VIJELIE

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: VIJELIE

Mesaj de SF » 24 Ian 2016, 12:37

In timp ce ...am mai prins un fishing guide cu un peste de-al meu pozat , asa m-am gandit sa rascolesc putin netu local , delicios , omu ofera excursii la snapper , si-n ultimii 2 ani , adica de cand lucreaza ca fishing guide maximu snapper o fost unu de 200 gr . atata vreme cat eu detin recordu pe Meditarrana de cativa ani , incepe sa fie distractiv :lol: ,cu modelu asta in pescuit ce scrie pe la reviste si duce oameni la peste pe bani !
O fi asta modelu real , la o adica omu face bani !

Evident , pentru ca sant "un hijo de puta cabron de mierda " :lol: , o sa ma distrez la maxim cu piticu asta !

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: VIJELIE

Mesaj de semlecangheorghe » 24 Ian 2016, 15:44

SF-ule..sa ridiculizezi ghizi de pescuit sau pescarii de competitie ,nu-i tot o forma de narcisism??Doar intreb,nu da cu pietri.. :D
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: VIJELIE

Mesaj de pikeman » 26 Ian 2016, 22:24

semlecangheorghe scrie:SF-ule..sa ridiculizezi ghizi de pescuit sau pescarii de competitie ,nu-i tot o forma de narcisism??Doar intreb,nu da cu pietri.. :D
nu e, omul a platit fishinguide-ul :lol: :P

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: VIJELIE

Mesaj de semlecangheorghe » 27 Ian 2016, 07:36

:lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: VIJELIE

Mesaj de SF » 27 Ian 2016, 19:37

SF scrie:In timp ce ...am mai prins un fishing guide cu un peste de-al meu pozat , asa m-am gandit sa rascolesc putin netu local , delicios , omu ofera excursii la snapper , si-n ultimii 2 ani , adica de cand lucreaza ca fishing guide maximu snapper o fost unu de 200 gr . atata vreme cat eu detin recordu pe Meditarrana de cativa ani , incepe sa fie distractiv :lol: ,cu modelu asta in pescuit ce scrie pe la reviste si duce oameni la peste pe bani !
O fi asta modelu real , la o adica omu face bani !

Evident , pentru ca sant "un hijo de puta cabron de mierda " :lol: , o sa ma distrez la maxim cu piticu asta !
Gigel , din atata narcisism ma citez pe mine insumi , nu stiu ce o sa crezi sau intalegi , ii treaba ta , dupa unii ar fi treuit sa scriu intelegi , da cum am lacune... :lol: :lol:

Mai , in cazu ghidului l-am prins cu o minciuna , la fel cum ai planta o naluca la peste-n bot si se prind baietii , stii tu :wink: :oops: , daca asta inseamna ca-l ridiculizez vreau sa-ti amintesc ca-n ridicol nu poate sa intre nimeni silit , ii o stare in care se poate intra doar de unu singur , si daca cineva te prinde cu capra-n pod in nici un caz nu-i narcisism !

Pescarii de competitie ....unii isi vad de treaba lor , altii vor sa formeze noi ordini pescaresti , o lume a lor unde ei zic ce sa cumperi , ca sa reduc tot si sa nu mai dam ocol , adica drept in fata , vezi tu , din punctu meu de vedere astia is demni de luat in spitz , si nu pentru ca io-s mai tare , ci pur si simplu ca nu ma atrage idee de fabrici si uzine !

Si citind acest post ar trebui sa-ti faci o cruce si sa-ti scuipi in san , satana SF o vorbit frumos cu tine si ti-o explicat cum sta treaba , depinde de tine cat o sa intelegi , rabdare diavolu o avut :lol:

PS. Daca careva din jurul meu ar putea proba ca nu-s atat de bun la peste pe cat de gura as cadea in ridicol , hm , fraza asta chiar ar putea fi luata drept narcisism , cea mai :)

Esti in ceata again , Gigel :lol:

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: VIJELIE

Mesaj de SF » 27 Ian 2016, 19:49

pikeman scrie:
semlecangheorghe scrie:SF-ule..sa ridiculizezi ghizi de pescuit sau pescarii de competitie ,nu-i tot o forma de narcisism??Doar intreb,nu da cu pietri.. :D
nu e, omul a platit fishinguide-ul :lol: :P
Nu am platit si nu o sa platesc inveci un ghid , pescuitu nu inseamna sa-ti faci poza cu un peste pe care l-ai prins pentru ca ti-au spus unde , cum , cu ce , etc. :wink:
Daca nu esti in stare sa prinzi un peste singur si pe merit propriu nu are rost , insa nu-i valabil la toti , uite de la ce o inceput discutia :wink:

Cand tipu asta o ajuns pe insula era foarte amabil cu toata lumea , si chiar era angajat la un magazin de profil , era un faimos scriitor la reviste si arhicunoscut , am fost de doua ori cu el la peste si nu o obtinut o prezentare , insa o vazut cum , aproape :wink: , si pe unde , aproape :wink:
Dupa aia , pe net , si-o creat o pagina si ofera excursii , printre altele la specii pe care el inca nu le-o prins , insa cum isi face reclama cu pesti prinsi de altii , unii il cred si platesc ! De ce sa nu ma rad de el !
Gigel zice ca-s narcis ca-l ridiculezez , io zic ca dilau el , Gigel :lol:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: VIJELIE

Mesaj de semlecangheorghe » 28 Ian 2016, 08:37

Pescarii de competitie ....unii isi vad de treaba lor , altii vor sa formeze noi ordini pescaresti , o lume a lor unde ei zic ce sa cumperi , ca sa reduc tot si sa nu mai dam ocol , adica drept in fata , vezi tu , din punctu meu de vedere astia is demni de luat in spitz , si nu pentru ca io-s mai tare , ci pur si simplu ca nu ma atrage idee de fabrici si uzin

Mai, acuma fiecare e liber sa ''formeze'' ce vrea el..Nu cred ca ia nimeni pe cineva cu arcanul ..

Chestia aia subliniata cu rosu este o exagere science fiction, pentru ca nu pescarii de competitie te'' baga cu fortza intr-o lume in care iti zic ei ce vrei sa cumperi..''..eventual intri ,daca te atrage..

Ai scris o gramada.. :D nu te ambala prea tare.. :lol: oricum pe acesti pescari ii cam doare in spitz de pareri din astea SF..stii de ce?? Isi permit.. :lol:

Cumva, pescarii astia de ii blamezi tu sunt ca si Hilarry Clinton.. :lol: care a fost intrebata de catre un tanar in timpul unei campanii publice..'''cum de nu este atat de populara printre tineri??'' sau ceva de genul....evident cu scopul ca sa o atace..ei bine , ar fi util sa vezi cum ia raspuns..ceva de genul ''cainii latra ursul trece''... :lol:

Cam asa esti si tu..un'' tinerel'' care crede ca poate pune in incurcatura pe cineva care de-a lungul timpului a fost atacat cu tot felul de intrebari si scenarii,pe care insa le-a ignorat si a mers mai departe lasand in urma ceva palpabil..

Karl May o lasat in urma ''Winnetou'' si alte asemenea romane pe care milioane le citesccu placere, tu ce lasi in urma??

Karl May (n. 25 februarie 1842, d. 30 martie 1912) a fost, timp de decenii, unul dintre scriitorii germani cei mai productivi și mai citiți. Este cunoscut pentru romanele sale de aventuri având ca loc de desfășurare Orientul, teritoriul SUA și al Mexicului. Cu o imaginație bogată, Karl May nu a vizitat majoritatea locurilor pe care le descrie în istoriile sale.

Cărţile sale s-au vândut în peste 200 de milioane de exemplare. Unele voci îl consideră pe Karl May ca fiind părintele ecologiştilor din prezent, datorită viziunii sale critice faţă de civilizaţie şi a entuzismului său faţă de natură. Guvernul est-german a interzis comercializarea operelor sale până în anii '80, când a fost reabilitat, alături de Martin Luther.
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: VIJELIE

Mesaj de SF » 28 Ian 2016, 13:27

semlecangheorghe scrie:
Pescarii de competitie ....unii isi vad de treaba lor , altii vor sa formeze noi ordini pescaresti , o lume a lor unde ei zic ce sa cumperi , ca sa reduc tot si sa nu mai dam ocol , adica drept in fata , vezi tu , din punctu meu de vedere astia is demni de luat in spitz , si nu pentru ca io-s mai tare , ci pur si simplu ca nu ma atrage idee de fabrici si uzin
Chestia aia subliniata cu rosu este o exagere science fiction, pentru ca nu pescarii de competitie te'' baga cu fortza intr-o lume in care iti zic ei ce vrei sa cumperi..''..eventual intri ,daca te atrage..

Ai scris o gramada.. :D nu te ambala prea tare.. :lol: oricum pe acesti pescari ii cam doare in spitz de pareri din astea SF..stii de ce?? Isi permit.. :lol:

Cumva, pescarii astia de ii blamezi tu sunt ca si Hilarry Clinton.. :lol: care a fost intrebata de catre un tanar in timpul unei campanii publice..'''cum de nu este atat de populara printre tineri??'' sau ceva de genul....evident cu scopul ca sa o atace..ei bine , ar fi util sa vezi cum ia raspuns..ceva de genul ''cainii latra ursul trece''... :lol: .
[/quote]

Am zis ca sa reduc totul si sa nu dam ocol :wink: , ori nu vezi decat ce vrei , era pe aici un competitor care si-o exprimat parerea despre cum ar trebui sa fie pescuitu , memoria te cam lasa , ii mai usor sa scoti din text si sa subliniezi cu rosu !

Inafara de Hillary Clinton nu ai gasit alt exemplu , ca-i plina lumea , ori o urmaresti , ai cumva vreun numitor comun , cum ar fi varsta si gabaritu , ori poate crezi ca o fi salvarea americanilor !

Primu care o facut aluzii la Karl May o fost Razvan , nu ai gasit alt scriitor , nici aici , esti cam ieftin Gigel :lol: , se presupune ca nu se repeta glumele si poantele , incepi sa semeni cu titularu postului :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: VIJELIE

Mesaj de semlecangheorghe » 28 Ian 2016, 13:47

Ok, ''tinere''..fie cum zici tu :lol:
P.S...habar nu aveam ca si Mihuta a facut aluzie la K.M....mi-a venit asa in minte ,pur si simplu..
Tu hamaie in continuare ca pe urs il doare-n spitz :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: VIJELIE

Mesaj de SF » 30 Ian 2016, 16:52

semlecangheorghe scrie:Ok, ''tinere''..fie cum zici tu :lol:

Tu hamaie in continuare ca pe urs il doare-n spitz :lol:
Luati-l de pe mine ca-l omor :lol: :lol:

Gigel , ii mai simplu sa nu postezi cateva zile (usor de zis , greu de facut :lol: ) , topicu cade in uitare , si daca nu zice nimeni nimic iesi acceptabil de sifonat , nu foarte !

Da no , tu esti ditai ursu carpatin , te doare-n spitz , la cate suturi in spitz ai luat ai devenit imun , si totusi te doare .....asa-i cand preluezi fraze auzite la smecherii din fata discotecii si le pui in practica pentru ca crezi ca-s cool !

:lol: :lol: :lol:

Scrie răspuns