Campionatele de pescuit ale Federatiei de la Alba

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Campionatele de pescuit ale Federatiei de la Alba

Mesaj de semlecangheorghe » 16 Mar 2012, 20:27

Ridem noi ridem dar parca vaz ca face Fanel o ghidusie si intra pe usa din dos la C.I.P.S.,si atunci sa te tii..
Epurarile staliniste,o sa fie o simpla joaca de copii,P.N.G.,dupa P.N.G.vor cadea ca fulgerele :lol: :lol: :lol: :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Campionatele de pescuit ale Federatiei de la Alba

Mesaj de SF » 17 Mar 2012, 02:02

semlecangheorghe scrie:Ridem noi ridem dar parca vaz ca face Fanel o ghidusie si intra pe usa din dos la C.I.P.S.,si atunci sa te tii..
Epurarile staliniste,o sa fie o simpla joaca de copii,P.N.G.,dupa P.N.G.vor cadea ca fulgerele :lol: :lol: :lol: :lol:

Epurarile vor fi pentru baietii inteligenti da fini , astia ca tine cu degetele cat cremvurstii , rosii in obraz , deci apti de munca , vor presta la "canalu" Orastie :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Campionatele de pescuit ale Federatiei de la Alba

Mesaj de semlecangheorghe » 17 Mar 2012, 06:44

S.F.-ule nici nu stii ce minute fine am.Nu am degetele cit cremvustii.Mai degraba de bijutier.(Gerula, fire-ai al dracu de manipulator mincinos si ordinar care esti)

In rest e haioasa gluma... :D :D :D :D
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

ticairlandezu
veteran
veteran
Mesaje: 737
Membru din: 19 Noi 2007, 04:40
Localitate: peste tot

Re: Campionatele de pescuit ale Federatiei de la Alba

Mesaj de ticairlandezu » 17 Mar 2012, 15:47

@ Diaconita Petru-vicepresedinte federal
Tica stiu ca esti destul de istet sa te prinzi de ce poate face Fane daca i-a CIS-ul ,si inca un aspect clar ,toate postarile lui Fane sunt in nume propiu si nu in numele federatiei(fiindca nu are cum)


Fane, ia cuvantul si explica-i omului...cine-i SEFU :wink:
:lol1: :lol1: :lol1:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Campionatele de pescuit ale Federatiei de la Alba

Mesaj de semlecangheorghe » 17 Mar 2012, 18:09

Persona non grata...
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

ticairlandezu
veteran
veteran
Mesaje: 737
Membru din: 19 Noi 2007, 04:40
Localitate: peste tot

Re: Campionatele de pescuit ale Federatiei de la Alba

Mesaj de ticairlandezu » 18 Mar 2012, 18:57

Sa ne reamintim.....

Scris: 04 Noi 2010 06:50
adi suciu scrie:
To,Diaconita Petru
Din respect pentru cei care au fost inselati de catre FNPSR , Popescu si implicit dumneavoastra , pentru ca dumneavoastra v-ati asumat anuntarea concursului si conditiile acestuia , va rog sa nu mai postati pe aici ca sa nu pa puneti in postura de a va bana , pina cind nu se vor achita datoriile asumate.
In alta ordine de idei va pot spune ca , dupa o discutie telefonica avuta astazi cu Popescu , va face direct raspunzator de consecintele concursului Baracuda , spunindu-mi ca citez " el nici pe departe nu are nici un fel de atributii pe linie de competitii si ca in Adunarea Generala din 16.11.2010 va cere explicatii legate de incidentele aparute la acest concurs , celor care se ocupa de ramura competitii " . Intru-n cuvint va trebuii sa va informati seful despre ce s-a intimplat la Brasov si de ce oamenii sint nemultumiti
Nu va asteptati sa va recunoasca ce mi-a spus pentru ca la cit e de escroc v-a nega sigur arincind "mita" in bratele d-voastra

Pentru cei care au participat la acest concurs si se simt inselati de catre FNPSR , reprezentata prin Popescu Stefan , presedinte , si Diaconita Petru , vicepresedinte si responsabil cu competitiile in aceasta asociatie , federatie , ce o fii ,chiar si prin simpla ACHITARE A TAXEI DE CONCURS IN CONTUL CAREI SE PROMITEA APA MINERALA , SUCURI , ASISTENTA MEDICALA , ETC , va rog imi trimiteti pe mesaj privat , numele prenumele , adresa si nr telefon contact , urmind ca eu sa le centralizez si sa le trimit d-nului Av. Poiana.
Fac mentiunea ca cei care au initiat actiunea penala in instanta pentru inselatorie , sint eu , Nutzu , Florin Palcau si Poiana Doru , fiul d-nului Poiana.
Ceilalti care ni se alatura sint bineveniti .
La sfirsit voi face publica lista (doar cu nume si prenume) a celor care s-au alaturat plingerii penale .

@ Diaconita
sper ca la o ultima postare am dreptul daca popescu a afirmat cele mai de sus nu pot decat sa-mi cer scuze in nume personal pentru situatia creata si sa lasam justitia sa faca dreptate
PS Numai in Romania un concurs de pescuit cu scopul de "socializare" se termina in instanta

Inca sunt impreuna la aceeasi masa :lol1: :lol1: :lol1:

ticairlandezu
veteran
veteran
Mesaje: 737
Membru din: 19 Noi 2007, 04:40
Localitate: peste tot

Re: Campionatele de pescuit ale Federatiei de la Alba

Mesaj de ticairlandezu » 18 Mar 2012, 19:08

Uite cum visa frumos un vicepresedinte,cu privire la demiterea presedintelui....asta la defunctul FNSPR.Astazi sunt tot impreuna :lol:


diaconitapetru
Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONARScris: 03 Noi 2010 16:19


PS astazi am vorbit cu Popescu si a spus ca nu a reusit sa deschida santierul la Orastie,dar spera ca pana pe 15 nov sa obtina banii...mai mult de atat nu pot sa va spun....a promis ca posteaza el despre ce si cum
PSS Pityu nu ma aprind repede,doar ma simt abandonat de toti.....si reactionez ca atare......sa ne intre bine in cap :AGA,Consiliu director,presedinte

ticairlandezu
veteran
veteran
Mesaje: 737
Membru din: 19 Noi 2007, 04:40
Localitate: peste tot

Re: Campionatele de pescuit ale Federatiei de la Alba

Mesaj de ticairlandezu » 18 Mar 2012, 19:22

Sa ne reamintim :


Uszkay Istvan
Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONARScris: 03 Noi 2010 12:15

Diaconita Petru a scris
Citat:
Tu esti mai aproape decat mine,puteai sa mergi la Orastie sa vezi ce e acolo,sa stai de vorba cu cei de la Hidroconstruct,fiindca contractul de sponsorizare l-am citit amandoi.....ce nu inteleg eu ,chiar nu se gaseau 10000 de euro pentru a preveni rahatul.
PS poate ne baneaza Alin fiindca monopolizam topicul cu problemele fnpsr

Ma mir ca vorbesti asa ! Contractul pe care l-am citit in fuga la sedinta Consiliul Director (fiind dat din mana in mana doar ca sa-l vedem ca exista si ca e real) nu are nici o legatura cu persoana mea si nici a ta si nici a unui vicepresedinte. Este exclusiv opera lui Fane. El s-a inteles cu Hidroconstructia, e afacerea lui cu proiecte, cu firma lui de consultanta care probabil are si ea de castigat de pe urma afacerii, de aia nici nu a implicat pe nimeni in problema Contractului de Sponsorizare. Nu am ce cauta la Orastie si nu am ce discuta cu Hidroconstructia ca nu am nici o responsabilitate in acest sens. Nici tu nu ai si nici altii nu stiu sa aibe din conducerea federatiei. Eu nu am fost rautacios fata de tine cand am cerut detalii. Am fost cat se poate de normal si am motivat prin faptul ca fiind cu el la Bucuresti, sigur ati mai discutat si pe marginea acestui subiect si poate ai ceva noutati, stii mai multe decat mine legat de acest subiect.
Tu vad ca te aprinzi prea repede si deja sari cu atacuri si invective la persoana mea de parca cine stie ce ti-am facut. Nu ti-am facut nimic, decat ca ti-am cerut niste detalii (daca stii). Trebuia sa spui ca nu ai noutati in domeniu si atat.
Totusi daca stam la capitolul intrebari, hai sa te intreb eu ceva.
Cu ce ocazie te-ai dus tu la Bucuresti la ANPA cu Fane? Cine si de ce te-a invitat si ... de ce numai pe tine ? Ar mai fi multe "de ce"-uri dar deocamdata ma opresc aici.

Scrie răspuns