B.i.g F.i.s.h Pike Trophy, 23-24.11.2013, Uzlina, Cormoran

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: B.i.g F.i.s.h Pike Trophy, 23-24.11.2013, Uzlina, Cormor

Mesaj de vali stratonov » 01 Dec 2013, 13:59

nucus scrie:Am recitit regulamentul . Parerea mea este ca a fost interpretat gresit si trebuiau sa-ti masoare 5 pesti !
Nucu, regulamentul l-a facut baiatul cu barca rosie (Brave Hart) :oops: , asa ca nu te astepta sa iasa ceva ok .....a facut totusi un lucru bun PINA LA URMA ca sa inspirat dupa regulamentul de punctare a lui Tocae ...desi Laurentiu are dreptate cind zice ca a schimbat regula jocului in timpul inscrierilor .....dar daca nu facea asa iesea o mai si mare kko :oops: :oops: :oops:

P.s. Cit priveste aceasta afirmatie :
" ce contestatie frate , aici nu suntem la liga , aici EU fac regulile " zise Dinu . Asadar hotararea a fost luata de un singur individ care nu a vrut sa discute....".....imi produce greata si ma mir ca nu i-a zis cineva ceva "de dulce " la prapaditul ala ....

Pacat de eforturile celor de la Big xxx care au facut o treaba excelenta sponsorizind acest concurs ....puteau fi si fara "pata " asta pe obraz ....dar in tot raul spre bine , poate la anul vor fi mai atenti atunci cind isi vor alege directorul de concurs . :wink:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
cp
veteran
veteran
Mesaje: 994
Membru din: 21 Sep 2008, 18:46

Re: B.i.g F.i.s.h Pike Trophy, 23-24.11.2013, Uzlina, Cormor

Mesaj de cp » 01 Dec 2013, 16:16

Auzi bai cap de zmeu pfishi-at, de ce-a trebuit sa spui asta?
fishi scrie:Cu Pestisorache&mucles sa te adresezi mamicii tale.
Asta dupa ce iti dai cu parerea aiurea in tramvai, mai ales ca nu ai fost acolo?? Te mai simti si jignit si pe deasupra mai si jignesti!! Ramai la nivelul tau, stai linistit, eu nu ma iau de mama ta!! Dar pentru replica de mai sus, ti-ai castigat un admirator!! Fanatic!!!

valibu
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 1
Membru din: 01 Dec 2013, 17:51

Re: B.i.g F.i.s.h Pike Trophy, 23-24.11.2013, Uzlina, Cormor

Mesaj de valibu » 01 Dec 2013, 18:29

Speram sa nu se ajunga aici. Speram sa avem altfel de discutii. Eu in postura de arbitru, Voi de concurenti.
Laure, vreau sa reduc discutia la cateva cuvinte. Adevarat graiesti, sambata s-a dat startul oarecum haotic (pista noua pentru mine), dar sub nicio forma cu inatarziere. Ceasul meu a inregistrat strict 7 ore de concurs. Nu cu minute intarziere. S-a inceput la 8 am si s-a terminat la ora 3 pm. Desi stabilisem doua puncte de masurare, de comun acord cu colegul meu am hotarat sa ne miscam printre voi pentru a va lasa mai mult timp sa pescuiti. Si nu ca sa va vanturam apa. Chiar tu mi-ai spus la un moment dat sa nu plec, ca-ti port noroc. A nu se interpreta! Asta spre multumirea voastra, sau facerea de bine..... CP-ule, ne cunoastem de cativa ani. Te-am arbitrat si din barca si la mal. Te-am scos de pe apa la Belis, dar te-am admirat cand mi-ai intins mana la Snagov. Va respect si vreau sa va spun ca Doar ne-am facut datoria. Iar daca cineva ar fi avut ceva de comentat, ar fi trebuit sa o faca acolo, nu voinici in fata tastaturii.
O rugaminte: regulamentul a fost pus in pagina de catre voi. Nu credeti ca ar trebui sa-l cunoasteti? Noi doar il aplicam.
Si nu in ultimul rand, va invit sa stati 7 ore in barca in postura de arbitru. Voi, ca si mine, pescari, incercand sa mulati regulamentul dupa fiecare pescar, dupa fiecare situatie.
Miyagi, mucles!
Va respect si sper sa ne intalnim pe mal de apa.

Avatar utilizator
fishi
veteran
veteran
Mesaje: 1805
Membru din: 31 Aug 2005, 11:12
Localitate: brasov

Re: B.i.g F.i.s.h Pike Trophy, 23-24.11.2013, Uzlina, Cormor

Mesaj de fishi » 01 Dec 2013, 18:52

Cp
Nu a fost intentia mea să te jignesc dar am raspuns in ton cu raspunsul primit...
la afirmatia facuta ca nu am fost acolo,,iti raspund cu placere
Nici cei care au judecat cazul sabin/belis nu au fost acolo si totusi au judecat,prost dar au judecat
la multi ani !

Avatar utilizator
miyagi
veteran
veteran
Mesaje: 656
Membru din: 03 Noi 2010, 23:17

Re: B.i.g F.i.s.h Pike Trophy, 23-24.11.2013, Uzlina, Cormor

Mesaj de miyagi » 01 Dec 2013, 22:38

Ce mucles grasane? Lucrurile inca nu merg corespunzator ca sa poata vreun arbitru sau organizator sa spuna mucles. Atunci as fi avut eu o satisfactie si probabil marea majoritate care vor sa vada intr-un concurs tehnici, strategii s.a insa nu si "ecouri" de dupa. Eu am vorbit din ceea ce stiu eu, tu spune ceea ce sti tu si lucrurile vor sta tot la fel. Mi-amintesc, apropo de corectitudine si respect, cum la masterul de pe V. Argovei, pe ploaia aia si vantul ce ridica valuri de juma de metru, cel putin, cum ni se consumau bateriile ca se udau si pelicula de apa facea masa intre nul si plus si ca a trebuit sa merg pana la capatul pistei dupa un concurent ( destept ) pentru fluierul final ca nu se auzea si am ramas si fara a doua baterie. I-am cerut sa ma remorcheze si pe mine ca trebuia sa merg cu valu-n cap la rame si-mpotriva vantului si mi-a dat cu flit. Asa ca mucles, mucles, dar ce rezolvi cu mucles? Am ramat atunci pana dupa intocmirea clasamentului si cand mai aveam o suta de metrii pana la stand au trimis barca cu termic asa in zeflemea.
Muclesssss?! Degeaba isi face treaba unul si restul face figuratie si ceilalti cu ochii pe "furat". Startul bineinteles. Si la Open si la Master faceau la fel. Doar cine se respecta si respecta si pe ceilalti stateau in banca lor. Nu i-am atras atentia niciodata lui Paco, lui Sabin, nici macar lui Misu si pot continua, dar erau destui pe care trebuia sa-i "aliniezi" pentru start.
N-am fost acolo, dar spuneti frate lucrurilor pe nume si nu va mai ascundeti dupa deget. Respectul se castiga nu se impune.

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: B.i.g F.i.s.h Pike Trophy, 23-24.11.2013, Uzlina, Cormor

Mesaj de nucus » 02 Dec 2013, 10:20

N-am inteles : pe forumuri se dueleaza , se boxeaza , se da la cap ??? Si eu care credeam ca se discuta :D . Ca sa nu mai spunem despre dreptul la opinie , exprimare etc . Ce inseamna mucles ??? Ce-ar fi ca Laurentiu , ca fost boxer , sa foloseasca in exprimare pumnul ??? Citi i-ar rezista ??? Poate Mircea Cibanu ! Parerea mea este ca fishi are dreptate ! Toti gresim , doar ca unii destul de des ! Apoi , aici nu a fost vorba de arbitraj ! Ce treaba au concurentii cu ceasul arbitrilor ??? A fost vorba de interpretarea regulamentului lasata la cheremul unui singur om ! Interpretare proasta cu consecinte nefericite !

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Re: B.i.g F.i.s.h Pike Trophy, 23-24.11.2013, Uzlina, Cormor

Mesaj de razvan m. » 07 Ian 2014, 09:40

...
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Scrie răspuns