Rambo Varianta feminina

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Adi G
veteran
veteran
Mesaje: 2190
Membru din: 21 Sep 2010, 13:44
Localitate: Malu Garlei

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de Adi G » 25 Dec 2013, 16:43

am vazut si io un filmulet pe iutub cu doamna.... :lol: :lol: :lol: rambo sau topper harley, nu stiu exact cu cine s-o aseman... :lol: iataganu ala... hai mai zici, mai tai un copac cand iti sta in cale, mai dobori un urs cand te ataca, il folosesti ca lopata... cu toate ca ar trebui sa si-l lege macar de picior ca prea balangane aiurea si se vede clar c-o deranjeaza cand fuge :lol: da sincer nu inteleg un lucru: ce-i cu imbracamitea aia de film-comando ieftin? de ce se camufleaza pan la urma domle? de cine se ascunde? :lol: :lol: :lol: si daca tot se camufleaza, ce nu-si camufleaza si buricu? :lol: n-ar fi rau conceptu emisiunii daca n-ar arata ca sarita dintr-un calendar "sexy" ieftin pentru vanatori perversi.... :lol:

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4617
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de adiwolf » 25 Dec 2013, 17:21

deci pana la urma se dovedeste ca nu "actrita" este vinovata si defapt regia, scenariul si productia poarta toata vina.
deci, domnule Albu, nu va mai puneti intrebari existentiale si nu va rastiti la pescari ca fac bascalie de productia dumneavoastra, daca era ceva de capul ei (al productiei, nu al actritei), fiti convinsi ca ar fi apreciat ce este bun, dar asa...........
ca tot s-a adus vorba de Dan Pavaloiu si emisiunea sa Natura si Aventura, oare de ce nu primeste aceleasi critici si comentarii?!!!
doar fiindca actorii sunt barbati?!
cat priveste ajutorul solicitat pentru realizarea unor emisiuni mai bune...........pai, criticile sunt gratis, restul......este pe bani :D
Omul care crede că dragostea poate fi cumpărată cu bani n-a avut niciodată câine în casă.

Avatar utilizator
stradic
veteran
veteran
Mesaje: 2283
Membru din: 05 Iul 2010, 09:17
Localitate: SOMCUTA MARE

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de stradic » 25 Dec 2013, 18:38

Adi G scrie: Rambo Girl..... ca sarita dintr-un calendar "sexy" ieftin pentru vanatori perversi.... :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
rapala the best vobler in the world

Avatar utilizator
mynu_cs
veteran
veteran
Mesaje: 1512
Membru din: 21 Iun 2011, 19:50
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de mynu_cs » 25 Dec 2013, 19:12

biban solzos scrie:
Lavinia-i cu fo 3 clase peste privighetorile alea doua ce prind lansetele de varf ( Dorca si cealalta ) ...
:

apoi fata de alea.. nici nu-i greu :) ...alea spre ca se prefac si nu-s chiar asa in realitate

Domnu Cristi Albu. eu zic ati primit destule informatii aici incat sa schimbati emisiunea chiar cu Lavinia in bine

speram sa vedem o inbunatatire substantiala in viitoarele emisiuni. atat din partea Laviniei cat si din partea regiei

Va multumesc pentru restul emisiunilor care chiar imi plac. :respekt:

Va urez un Craciun Fericit alaturi de familie si prieteni

Numai bine
Cosmin
"In fiecare zi ne batem joc
De pasari ,de iubire si de mare
Si nu bagam in sema ca in loc
Ramane un desert de disperare ."


Romulus Vulpescu

biban solzos
veteran
veteran
Mesaje: 587
Membru din: 12 Oct 2009, 06:35
Localitate: oradea

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de biban solzos » 27 Dec 2013, 14:15

Mai baieti! Un minut va cer sa ma cititi, ascultati, cum vreti !
Aseara, a fost o seara lunga, s-a amestecat cu "spre dimineata " . Pana aici, totul cf programului . Dimi, pe la fo 6 , profitand de starea de "imponderabilitate " , fiind asezat mai departe de "cele fragile " de factorii raspunzatori :D , ma protapesc in fata tv-ului , pun mana pe telecomanda si soarta face ca apare LAVINIA ! Cum telecomanda era grea de tinut in mana, am scapat-o jos si am privit de la vreo 2m ...nu-mi venea sa cred . Io mai am o vorba : nu cred pana nu vad, iar cand vad, nu-mi vine sa cred ! ...Lavinia scobea cu hamgerul in scorbura , dupa rame . Carcotasii sa nu comenteze despre rama in scorbura si Lavinia cu satarul dupa ea :evil: ...Urmeaza, etc, urmeaza...Ajunge fata la apaaaa...rama-n carlig, zvarr cu ea in balta , pluta lestata la fix, cu rama la fel ca si cu caras ( d-asta zic io c-o fost altfel de rama 8) ) ....Buuuun ! Tzac, Tzac , pluta ioc, intzepare si drill teribil ( n-am zis @ terrybill :!: ) ...Fata transfigurata, vibrau si frunzele-n plopii de pe mal , se arcuia batul, oracaiau broaste in ritmuri de samba, greieri pe mal, vrabii in pomi, valuri tzunami de la captura ...Tot tacamul regizat de hitchock-ii de Spiru Haret ...Io, ochii mari, gura cascata : ce-o fi prins fata :?: :!: :?: ...Si-o vad cum " se topeste " si exclama : CE BIBAN FRUMOS :!: :oops: :oops: :oops: :!:
Mai fratilor , numa bunica, D-zeu s-o ierte mi-o mai zis ca-s frumos ....Ioooiiii da' ce m-o uns la suflet ! Cum eram cam "imponderabil" , zau c-am intrebat-o : Da' tu chiar ma vezi ? :mrgreen: :mrgreen: ....Si-o venit finalul : " norocosule, i-ti dau un pupic si-ti dau drumul " ....Io vroiam sa ma mai tina dupa pupic, da' mi-o dat drumul ...Soarta, ce sa-i faci :mrgreen: :mrgreen: :( :( :(
Asa ca , Lavinia, poti intra pe forum : sa-ndrazneasca cineva sa se ia de tine ! ....Amu' stiu ca nu-s biban frumos, da' nici chiar urat, asa-i ? :wink:
Iar voi, carcotasii nu fiti rai :evil: Ce repede uitati de filmele western , cu barurile cu usi batante, unde canta cate-un omulet cu ochelari, cu manecute negre si cozoroc pe cap , la cate-un pian hodorogit care avea un afis mare deasupra : nu trageti in pianist, face si el ce poate ! :D

Si-acum, pe bune , parerea celui care vede totul prin prisma spectatorului :
-la ce foloseste s-o puneti pe fata sa mearga pe un bustean culcat la pamant, cu cameramanul trantit pe spate ca sa filmeze senzatii...a iesit ridicol .
-foaia de cort, folosita cand Lavinia a facut "nani" , e o panza de doi lei, care nu-ti tine de cald si, daca nu-i f noua, nu te apara nici de ploaie .
-lopata aia i-a facut doar vanatai pana acum, pe bucutza stanga .
-maceta o facea sa arate ca sir Lancelot la masa rotunda .
-aveti tupeul sa aratati cum o pluta de match , ca cea din film, sta perfect echilibrata cu un caras "pana la ceas " . Poate daca pluta era cat un testicol de la taurul lui Adrian Porumboiu .
-nu mai vorbesc de viermii de salcie . Cei care stiu, cred ca s-au crucit ! Cauti rame cu satarul in scorburi, cand poti da putregaiul de-a dura si gasesti gradina zoo. Ori infigi lopata in pamantul reavan .

Deci, cum am zis: nu trageti in pianist ! Nici macar cameramanul nu pricepe nimic din filmul asta . Filmezi tu ciozvartele alea perpelite, ca fiind bune de mancat ? Poate aia de pe tepusa inclinata, dar celelalte trei, erau prajite cam 30% ( cu indulgenta ) !

Chiar si mama Omida ar fi zis : afara cu voi, amatori de doi lei ...Un scenariu si-o regie de toata jena ! Iar cel ( cea) care-a dat "ok" pt difuzare e chiar penal ( in privinta pescuitului, activitatilor in aer liber, etc, etc ) . Incercati la Topshop, cu ceva gen tigaia dry coocker .

Asa cum nu poti face "rahat " fara sa mananci, n-ai cum sa faci nici film fara sa stii ( sa fii documentat din n-sprezece surse ) . Si daca totusi te crezi leu paraleu si vrei sa faci un film fara o minima documentare sau experienta , atunci iese ceva ca dupa mancare ...un rahat .

Si mai sunt multe de spus . Baietii s-au oferit la consultatii. E greu sa-i intrebati macar telefonic ? Sa nu fie ceva-n genul : Dan Pavaloiu-i departe, la Cloooj....Da' filmarile in lunca Tisei s-au facut pe bulevardul Ghencea ?
...shi-afara ploooo... :wink: ( ce mi-o placut asta !)

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de MuskMd » 27 Dec 2013, 14:22

si io am numa F&H ..... :headbash:
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

biban solzos
veteran
veteran
Mesaje: 587
Membru din: 12 Oct 2009, 06:35
Localitate: oradea

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de biban solzos » 27 Dec 2013, 14:31

MuskMd scrie:si io am numa F&H ..... :headbash:
Da' traznasca-l de internet , dupa ce-l mai ai ? Da' tie ti-e ciuda , monstrule ! Ca mi-o zis fata ca-s biban frumos ! Veci si pururi n-o s-o auzi ca va zice : ce musca frumoasa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ... Sac, ca n-ai margele..... :D :D :D

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de MuskMd » 27 Dec 2013, 15:08

io n-am internet :twisted:
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

biban solzos
veteran
veteran
Mesaje: 587
Membru din: 12 Oct 2009, 06:35
Localitate: oradea

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de biban solzos » 27 Dec 2013, 15:18

MuskMd scrie:io n-am internet :twisted:
Stiu, tu stai ca barza-n varful stalpului si iei semnal ilegal , cu ajutorul globului de cristal ca Uri Geller :wink: :wink:

Totu-i bine pana n-o superi pe Lavinia :!:

YoNutzu
senior
senior
Mesaje: 443
Membru din: 22 Feb 2008, 18:31
Localitate: Targoviste

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de YoNutzu » 27 Dec 2013, 17:29

Nu-ncerc sa dreg busuiocul dar parca partea a III-a este putin mai buna ... pescuit la pastrav, clean (pe Cris daca nu ma insel) ... leaga o musca pe malul apei (gaseste ceva pene , o coada de veverita ... nu va spun cum ....) si o lanseaza cu aceiasi boloneza ... partea buna este ca arata si din realitatea apelor noastre ... un baraj, o poluare ...
Dar parca totul prea fortat ...

Scrie răspuns