URMARITI SI...URMARITORI

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Lucian Anghel
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 144
Membru din: 12 Aug 2004, 13:19
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Lucian Anghel » 25 Noi 2004, 19:11

Foarte bine. Daca el a fost - Daniel T - sa-i fie rusine ca a procedat asa in loc sa-si vada de pescuit dupa puterile lui si sa dovedeasca un minim respect fata de colegii cu care discuta pe forum !
Sunt sigur ca o sa-i fie de invatatura si o sa fie un pescar onest de aici in colo.

Avatar utilizator
todi
veteran
veteran
Mesaje: 1241
Membru din: 06 Iul 2004, 15:29
Localitate: Limassol
Contact:

Mesaj de todi » 26 Noi 2004, 13:52

Domnul danielT nu este cumva doctor?

Numai bine!

Avatar utilizator
Daniel Costache
junior
junior
Mesaje: 48
Membru din: 18 Aug 2004, 15:09
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache » 26 Noi 2004, 19:35

dar daca v-ar fi propus sa mergeti impreuna ati fi acceptat, sau daca v-ar fi rugat sa-i spuneti locul i l-ati fi indicat?
zic si eu, intreb.... :?:
Fir intins

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 26 Noi 2004, 22:52

:shock: Categoric NU! Si sti de ce?.... :roll: Pt ca asta nu am stipulat-o in contract! :lol:

Avatar utilizator
Ioan S.
veteran
veteran
Mesaje: 1212
Membru din: 10 Mai 2004, 19:31
Localitate: Iasi

Mesaj de Ioan S. » 27 Noi 2004, 09:12

La ce-au postat Adelin si Razvan la "galeria foto" nu ma mira prea mult ce au patit. (nu discut aici despe moralitatea intimplarii - s-au, mai bine zis, nu ma mira).

Daca nu stiati (pentru ca cifrele seci privind "audienta" acestui forum si a fratelui crap.ro apar rar si fara explicatii suplimentare) pot sa va spun ca au un impact destul de mare. Pe la inceputurile postarilor mele am intilnit (la mine in cartier) un pescar (cunoscut din vedere) care mi-a pus niste intrebari din care am dedus ca deja banuia cine este Ioan S.. Tot la mine in cartier am gasit FROLIC (cei care au urmarit crap.ro pe la inceputul acestui an stiu despre ce este vorba) - punga deschisa - se vindea la 100 de grame si mai cumparasera 3 pescari.
Cind mi-a aparut articolul la rapitori.ro in aceeasi zi am primit telefon de la un cunoscut (eu nu intrasem pe net in acea zi).

Deci sa nu ne lasam inselati ca raminem anonimi sub un nick-name. Suntem usor de recunoscut - si nu ma refer la IP - dupa dupa postari, nu mai vorbesc de galeria foto.
Acesta nu se vrea un indemn la retinere in postari pe rapitori.ro ci mai curind o atentionare ca trebuie sa ne asumam si mai micile (sau mai marile) neplaceri ce decurg de aici. :evil: Ce sa-i faci :?: CELEBRITATEA :evil: COSTA :!:

Avatar utilizator
todi
veteran
veteran
Mesaje: 1241
Membru din: 06 Iul 2004, 15:29
Localitate: Limassol
Contact:

Mesaj de todi » 27 Noi 2004, 11:38

Eu nu inteleg ce mare secret este o balta in care este stiuca? Credeti ca o poate prinde cineva pe toata? :roll:

Domnule danielT si numai, daca vreti sa prindeti stiuci mari si multe, am fost impreuna cu un vecin saptamana trecuta la o balta in judetul Mehedinti, cum veniti din Severin si intrati in Filiasi, a doua strada la dreapta spre hotelul din Filiasi, treceti de hotel aproape 5 km dupa iesirea din oras si dati peste o balta in padure. Este a asociatiei, nu trece nimeni pe'acolo, nu sunt pescari si stiuci cat incape.

Personal nu stiu sa prind stiuca, nu am nici linguri dar am prins la twister 20 buc. de la 500g pana la 4 kg, de la 8 dimineata la 3 dupa masa! Ce vreti mai mult de atat?

Toti cei care ni s'au alaturat pe forum pentru a descoperi cateva locuri unde se prinde peste, eu am zis'o primul. Nu sunt secretos si nici nu tin locurile pentru mine, spre deosebire de Adelin. :)

Numai bine si fir intins!

danielT
junior
junior
Mesaje: 83
Membru din: 16 Iul 2004, 15:16
Contact:

Mesaj de danielT » 28 Noi 2004, 15:49

Ptr. toti cei care m-au apostrofat vreau sa le spun un singur lucru: la o minciuna ordinara nu ma cobor sa raspund nimanui si cu atat mai putin persoanelor ce au deschis aceasta discutie. Cine ne cunoaste stie ce fel de oameni suntem fiecare!!! Consider inutil sa dau explicatii cuiva care oricum nu cunoaste intreaga istorie a relatiilor dintre noi, ptr. ca de fapt totul a inceput mai demult. Iar legat de pestii din galerie-atentie- sunt poze vechi din anul 2003!!!! Iata cine da lectii de moralitate. Si cu asta consider ptr. mine subiectul incheiat.
Stima tuturor forumistilor de bine.[/b]

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

...ERA DIGITALA...

Mesaj de Adelin » 29 Noi 2004, 00:07

@danielT :lol: :lol: :lol: BUN VENIT IN ERA DIGITALA!

Toate pozele de la galerie sunt: MADE IN 2004.Daca cineva :? se indoieste de acest lucru, atat eu :) cat si RazvanM 8) va putem trimite pe e-mail fotografia originala, unde cu mouse clic dr. puteti obtine informatii complete despre fotografie(Properties,Metadata). :shock: Se vede exact cand a fost facuta fotografia si cu ce aparat, cand a fost descarcata de pe suport pe calculator, si multi alti parametri la care sincer nu ma pricep.

Da, iata am asistat la o lectie de moralitate, probabil "daca tacea filozof ramanea" si penibila, dar haioasa intamplare ADEVARATA :!: , era deja trecuta cu vederea....Rusinica,...rusinica :oops:

Avatar utilizator
razvan m.
veteran
veteran
Mesaje: 4456
Membru din: 18 Oct 2004, 17:24
Localitate: arad
Contact:

Mesaj de razvan m. » 29 Noi 2004, 09:21

Chiar daca este in defavoarea mea, refuz sa combat zisele lui daniel.T alias dr.Tinte deoarece nu doresc sa iau parte la discutii de genul celor sub care s-a facut remarcat si cunoscut pe alte forumuri, ex. forumul de pescuit la rapitori - http://www.boards2go.com/boards/board.cgi?user=pescuit sau cel al revistei Aventuri la Pescuit - http://www.pescarul.com/phpBB2/index.php.

Cine ne cunoaste stie... Adevar grait-ai doctore! :oops: :oops:

Multumesc pentru intelegere.
Sud-Est, Romania undeva in Balcani
Cand aterizezi pe aeroport tine bine de bani.

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 29 Noi 2004, 09:32

destul de jalnic ca se ajunge si la asa ceva
pt mine are mai putina importanta de cand sunt pozele
exista sunt faine mi-ar fi placut sa fiu eu in spatele capturii
iar cine nu este in stare sa mai fie si om pe langa pescar
sa ia o pauza
sunteti oameni mari ce naiba

Închis