A fost respinsa actiunea de dizolvare a LRS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Mesaj de jhonny » 21 Iun 2011, 17:08

Scuze... dupa Apulum a falimentat FNPSR...
Tot fir intins!!!

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 22 Iun 2011, 08:06

...sunt convins ca daca cel putin 2 oameni de aici s-ar potoli ar fi liniste ...
...semlecangheorghe...fara sa imi doresc a te supara , am avut placerea doar sa dam mana o singura data si ..respect ..dar esti unul dintre ei ...
...mai departe sa vb intelepciunea fiecaruia ...intretineti ceva distructiv ...si te-as intelege daca ai fi angrenat adanc in LRS si ce inseamna el ...cred ca nu faci ok ceea ce faci zilnic pe acest forum si ai putea sa participi la chestii constructive ...nu mi-o lua in nume de rau ..dar de la mine asa se vede ...
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 22 Iun 2011, 08:18

...Ok,sint de acord.Atunci spune-mi te rog ce ar insemna ceva constructiv..precum si ce anume am distrus eu..

...Si daca nu ai inteles sint implicat ,atit cit pot in L.R.S..,mai mult nu-mi permite situatia personala...
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 22 Iun 2011, 08:53

discutiile sunt distructive clar nu vor aduce nimic bun aceste atatari si treceri in personal a tuturor aspectelor discutate aici
cred in continuare ca se poate ignora ce nu ne place avand in vedere sunt convins ca esti de acord ca nu il vei schimba tu pe popescu sau pe altii
iar in secunda in care cineva mai intelept nu va raspunde aberatiilor sau incitarilor prezentate aici ai sa vezi ca discutia moare si fiecare isi vede de ale sale

ok ...nu am inteles cat de implicat esti in LRS ...dar oricat de putin ai fi , felicitari ..spor ...si fir intins
nu vei aduce nici tu nici eu nici altcineva nimic bun raspunznd in continuu la niste aiureli pe forum care nu aduc nimic bun competitiei , si nici modului in care cei ce inca nu sunt implicati in acest fenomen vad ce vad
gandeste-te ca noii adepti in indiferent care parte pot judeca intr-un fel deloc onorant ambele tabere
revin si cred ca valoarea competitiilor ar trebui sa fie dovada necesara pentru noii pescari in aleerea lor
m-as bucura sa o faca doar functie de asta si nu functie de forum si discutiile purtate aici in modul in care se face astazi
tu ai o placere in a continua ...trebuie sa recunosti ...si nu esti singurul ...dupa parerea mea nu faci bine
dar evident faci ce vrei
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 22 Iun 2011, 09:14

..."iar in secunda in care cineva mai intelept nu va raspunde aberatiilor sau incitarilor prezentate aici ai sa vezi ca discutia moare si fiecare isi vede de ale sale ""


Nu sint de acord cu afirmatia conform careia ,daca ii dai pace isi vede de ale sale..Argument??Unul singur si zic eu de ajuns...Craparii nu au dus atitea polemici "distructive",cum spui tu ca s-au dus aici.Si totusi s-au trezit ca le-a intentat proces,basca afirmatiile acelea conform carora nu stiu cite cluburi au facut cerere de aderare..Deci ,in cazul craparilor ,de ce nu "si-a vazut de ale sale??"

Nu sint adeptul ascunderii dupa deget,imi place sa spun lucrurilor pe nume,stiu ca multi nu suporta asta,imi pare rau pentru ei ,nici mie nu-mi plac multe in jurul meu ,dar incerc sa traiesc in functie de ele...

Nu-mi "place"disputa asta ,asa cum crezi...dar nu ma pot abtine cind imi toarna unul si altul "gogosi",si, din moment ce sintem pe un forum liber,daca unul si altul are dreptul sa-mi toarne gogosi,si eu am dreptul sa-i raspund punind la indoiala ce imi spune...Acuma sper ca nu o sa imi zici ca nu fac bine ,pentru ca asta hotarasc singur, si eu nu mi-am permis sa iti spun tie ce este bine si ce nu..

In privinta imaginii L.R.S.,am spus de nu stiu cite ori ca vorbesc in nume propriu,pe forum la L.R.S.,am cred cel mult 2-3 mesaje,si am fost un sustinator si sint in continuare a fenomenului competitional.Imi pare rau ca situatia personala nu imi permite sa particip la toate etapele,poate intr-un viitor mai mult sau mai putin indepartat o voi face..


Ai cazuri concrete de pescari care au renuntat la a debuta intr-o competite in functie de acest forum si ce se scrie pe aici??Poate ca sint ,dar nu mi-e mila de ei ,inseamna ca pun pret pe ce spun altiisi nu pe o realitate pe care ar fi putut-o constata personal...

Sau poate au luat de bune cele spuse de Gerula.Tacanit care ,va vineaza greselile si le pune sub lupa,deformindu-le,ori in cazul asta,daca cineva ca mine il ridiculizeaza pe tacanit ,asa dupa cum si el ii ridiculizeza la rindu-i in mod nejustifict pe altii,....atunci acesta,adica eu ...fac ceva distructiv,nu?

Si tot nu am inteles se anume am distrus eu, concret??Poate cel mult imaginea lui Gerula,daca mai era nevoie :lol: :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 22 Iun 2011, 09:19

...sanatate ...!
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

Avatar utilizator
Zamfi
veteran
veteran
Mesaje: 5738
Membru din: 01 Oct 2006, 19:50

Mesaj de Zamfi » 22 Iun 2011, 10:11

Ovidiu 14 te salut! Si te apreciez in continuare... :wink:
Pentru a ajunge sa vezi curcubeul trebuie mai intai sa suporti ploaia.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 22 Iun 2011, 10:15

ovidiu14 scrie:...sanatate ...!

...Asemenea..Si apreciez abundenta de argumente..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 22 Iun 2011, 10:30

Doar bine si fire intinse Zamfi !:)
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

Avatar utilizator
miky
veteran
veteran
Mesaje: 1461
Membru din: 08 Iul 2005, 15:50
Localitate: sibiu

Mesaj de miky » 22 Iun 2011, 10:30

ovidiu14 scrie: ...cred ca acum mai mult ca niciodata ar fi momentul ca tigania de aici sa inceteze...
cu asta sunt de acord...
ovidiu14 scrie:...si ar fi bine sa lasam timpul si valoarea competitiilor sa isi spuna cuvantul...
asta e poetica,...spusa asaaa.. sa fie ! sau sa faca legatura intre fraze :lol:
ovidiu14 scrie:...cred ca spinningul are nevoie de mai multa liniste ...
si cu asta in esenta sunt de acord, ..cu doua mentiuni:

1. desi, din pacate LRS a aparut ca protagonista fara voie in conflictul de suprafata, in cazul de fata, de multa vreme nu mai e vorba numai de LRS ...
LRS, a fost de data asta in obiectiv, la fel a intrat si LRC, dar maine sau oricand poate intra sau reintra in colimator, oricare alta structura care deranjeaza FRPS-ul lui Popescu,... asa din senin, sau poate doar pentru ca Popescu, din timp in timp, traieste cu senzatia ca poate reaparea, spalat, albit, spovedit, s-o ia de la capat cu mizeriile sale !
2. Si linistea asta de care se pomeneste, si pe care o doreste lumea,... hmm ! ! ! ...
sunt mai multe feluri de linisti :lol: ...
daca ea se obtine, prin ascunderea mizeriei deja produse, sub covor, ignorand-o si pasind mai departe in tacere ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat,... eu zic ca nu e in regula ! poate merge asa, o data, de doua ori,... insa.... cat sa incapa si sub covorul ala ?

Din postura mea de habarnist ( :mrgreen: ), desi sunt de acord cu Ovidiu 14 ca discutiile distructive, atatarile, provocarile, luatul la modul personal, etc... ar trebui sa inceteze, nu cred ca acestea ar trebui inlocuite cu tacere si ignorare ( :D ) ci dimpotriva poate ar fi timpul sa inceapa o discutie serioasa despre fenomen, despre cine a gresit, ce s-a gresit, unde s-a gresit, ce trebe facut, ce se doreste efectiv, etc... ma refer evident la cei cu dorinte sincer constructive...
din toate cele intamplate eu zic ca se pot invata multe lucruri, astfel incat cei care vorbesc patriotic, despre "constructiv" si despre "facut ceva pentru fenomenul pescuitului competitional", si de ce nu implicit si pentru cel recreativ , sa poata evita in viitor greselile si pericolele care au creeat mizeria actuala !
Inchei adresandu-ma in special celor care vor la modul sincer "sa ajute fenomenul de pescuit competitional":

Cand ajutati o baba sa treaca strada, asigurati-va inainte ca baba vrea sa traverseze, altfel ...chinuiti biata femeie degeaba ! :lol:
nu e suficient ca tu sa fii norocos...mai trebuie musai ca ceilalti sa nu fie !!!...
http://musca13.ro/home/

Scrie răspuns