Chestionar-Cum ar trebui sa arate concursul ideal de pescuit

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Ardox
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 16
Membru din: 05 Dec 2009, 13:40
Localitate: Bucuresti

Chestionar-Cum ar trebui sa arate concursul ideal de pescuit

Mesaj de Ardox » 18 Apr 2013, 20:40

Ca organizator de concursuri de pescuit, in dorinta de a veni in intampinarea dorintelor pescarilor participanti la concursuri, ii rog pe cei care dispun de doua minute libere sa completeze chestionarul din link-ul de mai jos.

Cu multumiri.

https://www.murvey.com/s?516f8b4319c6b2e05c002f0c

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Chestionar-Cum ar trebui sa arate concursul ideal de pes

Mesaj de MihaiV » 18 Apr 2013, 22:13

- nu te-ai prezentat
- nu ai spus ce concursuri ai organizat pana acum
- chestionarul mi se pare o varza fara cap si coada, cu intrebari fara nicio varianta de raspuns plauzibila

Ardox
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 16
Membru din: 05 Dec 2009, 13:40
Localitate: Bucuresti

Re: Chestionar-Cum ar trebui sa arate concursul ideal de pes

Mesaj de Ardox » 19 Apr 2013, 05:18

MihaiV scrie:- nu te-ai prezentat
- nu ai spus ce concursuri ai organizat pana acum
- chestionarul mi se pare o varza fara cap si coada, cu intrebari fara nicio varianta de raspuns plauzibila
Corect, cu scuzele de rigoare ma numesc Ehud Elia. Organizez atat evenimente in formatul "Concurs-atelier de pescuit" © (despre care puteti citi mai multe pe site-ul dedicat bestfish.ro ), cat si (la cerere) concursuri "clasice" de pescuit.
Deoarece formatul "Concurs-atelier de pescuit" include si ateliere de pescuit la rapitori, m-am gandit ca cele mai pertinente informatii despre cum ar trebui sa arate un concurs la rapitori se pot gasi aici.

Daca vedeti o imbunatatire a calitatii intrebarilor si/sau a variantelor de raspuns, va rog sa imi dati de stire. Daca, pe de alta parte, exista intrebari care par "fara cap si coada", va stau la dispozitie cu lamuririle necesare. Pot insa sa precizez ca toate intrebarile au un rost si un sens.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Chestionar-Cum ar trebui sa arate concursul ideal de pes

Mesaj de semlecangheorghe » 19 Apr 2013, 05:54

Ce inseamna-''atelier pescuit la rapitori''??
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Laurentiu Andronic
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 260
Membru din: 16 Mai 2007, 16:49

Re: Chestionar-Cum ar trebui sa arate concursul ideal de pes

Mesaj de Laurentiu Andronic » 19 Apr 2013, 08:37

Un anunt pentru un concurs serios care sa prezinte interes ar trebui sa arate ca cele de pe LRS.ro si sa contina harta cu sectoarele , regulament detaliat , premii etc . in anuntul dumneavoastra de pe celalalt topic nu era nici una din acestea specificata .
Dupa parerea mea , care am participat la multe concursuri , ar fi trebuit intai sa va documentati temeinic despre ce inseamna organizarea unui eveniment de acest fel si apoi sa va apucati de asa ceva pentru ca e limpede ca nu va pricepeti , drept dovada e faptul ca nimeni nu a luat in serios anuntul dumneavoastra .
Sincer va doresc mult succes pe viitor .

Ardox
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 16
Membru din: 05 Dec 2009, 13:40
Localitate: Bucuresti

Re: Chestionar-Cum ar trebui sa arate concursul ideal de pes

Mesaj de Ardox » 19 Apr 2013, 08:48

semlecangheorghe scrie:Ce inseamna-''atelier pescuit la rapitori''??
Formatul "Concurs-atelier de pescuit" © reprezinta o serie de evenimente ce sunt structurate pe specii de peste (oblete, salau, pastrav, stiuca, crap etc.) sau pe tehnici de pescuit (feeder, match etc.). Fiecare eveniment incepe cu un atelier, unde un invitat special (Victor Tarus, Laurentiu Ion etc.) discuta cu participantii la eveniment tehnicile specifice fiecarui eveniment (monturi dedicate si modul de realizare al acestora, tehnica specifica de pescuit, caracteristicile speciei urmarite etc.). Atelierul este urmat de un concurs care se incheie cu festivitatea de premiere si sedinta foto pentru revista, urmate de o masa de socializare.

Ca sa raspund strict la intrebare, atelierele de pescuit la rapitori sunt atelierele de la evenimentele focusate pe speciile de rapitori (salau, pastrav in luna mai, pescuit marin in vara si stiuca in noiembrie).

Ardox
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 16
Membru din: 05 Dec 2009, 13:40
Localitate: Bucuresti

Re: Chestionar-Cum ar trebui sa arate concursul ideal de pes

Mesaj de Ardox » 19 Apr 2013, 08:53

Laurentiu Andronic scrie:Un anunt pentru un concurs serios care sa prezinte interes ar trebui sa arate ca cele de pe LRS.ro si sa contina harta cu sectoarele , regulament detaliat , premii etc . in anuntul dumneavoastra de pe celalalt topic nu era nici una din acestea specificata .
Dupa parerea mea , care am participat la multe concursuri , ar fi trebuit intai sa va documentati temeinic despre ce inseamna organizarea unui eveniment de acest fel si apoi sa va apucati de asa ceva pentru ca e limpede ca nu va pricepeti , drept dovada e faptul ca nimeni nu a luat in serios anuntul dumneavoastra .
Sincer va doresc mult succes pe viitor .
Multumesc pentru raspuns, insa tinta mea nu este sa organizez concursuri "serioase", cum le denumiti, ci evenimente de familiarizare cu diverse stiluri de pescuit si cu atmosfera de concurs, dedicate pescarilor incepatori. E vorba de evenimente mai lejere, fara mare incarcatura competitionala.

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Re: Chestionar-Cum ar trebui sa arate concursul ideal de pes

Mesaj de Adelin » 23 Apr 2013, 20:18

Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Chestionar-Cum ar trebui sa arate concursul ideal de pes

Mesaj de semlecangheorghe » 30 Apr 2013, 06:36

Pai concursul ideal de pescuit,ar trebui intre altele..sa fie bine organizat.Inclusiv pe partea cu arbitrajul...

De exemplu la open,etapa 1 ,Cormoran,cineva(un arbitru) a ratacit fisa unui concurent,privindu-l pe acesta de punctarea a 3 pesti.Aceasta punctare,l-ar fi calificat pe d-l Vlad Dumitrescu,cistigatorul sectorului in mansa secunda.. :shock:

Contestatia nu s-a produs,in scurtul timp prevazut de regulament,si uite asa omul a pierdut puncte pretioase..Naspa..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Ardox
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 16
Membru din: 05 Dec 2009, 13:40
Localitate: Bucuresti

Re: Chestionar-Cum ar trebui sa arate concursul ideal de pes

Mesaj de Ardox » 07 Mai 2013, 11:05

Multumesc pentru gazduire, se poate inchide.

Ehud ELIA

Scrie răspuns