A fost respinsa actiunea de dizolvare a LRS

discutii despre competitiile de pescuit la rapitori

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 21 Iun 2011, 10:13

"Unii cu coitze mai mici se delimitau formal de actiunea popesciana, jucand la doua capete ca nu se stie niciodata, dar in sinea lor isi doreau ca Popescu sa aiba dreptate, sa le arate nemernicilor cine este el.... "

.............................................................................................................

miuta asta este inca o davada de ceea ce poate mintea ta "luminata".

m-am delimitat formal . zici?

atunci cum se face ca am avut aceasi pozitie ca aici pe net vis-a -vis de darea in judecata a LRS chiar in AG-ul Federatiei din urma cu 2 luni.?

daca mintea ta nu ar fi atit de obosita si sufletul atit de inveninat de frustrari ai gindi ceea ce spui si mai ales ai argumenta ....dar din pacate nu poti .

in sala de sedinte in care a avut loc AG-ul Federatiei a fost prezent si Lenti Chiriac , care a reprezentat clubul Drill si chiar a avut mandat de reprezentare a LRS din partea lui Dinu Stefan .....

inainte sa faci afirmatii fara acoperire ar fi fost bine sa te informezi de la cei care au reprezentat LRS acolo si in plus poate nu era rau sa incerci sa urmaresti transmisiunea live facuta de catre postul on-line Infopescar.

daca cineva ar avea curiozitatea sa urmareasca inregistrarea acea s-ar convinge repede despre cine si ce atitudine a avut.

tie asa cu iti este stilul stai in spatele ecranului si vomezi prostii si iti permiti sa te joci cu cuvintele fara a crede vreodata ca ai putea da socoteala ...

miuta ,niciodata in viata nu se stie unde se intilneste om cu om ....asi fi tare curios daca si face to face ai avea acelsi tupeu pe care-l afisezi din spatele tastaturilor.....


P.S. aici nu ma refer la faptul ca asi putea ajunge sa te amenint(doamne fereste) macar cu datul capului de masa asa cum ai facut-o intr-un post anterior, eu am alta educatie . :wink:

CA sa fie CALR pt toata lumea , dar in special pt. miuta ,solutia data de judecatoria Buftea este una CORECTA si care ma MULTUMESTE pe deplin .

Sper sa fie CLARA pozitia mea fosta , actuala si viitoare . :wink:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 21 Iun 2011, 11:18

Daca ai avut aceasta pozitie ,corecta ,felicitari.,este de apreciat.Totusi nu pot sa nu remarc ca,in acest caz, Popescu face ce vrea ,in ciuda comisiilor,sau veto-ului altor membrii din staff.Si atunci, faptul in sine, contrazice pe aceia care sustineau contrariul ,cum ca presedintele are o putere limitata si trebuie sa tina cont si de parerea celorlalti.Ei uita ca nu-i asa,si din acest punct de vedere,federatia....este popesciana..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 21 Iun 2011, 11:49

....multa "cerneala" pentru nimic poa sa curga pe forumul asta in continuare pe aceasta tema
stau si ma intreb cand va veti opri ...si aici e valabil pentru toate taberele
...crec ca acum mai mult ca niciodata ar fi momentul ca tigania de aici sa inceteze si fiecare entitate sa-si vada de treaba ei ...atat LRS cat si federatia ...cu atat mai mult cu cat s-a adevarit ce spuneam cu mult timp in urma ca fiecare are treaba lui ...si ar fi bine sa lasam timpul si valoarea competitiilor sa isi spuna cuvantul ....
...cred ca spinningul are nevoie de mai multa liniste in primul rand si aceasta nu va veni daca toate aceste discutii fara rost vor continua ...parerea mea ca ambele parti au ajuns mult prea departe ...ba mai mult sunt multi care nu au nici o legatura cu tema data dar umplu pagini si forumuri cu habarnisme ...poate ca prezenta pe apa a tuturor ar face fenomenul sa se dezvolte sa fie apreciat si in alte parti prin rezultate si nu prin cate pagini are un topic de gen ...
-...domnilor cred ca ar fi bine sa inceteze aceasta polemica deloc constructiva indiferent din ce unghi ar fi privita si poate ca acum e momentul potrivit mai mult decat oricand
...explicatii de genul ..ala incepe eu continui cred ca sunt infantile si "caterinca" de care facea vorbire de exemplu Adelin in nenumarate randuri poate arata si gradul de seriozitate la care s-a ajuns ..
fir intins
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de pikeman » 21 Iun 2011, 12:01

ovidiu14 scrie:....multa "cerneala" pentru nimic poa sa curga pe forumul asta in continuare pe aceasta tema
stau si ma intreb cand va veti opri ...si aici e valabil pentru toate taberele
...crec ca acum mai mult ca niciodata ar fi momentul ca tigania de aici sa inceteze si fiecare entitate sa-si vada de treaba ei ...atat LRS cat si federatia ...cu atat mai mult cu cat s-a adevarit ce spuneam cu mult timp in urma ca fiecare are treaba lui ...si ar fi bine sa lasam timpul si valoarea competitiilor sa isi spuna cuvantul ....
...cred ca spinningul are nevoie de mai multa liniste in primul rand si aceasta nu va veni daca toate aceste discutii fara rost vor continua ...parerea mea ca ambele parti au ajuns mult prea departe ...ba mai mult sunt multi care nu au nici o legatura cu tema data dar umplu pagini si forumuri cu habarnisme ...poate ca prezenta pe apa a tuturor ar face fenomenul sa se dezvolte sa fie apreciat si in alte parti prin rezultate si nu prin cate pagini are un topic de gen ...
-...domnilor cred ca ar fi bine sa inceteze aceasta polemica deloc constructiva indiferent din ce unghi ar fi privita si poate ca acum e momentul potrivit mai mult decat oricand
...explicatii de genul ..ala incepe eu continui cred ca sunt infantile si "caterinca" de care facea vorbire de exemplu Adelin in nenumarate randuri poate arata si gradul de seriozitate la care s-a ajuns ..
fir intins
foarte adevarat :!:

Avatar utilizator
Chief
veteran
veteran
Mesaje: 2067
Membru din: 17 Apr 2007, 20:08
Localitate: Tg.Mures
Contact:

Mesaj de Chief » 21 Iun 2011, 12:52

semlecangheorghe scrie:Daca ai avut aceasta pozitie ,corecta ,felicitari.,este de apreciat.Totusi nu pot sa nu remarc ca,in acest caz, Popescu face ce vrea ,in ciuda comisiilor,sau veto-ului altor membrii din staff.Si atunci, faptul in sine, contrazice pe aceia care sustineau contrariul ,cum ca presedintele are o putere limitata si trebuie sa tina cont si de parerea celorlalti.Ei uita ca nu-i asa,si din acest punct de vedere,federatia....este popesciana..
Gigi, este asa pentru ca nu au intrat oamenii care doresc altfel. Cele 10 cluburi pe care s-a bazat infiintarea ii erau favorabile si ca urmare au validat propunerea de alegere a lui. E ca in parlament. Oameni ca mine si ca altii, au refuzat sefiile comisiilor, pentru a evita mizeriile si uite ca nici macar nu le-au evitat. Majoritatea in AG si ocuparea functiilor, trebuiau revendicate daca vroia cineva sa faca altceva. Sa intoarca sortii. Si normal ca face ce vrea. Am spus ca are putere foarte limitata, in cazul aderarii a 50-60 de cluburi cu 500 de sportivi, se creaza o majoritate omogena si democratica. E fix asa. Dar daca sunt numai cluburile de la infiintare? Cum vrei sa fie? El si-a asigurat un minim pentru ca structura sa fie functionala. De aia am tot zis de inactiune, nu de altceva, n-am vrut sa fac pe nimeni prost sau ca n-are treaba cu pescuitul. Era o chestie de logica simpla. Are sustinerea majoritatii cluburilor din interior si cum nu multi au mai vrut, probabil sunt tot oameni agreati si in comisii si peste tot. Noi ne uitam de dupa gard si ne certam intre noi... pentru nimic. Dar acuze nefondate si mizerii dinastea ieftine de-a colegilor, ar fi de bun simt sa nu mai aud.
i am haunted by waters ...

www.chiefsfishing.ro
www.abrevis.ro

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de vali stratonov » 21 Iun 2011, 14:24

semlecangheorghe scrie:Daca ai avut aceasta pozitie ,corecta ,felicitari.,este de apreciat.Totusi nu pot sa nu remarc ca,in acest caz, Popescu face ce vrea ,in ciuda comisiilor,sau veto-ului altor membrii din staff.Si atunci, faptul in sine, contrazice pe aceia care sustineau contrariul ,cum ca presedintele are o putere limitata si trebuie sa tina cont si de parerea celorlalti.Ei uita ca nu-i asa,si din acest punct de vedere,federatia....este popesciana..
Gigi , inca odata pt. numele lui Dumnezeu pricepe te rog ....nu Federatia a facut plingere impotriva LRS ci clubul Cetate pe care nu il putem noi controla , nici eu , nici AG-ul federatiei ...chiar daca pare ciudat asta este adevarul.

Noi am supus discutiei acest aspect dar cei de la Cetate Alba -Iulia au considerat ca trebuie sa-si duca pina la capat demersul....asta e adevarul.

Daca s-ar fi pus problema ca Federatia sa se indrepte impotriva LRS sau LRC sau oricui altcineva , atunci trebuiau depasite anumite etape pina cind decizia sa devina buna de pus in practica , mai intii comitetul executiv, apoi comitetul federal si eventual sau in ultima instanta AG-ul Federatiei .

Asa trebuie functioneaza treburile in luarea unor decizii , nicidecum altfel.

Daca vreodata vor fi incalcate aceste principii dupa care se conduce Federatia EU voi fi primul care voi parasi "corabia" (asa cum iti place tie sa-i zici).

Nu am facut pasul spre Federatie pt. a ma lupta cu cineva , ci doar pt. simplul motiv in care cred sincer , acela ca Federatia ar trebui sa fie un nivel superior de dezvoltare a fenomenului competitional Romanesc pe care am avut sansa sa-l cunosc inca de la inceputurile lui si la care cred fara modestie ca am contribui si eu atita cit am putut sau m-am priceput.


In rest sunt total de acord cu Ovidiu 14 , e loc pt. toata lumea in tara asta iar ceea ce sa scris aici a depasit cu mult bunul simt si adevarurile istorice si de acea va invit pe cit mai multi dintre voi sa va inscrieti si sa participati la competitiile sportive indiferent de cine le va organiza , LRS , LRC sau FRPS ca sa stiti in viitor cu ce se "maninca" si cum .

Sa aveti cu totii fire intinse .
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 21 Iun 2011, 15:02

Daca ar fi iarna as înţelege de ce e aşa show pe forum, dar e iunie(luna in care peştele se sinucide) ...va daţi seama ce ne aşteaptă la iarna?! :roll:
Când crezi ca sti pescuit apare ceva si iti da peste cap toate teoriile...
WSB CLUB

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Mesaj de semlecangheorghe » 21 Iun 2011, 15:13

:shock: :shock: Hai ca asta este tare..Deci unui club federal,nascut acuma de putin timp,i se nazare sa dea L.R.S. si A.P.C.R.in judecata..Asa din senin, n-avea el clubul, alta treaba decit sa deschida procese...

Si actiunea asta a lui ,a clubului,este trecuta cu vederea de d-l Popescu,asa ca si nazbitiia unui copil care nu stie unde-i este locul...

Daca ar fi asa cum spui,nu d-l Popescu s-ar fi laudat pe aici ca dizolva L.R.S.,ci clubul,prin presedintele de club..Ori stim cu totii de declaratiile sforaitoare scrise pe aici ,precum si pe pirt.info,ii apartin d-lui Popescu ,care zicea ca FEDERATIA(NU CLUBUL CETATE),nu-si externalizeaza dreptul de a organiza competitii etc...

Si daca ar fi asa cum spui domnia ta,se contureaza imaginea unei caracatite care face cu fiecare tentacul altceva, haotic,fara nici o coordonare.Vii domnia ta si condamni vinzarea de permise.Apoi vine Popescu si zice ca ,nu,federatia va avea atributii si acolo,controlind si pescuitul recreativ.Unul vine si zice de calendar competitional,invitind cluburile la dialod..Atentie, la dialog,si simultan,alta entitate distincta ,din Federatie,da in judecata aceleasi cluburi pe care le chemase la dialog..

:shock: :shock: :shock: :shock: Cine sa mai inteleaga ceva?Ai dreptate ,mai simplu este sa mergem la pescuit...Ajungem pe mal ...si pescuim..Razboaiele virtuale sa ramina unde sint inchistate in hardurile calcultoarelor sau extensiile Internetului..Dar asa sa ramina ,nu sa se trezeasca unul si altul ca nu mai poate de "binele pescarului de rind"...sau de competitie..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
Nemernic
veteran
veteran
Mesaje: 3962
Membru din: 25 Mai 2010, 10:15
Localitate: Din balta'n balta

Mesaj de Nemernic » 21 Iun 2011, 15:34

ovidiu14 scrie:....multa "cerneala" pentru nimic poa sa curga pe forumul asta in continuare pe aceasta tema
stau si ma intreb cand va veti opri ...si aici e valabil pentru toate taberele
...crec ca acum mai mult ca niciodata ar fi momentul ca tigania de aici sa inceteze si fiecare entitate sa-si vada de treaba ei ...atat LRS cat si federatia ...cu atat mai mult cu cat s-a adevarit ce spuneam cu mult timp in urma ca fiecare are treaba lui ...si ar fi bine sa lasam timpul si valoarea competitiilor sa isi spuna cuvantul ....
...cred ca spinningul are nevoie de mai multa liniste in primul rand si aceasta nu va veni daca toate aceste discutii fara rost vor continua ...parerea mea ca ambele parti au ajuns mult prea departe ...ba mai mult sunt multi care nu au nici o legatura cu tema data dar umplu pagini si forumuri cu habarnisme ...poate ca prezenta pe apa a tuturor ar face fenomenul sa se dezvolte sa fie apreciat si in alte parti prin rezultate si nu prin cate pagini are un topic de gen ...
-...domnilor cred ca ar fi bine sa inceteze aceasta polemica deloc constructiva indiferent din ce unghi ar fi privita si poate ca acum e momentul potrivit mai mult decat oricand
...explicatii de genul ..ala incepe eu continui cred ca sunt infantile si "caterinca" de care facea vorbire de exemplu Adelin in nenumarate randuri poate arata si gradul de seriozitate la care s-a ajuns ..
fir intins
Si cat de bine a zis omul asta...................
Help a man when he is in trouble, and he will remember you when he is in trouble again...

jhonny
veteran
veteran
Mesaje: 1186
Membru din: 05 Feb 2010, 20:03

Mesaj de jhonny » 21 Iun 2011, 17:06

Pai prieteni... cum nu stiti ??? Clubul "Cetate " la infiintat FFFF, dupa ce la falimentat pe Apulum (asta era asociatie infiintata dupa ce a falimentat Apsalba)
La clubul Cetate, presedite este FFFF si el face si desface, l-a infiintat pentru a fi fondator in federatiunea sportiva.....la dat de gol Tiparul ranit, pe acest forum.
Pe apulum la falimentat, datorii la fisc si la casa de sanatate, impozite pe salarii neplatite si nu sa prezentat la Timisoara cu dosarul. A fost scri tot pe acest forum.
Fire intinse!!!! (treci ma la loc ca nu te las, ca tu iar faci recurs) Ah, vorbeam cu asta...ca am uitat cum il cheama.

Scrie răspuns