tub rupt fan curier

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
andriipopa75
veteran
veteran
Mesaje: 733
Membru din: 08 Iul 2008, 00:45
Localitate: Craiova

tub rupt fan curier

Mesaj de andriipopa75 » 22 Apr 2015, 09:46

Astazi am primit un tub facut praf de fan curier, in care erau 2 ul, care, in mod miraculos, sunt intregi.
Ca sa vada toti cat respest este pentru marfa clientului.
https://plus.google.com/photos/11142698 ... 0603919691
https://plus.google.com/photos/11142698 ... 0603919691

Avatar utilizator
kingofbeasts
veteran
veteran
Mesaje: 2873
Membru din: 20 Mar 2008, 16:58
Localitate: sibiu
Contact:

Re: tub rupt fan curier

Mesaj de kingofbeasts » 22 Apr 2015, 10:30

Nasol rau de tot. Totusi eu in locul tau m-as uita cu lupa la cele doua UL pe zona aia ,unele fisuri longitudinale sunt greu de sesizat cu ochiul liber (daca sunt pretentii de emis atunci sa o poti face acum iar daca nu cel putin dormi mai linistit )

Avatar utilizator
Septimiu
senior
senior
Mesaje: 422
Membru din: 10 Mai 2005, 12:00
Localitate: Cluj-Napoca

Re: tub rupt fan curier

Mesaj de Septimiu » 23 Apr 2015, 07:02

Am observat si eu ca de aproximativ 1 an serviciile lor sunt din ce in ce mai slabe dar sa distrugi un tub de PVC in halul asta trebuie sa te chinui un pic.
Pare ca a trecut cu masina peste el.

buzias
veteran
veteran
Mesaje: 530
Membru din: 16 Mar 2013, 10:39

Re: tub rupt fan curier

Mesaj de buzias » 23 Apr 2015, 15:22

Acum o luna am pirimit o lanseta in tub rigid , de la jumatatea tubului ziceai ca l au tarat dupa masina :(
zdrente era materialul + capacul care statea atarnat . Initial am crezut ca asa a fost trimis de proprietarul lansetei , intreb posesorul ..... :oops:
raspunsul fiind ca a trimis tubul in stare buna , una peste alta lanseta nu a vut de suferit .
Dar se confirma ca fan curier nu presteaza servicii de calitate , deageaba e rapid daca nu ajunge marfa intreaga :wallbash: .

Avatar utilizator
RYOBI
veteran
veteran
Mesaje: 2792
Membru din: 10 Mar 2006, 11:19
Localitate: BISTRITA

Re: tub rupt fan curier

Mesaj de RYOBI » 23 Apr 2015, 15:53

Au prea multe comenzi,detin cea mai mare felie de piata si nu-i mai intereseaza, cativa clienti nemultumiti e egal cu 0 pt ei deci ...scapa cine poate
Am 60 de bile albe.
fanatic76starter@yahoo.com
0745373235

mcfish
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 210
Membru din: 31 Ian 2011, 19:11

Re: tub rupt fan curier

Mesaj de mcfish » 28 Apr 2015, 19:31

Am avut si eu un tub rupt in doua de Fan Courier. Il trimiteam gol, urmand sa primesc o lanseta in el. Am avut noroc ca s-a intamplat la dus. De atunci apelez la servicile CFR: pentru 10-20 de RON mecanicul de locomotiva ti-l aduce in siguranta (nici n-ai nevoie de tub de protectie). Trebuie sa te deplasezi la gara si sa nu ratezi trenul (la fel si expeditorul). :D

feugen
veteran
veteran
Mesaje: 2972
Membru din: 21 Oct 2007, 20:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: tub rupt fan curier

Mesaj de feugen » 28 Apr 2015, 19:49

Eu ultimile expeditii le-am facut cu Atlasib. Au scoruri ceva mai mici conparativ cu fan si nu am avut nicio problema pana acum, dar poate nu-i timpul pierdut (sper sa nu fie asa). Am expediat prin ei lansete si pneumatice in cutii. Totul a ajuns intact.
Bucuresti

Avatar utilizator
Gogol
veteran
veteran
Mesaje: 2573
Membru din: 30 Apr 2011, 11:57

Re: tub rupt fan curier

Mesaj de Gogol » 28 Apr 2015, 20:03

Azi am primit si eu o lanseta prin fan-curier si tubul de PVC era retezat perfect 12 cm la unul din capete. Practic cineva a controlat sa vada ce era in tub, cred..Lanseta nu a avut de suferit. Am facut reclamatie, sa vedem ce o iesi...Oricum e al doilea caz personal.

Avatar utilizator
Matei Claudiu
veteran
veteran
Mesaje: 893
Membru din: 31 Mai 2007, 22:35
Localitate: Pitesti

Re: tub rupt fan curier

Mesaj de Matei Claudiu » 29 Apr 2015, 06:53

Acum o luna un prieten de-al meu a primit o varga, impachetata regulamentar in tub rigid, invelita in folie cu bule de aer de la un prieten din maramures!! Dar stupoare cand a ajuns coletul la pitesti, tubul si inclusiv continutul erau ca dupa razboi...tubul plesnit longitudinal cu bucati lipsa din el si varga facuta praf...toate cele 7 tronsoane ale vargii erau rupte bucatele... Nu era o varga scumpa...doar 1000 de lei! Mai mult ca sigur trecusera cu masina peste el, de cateva ori...
Tocmai de aceea s-au ales si cu inca un proces...ramane de vazut rezultatul final!!!

Avatar utilizator
Gogol
veteran
veteran
Mesaje: 2573
Membru din: 30 Apr 2011, 11:57

Re: tub rupt fan curier

Mesaj de Gogol » 11 Mai 2015, 13:35

Gogol scrie:Azi am primit si eu o lanseta prin fan-curier si tubul de PVC era retezat perfect 12 cm la unul din capete. Practic cineva a controlat sa vada ce era in tub, cred..Lanseta nu a avut de suferit. Am facut reclamatie, sa vedem ce o iesi...Oricum e al doilea caz personal.
Am primit raspuns oficial... :censored:


''In momentul livrarii nu a existat nicio reclamatie, nu s-a intocmit proces verbal de constatare, la rubrica observatii nu avem nicio mentiune iar AWB-ul a fost semnat fara nicio obiectie privind integritatea coletului.

Mentiunile cu privire la eventualele probleme privind integritatea trimiterilor se fac in momentul livrarii pe AWB sau se intocmeste un proces verbal de constatare. Orice reclamatii ulterioare, cu privire la acest aspect, sunt nule.

Avand in vedere cele iterate mai sus, va informam ca FAN Courier nu isi asuma responsabilitatea pentru cele reclamate.
Precizam ca un proces verbal de constatare se intocmeste daca ambalajul expeditiei prezinta urme de deteriorare.

Va multumim anticipat pentru intelegere si ne dorim in continuare o buna colaborare."

Scrie răspuns