B.i.g F.i.s.h Pike Trophy, 23-24.11.2013, Uzlina, Cormoran

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
oanavictor
junior
junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Oct 2005, 22:13
Localitate: COMUNA TAMADAU ,SAT DARVARI ,JUDETUL CALARASI
Contact:

Re: B.i.g F.i.s.h Pike Trophy, 23-24.11.2013, Uzlina, Cormor

Mesaj de oanavictor » 28 Noi 2013, 09:38

sigur nu se va ajunge la nici un rezultat in polemica regulamentului ........a fost redactat gresit si poate fi interpretat cu 4 stiuci ,5 stiuci ,scazi pe cea mai mare si urmeaza a sasea daca o ai trecuta pe foaie ,daca nu ramai cu 4 la general .......iar in cazul lui laurentiu cred ca se putea face o sedinta tehnica si nu luata hotararea de catre un singur om .....dar asta a fost .
FELICITARI MARIAN OPREA SI BIG xxx PENTRU SPONSORIZAREA EVENIMENTULUI !
FELICITARI DINU STEFAN PENTRU ORGANIZARE SI IMPLICARE !
FELICITARI ARBITRAJULUI PENTRU MUNCA DEPUSA SI CORECTITUDINE !
FELICITARI CORNEL GAINA PENTRU GAZDUIRE SI PENTRU MINUNATA INCINTA PE CARE SA PESCUIT !
SA NE VEDEM SANATOSI LA URMATOARELE CONCRSURI DE STIUCA DIN DELTA !

Avatar utilizator
crystianoo
veteran
veteran
Mesaje: 730
Membru din: 04 Noi 2008, 00:17
Localitate: Bucuresti

Re: B.i.g F.i.s.h Pike Trophy, 23-24.11.2013, Uzlina, Cormor

Mesaj de crystianoo » 28 Noi 2013, 10:29

Pffffffffff,ce mizerii,tipic romanesc,cica sa te mai duci la concursuri,Laure capu sus :wink: :wink: :wink:
Nu lasa pe maine ce poti sa faci poimaine cand defapt totul se rezolva raspoimaine...

nucus
veteran
veteran
Mesaje: 1092
Membru din: 03 Noi 2005, 17:49

Re: B.i.g F.i.s.h Pike Trophy, 23-24.11.2013, Uzlina, Cormor

Mesaj de nucus » 28 Noi 2013, 11:23

Am recitit regulamentul . Parerea mea este ca a fost interpretat gresit si trebuiau sa-ti masoare 5 pesti !

Avatar utilizator
tyrael
veteran
veteran
Mesaje: 2545
Membru din: 03 Aug 2012, 15:19

Re: B.i.g F.i.s.h Pike Trophy, 23-24.11.2013, Uzlina, Cormor

Mesaj de tyrael » 29 Noi 2013, 02:03

Toteu si totusi nu ne zici si noua cine esti? :))
www.spinningclub.ro

Laurentiu Andronic
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 260
Membru din: 16 Mai 2007, 16:49

Re: B.i.g F.i.s.h Pike Trophy, 23-24.11.2013, Uzlina, Cormor

Mesaj de Laurentiu Andronic » 29 Noi 2013, 08:41

Cand am vrut sa facem contestatie am primit raspunsul : " ce contestatie frate , aici nu suntem la liga , aici EU fac regulile " zise Dinu . Asadar hotararea a fost luata de un singur individ care nu a vrut sa discute cu nimeni aceasta speta , cum a spus si Victor Oana . Cand va face rost de 1000 de euro astept sa ma contacteze pentru a repara o parte din daunele produse de autoritatea lui absoluta :idea:

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: B.i.g F.i.s.h Pike Trophy, 23-24.11.2013, Uzlina, Cormor

Mesaj de pikeman » 30 Noi 2013, 01:05

Desi m-am mai contrariat cu Laurentiu :lol: totusi aici consider ca are dreptate si lacuna cea mai mare in regulament este ca poti sa intarzii si 10 ore dupa cele 40 de minute daca nu ai pretentia sa iti mai puncteze o stiuca pe care ai prins-o cu 5 minute in urma :wink:
Regula ar fi simpla, 40 de minute dupa finalul de mansa numai daca mai ai de masurat :P

Avatar utilizator
miyagi
veteran
veteran
Mesaje: 656
Membru din: 03 Noi 2010, 23:17

Re: B.i.g F.i.s.h Pike Trophy, 23-24.11.2013, Uzlina, Cormor

Mesaj de miyagi » 30 Noi 2013, 08:58

Foarte mult subiectivism in intreaga dezbatere, ceea ce face ca totul sa alunece in derizoriu. Ca fost arbitru am avut ocazia sa va cunosc pe foarte multi dintre voi si vreau sa va spun ca tocmai pentru acest subiectivism, culmea, va respect. Cum nu mai sunt arbitru imi permit sa fac anumite consideratii pe care le-as fi facut si atunci insa "mai marii dintre cavalerii fluierului" mi-au interzis. Asa se punea in discutie marketingul pe vremuri. Vroiam sa "trantesc" si nu-mi scuzati termenul ca-l folosesc cu intentie, foarte multi dintre voi, in special pe cei mai consacrati, pentru toate abaterile de la regulament. Cand m-am decis sa accept oferta de a deveni arbitru, le-am spus sa nu-mi ceara sa "trantesc" pe careva in favoarea altuia ca nu vreau sa-mi leg numele de vre-o astfel de mizerie. Ce am primit in schimb? Interdictia de a sanctiona, de capul meu. Prima data am zis ca se arbitreaza dupa ureche. A doua oara ca sunt ceva cutume pe care inca nu le-am prins eu. A treia oara ca probabil sunt si ceva interese. Dar nu Domnilor. Era totul la voia intamplarii plus ceva sa dea bine la public. De-asta mi-am bagat picioarele la Manjesti si m-am imbatat de a doua zi m-a purtat vantul in lansetele catorva baieti.
Parerea mea e urmatoarea. Nu-l poti "tranti" pe Andronic ca sa nu mai emita si altii "pretentii" atata timp cat tu scapi de sub control concursul. Arbitrul daca nu reuseste sa se impuna, din varii motive, se strica caruta, la fel cum s-a stricat si acum. Daca totul se strica de la inceput nu poti sa tai in carne vie pe parcurs sau, mai ales, la final. Sabotezi podiumul. Asa vad eu lucrurile. Nici tu ca esti Andronic, sau alta "somitate" - scuza-ma Laure, n-o spun ironic si nici nu vreau sa-mi bat joc, dar vreau sa se inteleaga la modul general - nu poti sa faci caz de o sanctiune. Insa! Daca nu ti se permite sa faci o contestatie e grav.
Solutia dpdv al unui arbitru ( chiar si fost ) era sistarea si reluarea / rejucarea concursului, daca nu se reusea incadrarea in regulament de la bun inceput. Acordarea decalajului, pentru decalaj. Remedierea tuturor problemelor inainte de deinceperea mansei. Dar va e frica. Va e frica sa faceti ce trebuie. Daca nu va este frica inseamna ca v-ati rutinat.
Inca odata, va rog sa nu va suparati. M-am linistit si eu odata ce mi-am varsat oful. Toata lumea isi da cu parerea.
Respect in continuare tuturor.

Avatar utilizator
fishi
veteran
veteran
Mesaje: 1805
Membru din: 31 Aug 2005, 11:12
Localitate: brasov

Re: B.i.g F.i.s.h Pike Trophy, 23-24.11.2013, Uzlina, Cormor

Mesaj de fishi » 30 Noi 2013, 14:57

Acum daca mai stai si analizezi in trecut se pot observa o anume ,,ciclicitate''Cele mai multe off-uri sunt venite din partea anumitor cluburi si a anumitor membrii.Sunt cativa dar cam aceiasi de fiecare data....

Avatar utilizator
cp
veteran
veteran
Mesaje: 994
Membru din: 21 Sep 2008, 18:46

Re: B.i.g F.i.s.h Pike Trophy, 23-24.11.2013, Uzlina, Cormor

Mesaj de cp » 30 Noi 2013, 17:41

fishi scrie:Sunt cativa dar cam aceiasi de fiecare data....
Care sunt aceiasi? Aceiasi care joaca la primele locuri in LOT sau cam aceiasi care organizeaza concursuri!!
Pestisorache trebe sa fii nitzel mai explicit!!!

Stii cum e cu chibitzu'!! Tzigari!! sau mucles!!

Nu te-am vazut pe acolo... oi fi pe la aia cu PFL-ul? Sau PAL-ul ce e mai dur, anyway!!

Avatar utilizator
fishi
veteran
veteran
Mesaje: 1805
Membru din: 31 Aug 2005, 11:12
Localitate: brasov

Re: B.i.g F.i.s.h Pike Trophy, 23-24.11.2013, Uzlina, Cormor

Mesaj de fishi » 30 Noi 2013, 22:13

1)CP intreaba:


Care sunt aceiasi? Aceiasi care joaca la primele locuri in LOT sau cam aceiasi care organizeaza concursuri!!

Raspuns:
Aceeasi care eludeaza regulamentul si ies basma curata ...deobicei!

2)CP elucubreaza:
Pestisorache trebe sa fii nitzel mai explicit!!!

Stii cum e cu chibitzu'!! Tzigari!! sau mucles!!
Raspuns:
Cu Pestisorache&mucles sa te adresezi mamicii tale.

CP realizeaza ca:


Nu te-am vazut pe acolo... oi fi pe la aia cu PFL-ul? Sau PAL-ul ce e mai dur, anyway!!


Raspuns:

Stiu,oftica-i mare dar la PFL nu exista CTDA poate ca deasta organizatorii si-au luat masuri....

Scrie răspuns