Rambo Varianta feminina

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de SF » 28 Dec 2013, 13:06

adiwolf scrie:deci pana la urma se dovedeste ca nu "actrita" este vinovata si defapt regia, scenariul si productia poarta toata vina.
deci, domnule Albu, nu va mai puneti intrebari existentiale si nu va rastiti la pescari ca fac bascalie de productia dumneavoastra, daca era ceva de capul ei (al productiei, nu al actritei), fiti convinsi ca ar fi apreciat ce este bun, dar asa...........
Corect !
Ma plang demult ca emisiunile romanesti is jalnice si nu transmit emotie , da nu prea vad ce s-ar putea face ! Tre talent , nu aptitudini tehnice , un realizator de emisiune ii un pictor , un fotograf , un poet , un compozitor , un regizor, in definitiv un artist . Asta o ai inauntru , poti sa o cizelezi , insa nu poti sa o obtii daca nu vine din nastere .

Emisiunile ,"fenomenu" survivor devine comic , inca o dovada a consumismului tembel , unde persoane nascute sau care traiesc la oras , si in mod normal vad lumea prin ochii unei persoane pentru care sa mananci un peste crud ii ceva "wow , ce tare" , la astia tine intr-o oarecare masura , insa in toata luea exista adevarati supravietuitori , din Kalahari pana in Siberia , si de la Polu Nord pana in Anzi .

Bear Grylls ii cam cel mai penal dintre toti ,intr-o buna zi o sa ne arete cum se omoara , la cum se poarta acolo , ii mai mult un saltimbac , la ritmu care-l are nu ar rezista o saptamana reala , si atunci de ce o face...probabil asa cred sefi lui ca merge , daca au spectatori ce conteaza , da-i bataie .

Asa si cu Lavinia , nu cred ca are nici o vina , daca la ala care ii in spate ii se pare ca asta tre sa obtina , si-n mintea lui o fata cu o maceta la brau arata bine , asta sa fie .

diesel
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 227
Membru din: 18 Dec 2010, 17:09
Localitate: victoria brasov

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de diesel » 29 Dec 2013, 14:57

Intradevar iataganu ala nu are ce cauta dar uimirea mea este de unde a gasit Lavinia ranita aia militara , probabil ca o are de cand era in armata ca in comert nu cred ca gasesti.Sincer nu am nimic cu fata dar parca e o emisiune de supravietuire de acum 50 de ani , nu puteau si realizatori sa imbrace fata cu echipamente moderne nu cu ranita din 1900 toamna?

Avatar utilizator
crysst
veteran
veteran
Mesaje: 1296
Membru din: 04 Sep 2006, 17:37

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de crysst » 29 Dec 2013, 16:08

unde vad si eu emisiunea, ca pe youtube nu o gasesc neam....iar pe PVTV nu am gasit nici un program sa vad exact cand se difuzeaza
Prieteniile sunt ca umbra, nu apar decat cand este soare

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de adiwolf » 29 Dec 2013, 21:52

diesel scrie:Intradevar iataganu ala nu are ce cauta dar uimirea mea este de unde a gasit Lavinia ranita aia militara , probabil ca o are de cand era in armata ca in comert nu cred ca gasesti.Sincer nu am nimic cu fata dar parca e o emisiune de supravietuire de acum 50 de ani , nu puteau si realizatori sa imbrace fata cu echipamente moderne nu cu ranita din 1900 toamna?
ranita aia chiar face toti banii si bate la *** echipamentele moderne, iar daca te intereseaza se gasesc de vanzare pe siteurile cu echipamente militare
Omul care crede că dragostea poate fi cumpărată cu bani n-a avut niciodată câine în casă.

Adi G
veteran
veteran
Mesaje: 2190
Membru din: 21 Sep 2010, 13:44
Localitate: Malu Garlei

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de Adi G » 30 Dec 2013, 00:48

nah ca si-o facut si cont pe feisbuc acuma.... :lol: :lol: :lol: sa vezi ce se baga in seama baietii pe la comentarii.... :lol: :lol: :lol: i-am dat si io laic, in civil arata bine gagica! :lol: :lol: :lol:

Adi G
veteran
veteran
Mesaje: 2190
Membru din: 21 Sep 2010, 13:44
Localitate: Malu Garlei

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de Adi G » 30 Dec 2013, 00:58

MuskMd scrie:io n-am internet :twisted:
pierzi.... :lol:

Adi G
veteran
veteran
Mesaje: 2190
Membru din: 21 Sep 2010, 13:44
Localitate: Malu Garlei

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de Adi G » 30 Dec 2013, 02:59

crysst scrie:unde vad si eu emisiunea, ca pe youtube nu o gasesc neam....iar pe PVTV nu am gasit nici un program sa vad exact cand se difuzeaza

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... Y1YVhNV5lo

:wink:

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de semlecangheorghe » 30 Dec 2013, 07:16

MuskMd scrie:io n-am internet :twisted:
Tu ai biblioteca... :D
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
cipic
veteran
veteran
Mesaje: 1078
Membru din: 09 Dec 2006, 15:59
Localitate: Bucuresti

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de cipic » 30 Dec 2013, 08:23

biban solzos scrie:Mai baieti! Un minut va cer sa ma cititi, ascultati, cum vreti !
Aseara, a fost o seara lunga, s-a amestecat cu "spre dimineata " . Pana aici, totul cf programului . Dimi, pe la fo 6 , profitand de starea de "imponderabilitate " , fiind asezat mai departe de "cele fragile " de factorii raspunzatori :D , ma protapesc in fata tv-ului , pun mana pe telecomanda si soarta face ca apare LAVINIA ! Cum telecomanda era grea de tinut in mana, am scapat-o jos si am privit de la vreo 2m ...nu-mi venea sa cred . Io mai am o vorba : nu cred pana nu vad, iar cand vad, nu-mi vine sa cred ! ...Lavinia scobea cu hamgerul in scorbura , dupa rame . Carcotasii sa nu comenteze despre rama in scorbura si Lavinia cu satarul dupa ea :evil: ...Urmeaza, etc, urmeaza...Ajunge fata la apaaaa...rama-n carlig, zvarr cu ea in balta , pluta lestata la fix, cu rama la fel ca si cu caras ( d-asta zic io c-o fost altfel de rama 8) ) ....Buuuun ! Tzac, Tzac , pluta ioc, intzepare si drill teribil ( n-am zis @ terrybill :!: ) ...Fata transfigurata, vibrau si frunzele-n plopii de pe mal , se arcuia batul, oracaiau broaste in ritmuri de samba, greieri pe mal, vrabii in pomi, valuri tzunami de la captura ...Tot tacamul regizat de hitchock-ii de Spiru Haret ...Io, ochii mari, gura cascata : ce-o fi prins fata :?: :!: :?: ...Si-o vad cum " se topeste " si exclama : CE BIBAN FRUMOS :!: :oops: :oops: :oops: :!:
Mai fratilor , numa bunica, D-zeu s-o ierte mi-o mai zis ca-s frumos ....Ioooiiii da' ce m-o uns la suflet ! Cum eram cam "imponderabil" , zau c-am intrebat-o : Da' tu chiar ma vezi ? :mrgreen: :mrgreen: ....Si-o venit finalul : " norocosule, i-ti dau un pupic si-ti dau drumul " ....Io vroiam sa ma mai tina dupa pupic, da' mi-o dat drumul ...Soarta, ce sa-i faci :mrgreen: :mrgreen: :( :( :(
Asa ca , Lavinia, poti intra pe forum : sa-ndrazneasca cineva sa se ia de tine ! ....Amu' stiu ca nu-s biban frumos, da' nici chiar urat, asa-i ? :wink:
Iar voi, carcotasii nu fiti rai :evil: Ce repede uitati de filmele western , cu barurile cu usi batante, unde canta cate-un omulet cu ochelari, cu manecute negre si cozoroc pe cap , la cate-un pian hodorogit care avea un afis mare deasupra : nu trageti in pianist, face si el ce poate ! :D

Si-acum, pe bune , parerea celui care vede totul prin prisma spectatorului :
-la ce foloseste s-o puneti pe fata sa mearga pe un bustean culcat la pamant, cu cameramanul trantit pe spate ca sa filmeze senzatii...a iesit ridicol .
-foaia de cort, folosita cand Lavinia a facut "nani" , e o panza de doi lei, care nu-ti tine de cald si, daca nu-i f noua, nu te apara nici de ploaie .
-lopata aia i-a facut doar vanatai pana acum, pe bucutza stanga .
-maceta o facea sa arate ca sir Lancelot la masa rotunda .
-aveti tupeul sa aratati cum o pluta de match , ca cea din film, sta perfect echilibrata cu un caras "pana la ceas " . Poate daca pluta era cat un testicol de la taurul lui Adrian Porumboiu .
-nu mai vorbesc de viermii de salcie . Cei care stiu, cred ca s-au crucit ! Cauti rame cu satarul in scorburi, cand poti da putregaiul de-a dura si gasesti gradina zoo. Ori infigi lopata in pamantul reavan .

Deci, cum am zis: nu trageti in pianist ! Nici macar cameramanul nu pricepe nimic din filmul asta . Filmezi tu ciozvartele alea perpelite, ca fiind bune de mancat ? Poate aia de pe tepusa inclinata, dar celelalte trei, erau prajite cam 30% ( cu indulgenta ) !

Chiar si mama Omida ar fi zis : afara cu voi, amatori de doi lei ...Un scenariu si-o regie de toata jena ! Iar cel ( cea) care-a dat "ok" pt difuzare e chiar penal ( in privinta pescuitului, activitatilor in aer liber, etc, etc ) . Incercati la Topshop, cu ceva gen tigaia dry coocker .

Asa cum nu poti face "rahat " fara sa mananci, n-ai cum sa faci nici film fara sa stii ( sa fii documentat din n-sprezece surse ) . Si daca totusi te crezi leu paraleu si vrei sa faci un film fara o minima documentare sau experienta , atunci iese ceva ca dupa mancare ...un rahat .

Si mai sunt multe de spus . Baietii s-au oferit la consultatii. E greu sa-i intrebati macar telefonic ? Sa nu fie ceva-n genul : Dan Pavaloiu-i departe, la Cloooj....Da' filmarile in lunca Tisei s-au facut pe bulevardul Ghencea ?
...shi-afara ploooo... :wink: ( ce mi-o placut asta !)

Cel mai tare comentariu sa moara dusmanii mei cikalakacikicea..........ups m-am dat de gol, de cand ne-a recomandat domnul Cristi Albu Taraf TV nu-mi m-ai iau ochii de la el, sa moara trei vecini de-ai mei, fac crima de trei femei ram pam pamm.....Cred ca si dansul este un mare fan Taraf TV nu cred ca ne recomanda degeaba acest post :lol: :lol: :lol: .... cat despre emisiune n-am vazut-o pentru ca ma uit pe Taraf TV, apropo domnule Albu Taraf FM exista, vreau sa-l ascult si in masina, la casti in metrou sau la munk,oriunde ??? :wallbash: Ce uoameni ba sa moara nenea Gary dupa Matagi :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de Tavi » 30 Dec 2013, 08:38

Emisiunea-i faina si fata pune suflet in ce face.
Io cred ca sunteti voi lezati in amoru propriu, fiecare avem in noi cate un mic macho, rambo sau survivor, o tzara misogin si o tzara frustrat. Depinde ce filme ne-au marcat adolescenta. :twisted:
Ultima oară modificat 30 Dec 2013, 08:38 de către Tavi, modificat 1 dată în total.
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Scrie răspuns