles. Cand au venit banii, nu stiai cum sa-i imparti la cei care nu au miscat un deget sau care n-aveau nici o taina cu federatia. La Doripesco ti-ai batut joc de mine in ultimul hal, incepand de la cazare si pana la a nu ma chema nici macar la o cafea. Cei 32 de milioane pe care-i datorezi asociatiei nu i-ai platit nici pana acuma, dar deconturile le-ai primit. Poti sa-mi spui si mie ce ai facut cu banii, ca intre timp au venit si i-ai impartit la AGVP-sisti ca premii, dar la datoriile fata de ai tai nu te-ai gandit nici o clipa. Sunt sigur ca nu-i vei mai da niciodata, dar nici nu mai e nevoie. Sa-ti cumperi o masina ca lumea si tu, nu mai umbla cu Supernova ca mine, ca nu ne putem compara.
Poti sa stergi linistit postarea, ca altceva nu sti sa faci. Ce crezi ca rezolvi cu ea? Macar de te-ar schimba in bine! Cine vorbeste de bun simt ???? pityu

Mesaje: 197


Uite ce ai facut ma nenoroci....cosule!!!!!

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 10 Iun 2011, 08:48

apsalba scrie:
semlecangheorghe scrie:....Adrian Niculae,omul asta este incoruptibil,vede adevarul acolo unde altii nici nu viseaza.... :idea: :roll: Hait, si asta este ziarist,pardon,agerziarist.. :lol: :lol: :lol:
Din LRS nu se gaseste nimeni pentru o asemenea functie? De ce cautati prin alte parti?


Intreaba-i pe cei din L.R.S.,care oricum este o structura privata.Ce are una cu alta??Gresesc,are...federatia baga bete-n roate la greu,nu ca er fi prima care face asta...


Am meditat putin la felul in care pui problema cu cine trebuie sa fie presedinte,de ce n-a facut-o nimeni pina acum...Ca tot asta spui de multa vreme..Cred ca este o manevra de politician...In general politicienii ,atunci cind se adreseaza maselor ,le vorbesc ca si cum ar fi niste copii retardati.Incearca sa le sadeasca in minte sentimentul unei culpe.De ce??Pentru a le inocula sentimentul ca sint incapabile sa se conduca,ca sint de vina pentru situatia economica etc....

Cred ca asta vrei si tu sa faci... Sa inoculezi ideea ca pescarii sint o masa amorfa ,incapabila sa isi canalizeze eforturile spre un tel comun,cum ar fi ridicarea nivelului pescuitului in general..Sa ii faci pe pescari sa se simta vinovati de starea in care se afla pescuitul.

FALS.Aceste lucruri care sint rele in pescuitul romanesc se datoreaza lipsei de reactiea autoritatilor in respectarea legilor,poluarea,slaba informare a pescarilor,puterea economica foarte scazuta a acestora....Desigur ,si pescarii trebuie sa isi faca partea lor...nu sa astepte totul mura-n gura...

Totusi daca ar fi cum sugerezi,adica, ca pescarii nu sint capabili de eforturi comune pt unscop,nu ar fi L.R.S.turneul organizat de ei,n-ar fi craparii cu concursurile lor,n-ar fi stationaristii cu locul 6 la Mondiale..Oricit ai incerca sa-i bagatelizezi prin intermediul ziaristului aviddepastilute,nu vei reusi...

Pescarii romani nu au nevoie de o noua teapa.Schimbarea nu este sinonima neaparat cu "mai bine",o demonstreaza "schimbarea din '89"Si oricit v-ati strofoca ,este important CINE o face,pentru ca CINE o face isi lasa amprenta asupra acestei schimbari..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
Bass Assassin
senior
senior
Mesaje: 363
Membru din: 02 Dec 2010, 00:02
Localitate: Cape Town

Mesaj de Bass Assassin » 10 Iun 2011, 08:48

Adevarul este ca toti cei mentionati mai sus au absolvit ANEFS cu specializarea Pescuit Sportiv , au master si unii dintre ei sunt chiar doctoranzi in acesta specializare .
Sa nu maqi vorbim de faptul ca au fost campioni nationali , europeni si mondiali . Toate aceste titluri de glorie ii recomanda pentru functia de Presedinte FRPS

Escrocule ,tu esti singurul competent pentru acesta functie !
Cum apare o posibilitatea sa faci niste bani nemunciti , cum tu apari primul si esti cel mai in masura sa conduci asociatii , cluburi , federatii , numai bani sa iasa ...

Sub pretextul falsei lupte impotriva AGVPS ,care de altfel nu se deosebeste cu nimic de actulala federatie lu' peste nehalit , au aparut din neant tot felul de sacali si hiene flamande dornice de capatuiala . Daca pana acum n-au fost decat niste pescari parati (unii dintre ei sunt paraleli cu pescuitul )acum doresc si functii de conducere . Si iata cum , cu noua federatie de hiene si sacali infometati , pescarul neavizat si dornic de un pescuit linistit pe malul apei, va fi obligat prin masinatiunile unora de teapa lui popescu , sa ajunga pescar de competitie .
Si asta n-ar fi nimic , dar pe langa faptul ca trebuie sa plateasca permisul ANPA , trebuie sa mai si cotizeze lunar sau anual la clubul din care face parte , si astfel cercul se inchide iar pagubit nu este decat amaratul de pescar care viseaza la un baboi

Si ce-am facut domnilor cu aceasta federatie ? Am vrut sa scapam de dracu si am dat de ta-su...

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 10 Iun 2011, 08:52

....Sa cotizeze la club??? :roll: :roll: :roll: Pai cum ,ca domnul Stratonov spunea aici pe site ca pescarul de competitie nu mai trebuie sa duca grija banilor...
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Scrie răspuns