ce s-a intamplat cu concursul de pe gostilele?

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

ce s-a intamplat cu concursul de pe gostilele?

Mesaj de ovidiu » 05 Apr 2005, 19:24

vad...ca nu au aparut osanale...si alte...ridicari in slavi despre rupturi...capturi...despre vantul de gostilele... astept informatii de la cei ce stiu cate ceva.

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 05 Apr 2005, 19:35

mi se pare ca esti ironic si nu intelg de ce, unde ai vazut tu osanale si ridicare in slavi ?


am auzit ca s-au prins cam 6-7 pesti la approx. 30 de pescari

folosesc acest prilej sa-l felicit pe cristi anghelina care a castigat un merituos loc 3 cu o marla de 45 cm.....

dupa prima mansa, vazand ca nu prea s-a prins peste, concurentii au parasit standul de concurs si au plecat cu masinile in cautarea unor locuri mai bune.... :shock:
in mod evident, cu aprobarea tacita a organizatorilor
chiar si asa, tot nu s-a prins... :lol:
va dati seama ca daca prindeau peste s-ar fi putut strange pestele la un singur concurent....
ce sa mai, mistocareala totala....
nu ma asteptam la asa ceva de la dl. Tarus....

Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Mesaj de ovidiu » 06 Apr 2005, 07:26

salut dan! am spus-o ... concursul ar fi trebuit organizat o luna mai tarziu. (este o apa foarte adanca...si cu o inertie termica mare) dar probabil ca administratorii lacului s-au gandit sa organizeze un concurs inainte de darvari.
gostilele pentru pescari, sunt ca manelistii la emisiunea lu' teo adica ti se cam ia...este un lac foarte mediatizat...iar concursul de acum...nu-l poti numi concurs...6-7 pesti/30 de pescari. este noroc nu talent. eu sper sa se organizeze concursuri in lunile mai-iunie...si altfel stam de vorba atunci.
in alta ordine de idei, imi cer scuze daca am jignit pe cineva cu "ironia" inteleg ca tu ai alte relatii cu administratorii lacului...pe cand eu...si alti pescari care viziteaza acest site, ne multumim cu statutul de clienti.
fir intins...si nu uitati sa slabiti frana.......:)

dragos74
veteran
veteran
Mesaje: 778
Membru din: 01 Feb 2005, 21:15
Localitate: bucuresti

Mesaj de dragos74 » 06 Apr 2005, 07:54

Am fost a doua zi dupa concurs si ''am arat '' balta in 5 insi in toate stilurile posibile si cu cauciucuri si cu woblere .din 5 baieti doar unul a luat o marlita si au mai fost 2 trasaturi tot de marlita ca au perforat twist.
Am dat idreapta cabanei cam 1km acolo unde s-a tinut concursul apoi am plecat pe jos spre conducta in stanga cabanei,sidupa aceasta cam 2 km Maraton in toata regula ;si amtot pescuit prin toate zonele(multe recomandate de pescari care cunosc bine balta).
Si cei din barci se vaitau si se miscau de colo-colo fara rezultat.
Totusi m-a impresionat capacitatea baltii si structura fundului cu acele praguri care insotesc malul.Daca se vor ocupa de ea cred ca poate depasi usor Sarulestiul in viitor :idea:
Altfel spus cred ca a fost prea devreme pt pt un pescuit cu rezultate bune :wink:
Dar merita sigur incercat si altadata.

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 06 Apr 2005, 09:01

eu am fost pe gostilele de 2 ori anul trecut si odata anul acesta, si mi-am platit taxa de pescuit
cred ca tot statut de client am

Scrie răspuns