UMILIT DE USERUL @pearch23 , CAUT DREPTATE

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

ionut_tr
veteran
veteran
Mesaje: 1176
Membru din: 21 Noi 2010, 15:53

UMILIT DE USERUL @pearch23 , CAUT DREPTATE

Mesaj de ionut_tr » 01 Sep 2016, 00:27

Dragi colegi ,va scriu aceste randuri cu un gust amar in suflet dar fac acest lucru pt ca altii sa nu mai pateasca la fel ca si mine. USERUL @PEARCH23 adica dl NICULESCU RAZVAN ANDREI a dorit sa cumpere dela mine o lanseta de spining maver nembo cu dorinta de a o trimite-o in prealabil ,avea sa fie verificata si apoi banii imi erau pusi in cont (mentionez ca lanseta era noua ,cu eticheta pe inele si tipla pe cotor ).Pt a-l scuti de rambursul banilor a fost trimisa la op16 .gh2 ,bucuresti , adresa indicata de el. Lanseta a aplecat din dragasani pe 25.08 si dupa spusele lui a ajuns pe 31.08.( a fost bine ambalata ,greutate colet 2,680kg. Sunt anuntat de el ca tubul a venit dar nu contine lanseta , ceea ce m-a pus pe ganduri iar ca sa fiu dus in eroare , @pearch23 ma intreaba ce culoare avea scotchul ;eu raspund ca maro iar el imi spune ca acum e unul de culoare alb ,murdar.Am plecat hotarat atunci la POLITIE unde am depus o reclamatie la directia economica ,dar si la POSTA ROMANA unde dl director imi spune ca in momentul ridicarii coletului se semneaza un borderou de cel care primeste coletul iar greutatea coletului de 2,680kg de la dragasani,a fost identica cu cea de la bucuresti de pe document ,adica tot 2,680kg.Cand l-am anuntat pe ANDREI ca in max 1h aveam sa depun o plangere la POLITIE s-a arat f preocupat de colet si CHIAR A AFIMAT CA S-A FACUT O INCURCATURA SI CA BATUL MEU S-AR PUTEA SA AJUNGA ,DAR SA LAS TONUL MAI JOS(eu ,pagubitul). REZULTATUL:LANSETA EU SIMT CA A AJUNS LA PEARCH23 IAR MIE MI SE BAGA PE GAT POVESTEA CA POSTA E DE VINA . CE NU STIE INSA ANDREI ESTE CA SE VA FA CE O ANCHETA IN CADRUL POSTEI SI REZULTATELE VOR FI TRIMISE POLITIEI ROMANE. PARCA SIMTIND CEVA IN GLASUL LUI PEARCH23 INCA DE LA INCUPUT ,AM VORBIT SI CU @TIMEX CARE DADUSE REFERINTE BUNE IAR ACUM NU II VINE SA CREADA CE MI S-A INTAMPLAT. INTRE MULTELE TELEFOANE DINTRE MINE SI ANDREI CHIAR AM FOST INTREBAT DE NISTE SEMNE DE RECUNOASTERE ALE LANSETEI PRINTRE CARE UN POR DE VOPSEA AFLAT INTRE BAZA SI PRIMUL INEL AL VARFULUI (ACEST INDICIU A FOST MARTURISIT SI LUI @TIMEX CA IN CAZUL INLOCUIRII BATULUI CINEVA SA-MI FIE GARANT) CONCLUZIA MEA: cineva s-a ales cu un bat de 380 lei si a fost data vina pe posta ca a pierdut continutul coletului ceea ce nu este adevarat.

Nelu Pescar
veteran
veteran
Mesaje: 1234
Membru din: 23 Aug 2011, 12:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: UMILIT DE USERUL @pearch23 , CAUT DREPTATE

Mesaj de Nelu Pescar » 01 Sep 2016, 04:46

Acest individ e un tepar si mie mia tras clapa la fel cu o lanseta noua dupa ce i am facut cadou multe lucruri e un individ ce ar trebui exclus din mijlocul nostru .te rog nu te lasa ca mine si dute cu politia peste el mult succes si iti doresc sa reusesti in demersurile tale cu acest nemernic

Avatar utilizator
pearch23
veteran
veteran
Mesaje: 819
Membru din: 27 Noi 2012, 11:57
Localitate: Bucuresti

Re: UMILIT DE USERUL @pearch23 , CAUT DREPTATE

Mesaj de pearch23 » 01 Sep 2016, 07:47

Ce usor se poate vb de rau , dar nu-i bai te astept cu politia la mine ... A si inca ceva zici ca esti preot si ma ameninti in nenumarate randuri ca vi la Bucuresti sa stam de vb ... Ok stie Victor unde stau ... Sau Nelu Pescar ... Cu ce te-am prostit si pe tine mai Nelu ? Ca am incercat sa te ajut sa-ti vand hainele ( Columbia ) ? ... Mi-ai facut cadou o singura camasa Columbia ... Atat ... !!! O zi buna !! Este ultima oara cannd postez ... Marius rezolva Politia stai linistit ... Eu am trimis colete si s-au pierdut pe drum ... Este frumoasa povestea cu ( A aparut lanseta ) ... Bv ai Grija cu spovedania !! Nelu tu dc nu ai venit cu Politia la mine ? K stii und stau ? Oricum numai postez nimik sa le fac placerea la toti.... Si cu asta am incheiat ... !
Catch & Release

ionut_tr
veteran
veteran
Mesaje: 1176
Membru din: 21 Noi 2010, 15:53

Re: UMILIT DE USERUL @pearch23 , CAUT DREPTATE

Mesaj de ionut_tr » 01 Sep 2016, 08:29

de acum incolo va vorbi doar legea. nu va inchipuiti cum ieri ca un bezmetic alergam cu un copil de aproape 2 ani in carucior de la politie la posta . sunt preot si nu am inselat pe nimeni pe acest forum si m-am purtat civilizat cu toti ,cred eu.acum se leaga toate lucrurile intre ele: cum vi se pare sa ridici un colet si pt ca nu sunt formele gata ,semnezi mai tarziu? lucratorul de la posta a fost inconstient si o sa plateasca nesabuinta lui (ceea ce eu cred ca nu a facut chiar daca il cunostea bine pe andrei) .acest andrei a crezut ca ma prosteste bagandu-mi pe gat tot felul de scenarii si la final daca las tonul mai jos ,s-ar putea sa-mi vad batul.acum eu ma rog de el ,dupa ce am acceptat sa beneficieze de cele mai mici taxe ,mergand cu posta. el si-a planificat totul mergand pe ideea ca un colet trimis fara ramburs va fi foarte usor facut pierdut.

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16027
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: UMILIT DE USERUL @pearch23 , CAUT DREPTATE

Mesaj de adrian99 » 01 Sep 2016, 08:41

ionut,daca ai trimis coletul fara ramburs acesta a fost ridicat in baza CI-ului si a unei chitante
oricum dovada ramane in calculatorul din unitate,cel al lucratorului postal
deci se verifica foarte usor daca a fost ridicat sau nu

ionut_tr
veteran
veteran
Mesaje: 1176
Membru din: 21 Noi 2010, 15:53

Re: UMILIT DE USERUL @pearch23 , CAUT DREPTATE

Mesaj de ionut_tr » 01 Sep 2016, 09:08

mulţumesc pt susţinerea arătată

Avatar utilizator
Gogol
veteran
veteran
Mesaje: 2573
Membru din: 30 Apr 2011, 11:57

Re: UMILIT DE USERUL @pearch23 , CAUT DREPTATE

Mesaj de Gogol » 01 Sep 2016, 10:44

Deci pana la urma a aparut lanseta, ori ba?

ionut_tr
veteran
veteran
Mesaje: 1176
Membru din: 21 Noi 2010, 15:53

Re: UMILIT DE USERUL @pearch23 , CAUT DREPTATE

Mesaj de ionut_tr » 01 Sep 2016, 10:57

andrei da lanseta pierduta si eu trebuie sa-l cred

Avatar utilizator
Marciano
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 105
Membru din: 05 Ian 2015, 13:42
Localitate: SONA

Re: UMILIT DE USERUL @pearch23 , CAUT DREPTATE

Mesaj de Marciano » 01 Sep 2016, 10:58

pearch23 scrie:Ce usor se poate vb de rau , dar nu-i bai te astept cu politia la mine ... A si inca ceva zici ca esti preot si ma ameninti in nenumarate randuri ca vi la Bucuresti sa stam de vb ... Ok stie Victor unde stau ... Sau Nelu Pescar ... Cu ce te-am prostit si pe tine mai Nelu ? Ca am incercat sa te ajut sa-ti vand hainele ( Columbia ) ? ... Mi-ai facut cadou o singura camasa Columbia ... Atat ... !!! O zi buna !! Este ultima oara cannd postez ... Marius rezolva Politia stai linistit ... Eu am trimis colete si s-au pierdut pe drum ... Este frumoasa povestea cu ( A aparut lanseta ) ... Bv ai Grija cu spovedania !! Nelu tu dc nu ai venit cu Politia la mine ? K stii und stau ? Oricum numai postez nimik sa le fac placerea la toti.... Si cu asta am incheiat ... !
Din exprimare se vede ca minte insa minciuna are picioare scurte!
Pisces natare oportet

Avatar utilizator
crapmaniacul
veteran
veteran
Mesaje: 4678
Membru din: 19 Iun 2013, 12:20
Localitate: Bucuresti

Re: UMILIT DE USERUL @pearch23 , CAUT DREPTATE

Mesaj de crapmaniacul » 01 Sep 2016, 11:58

Deci lanseta in cauza a disparut din tub intr-un mod si la un moment necunoscut, dar totusi ulterior exista o posibilitate ca aceeasi lanseta sa se rematerializeze undeva la un anumit moment intr-un alt mod la fel de misterios ... Asta se numeste probabil reincarnare ... Aici doar Scully si cu Mulder pot incerca sa elucideze macar si partial meandrele concrete si adanci ale intentiilor si faptelor ...

Scrie răspuns