Rambo Varianta feminina

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cristi.albu
senior
senior
Mesaje: 398
Membru din: 23 Sep 2005, 19:59
Localitate: bucuresti

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de cristi.albu » 24 Dec 2013, 20:55

Au fost numai primele emisiuni. Sunt convins ca pe parcurs or sa fie mai reusite. De la asta pana la a da cu noroi e drum lung insa. Emisiunile nu sunt despre pescuit neaparat. Sunt emisiuni si despre natura, drumetii, locuri frumoase, atitudine.... despre astea nu a zis nimeni nimic.... De la anul vom face niste cursuri de specializare in pescuit cu Lavinia si totul o sa fie bine...

Avatar utilizator
mynu_cs
veteran
veteran
Mesaje: 1512
Membru din: 21 Iun 2011, 19:50
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de mynu_cs » 24 Dec 2013, 22:28

ok.. daca permiteti niste imbunatatiri din punctul meu de vedere

hainele.. sunt total aiurea.. , incercati ceva mai putin military.. si ceva mai crem/bej .. astea sunt de vara pt bushcraft/outdoor , . poate nu e asa sexy dar e mult mult mai natural si placut la vedere , fara ghete inalte vara, sunt addiasi de trakking

cutitul ala chiar trebuie sa dispara.. e ridicol :) sunt cutite mici si foarte practice

bandana aia tip rambo.. tre sa dispara :)
din punct de vedere cum joaca rolul.. trebuie sa fie mai naturala.. totul pare foarte fortat . chinuit. da-ti ii ceva link cu Ray Mears sa vada cum explica si cum se comporta in natura. omul ala e foarte natural si nu mananca kkt ca Bear Grylls

are ceva experienta in outdoor? mers cu cortul si drumetii?

puteti face si ceva prezentari la scule de outdoor/bushcraft gen cutite , topoare, aragaz , patent multifunctional, inventii/inovatii
cum se ascute correct un cutit. pe piatra speciala

cum se face un cort , cum se face un foc

daca vreti extra informatii ma puteti contacta pe mp. pot sa va ajut cu mare placere :) sunt fan al acestui fenomen
"In fiecare zi ne batem joc
De pasari ,de iubire si de mare
Si nu bagam in sema ca in loc
Ramane un desert de disperare ."


Romulus Vulpescu

SVF
veteran
veteran
Mesaje: 4144
Membru din: 15 Mar 2006, 21:05

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de SVF » 24 Dec 2013, 22:51

:lol: :lol: :lol:

Eu nu excelez in nimic,nu sunt fan la nici un fenomen dar daca vreti va stau si eu la dispozitie. :lol:

Avatar utilizator
kingofbeasts
veteran
veteran
Mesaje: 2873
Membru din: 20 Mar 2008, 16:58
Localitate: sibiu
Contact:

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de kingofbeasts » 25 Dec 2013, 00:50

m-ati facut curios deja :P cum ii zice la emisiunea asta si cand pot s-o vad si eu? :?: :roll:

Avatar utilizator
grey-wolf
veteran
veteran
Mesaje: 1525
Membru din: 14 Noi 2009, 21:49
Localitate: SIBIU

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de grey-wolf » 25 Dec 2013, 02:19

kingofbeasts scrie:m-ati facut curios deja :P cum ii zice la emisiunea asta si cand pot s-o vad si eu? :?: :roll:
Kingule nu stiu cum ,, ii zice " la emisiune dar te sun cind o mai prind sa te uiti si tu .
nu e rea , nu e nici buna , e la inceput si ca ori ce lucru la inceput nu e perfect . probabil va fi imbunatatita pe parcurs .
mynu_cs scrie: Daca tot vreti sa facei o emisiune de aceasta .. va sugerez sa mai vedeti unele emisiuni facute de Ray Mears nu Bear Grills , care e prea comercial
nici macar nu trebuie mers atit de departe . un Dan Pavaloiu e suficient ( Natura si aventura )

Aiurea in emisiune :

CUTITOAIA da CUTITOAIA .............. brrrrrr tremura ursul carpatin in birlog ...... fagi si paltinasi pot cadea sub lama cutitoaiei nemiloase ...... Sa dispara CUTITOAIA !

Mai imbracati saraca fata ca se umple toata de zgirieturi si dispare elementul SEXY iar noi perversii care ne masturbam pe PVTV vom fi nevoiti da ne satisfacem pe Taraf si Etnotivi .
Acum serios si fara bascalie schimbati echipamentul fetei . renuntati la tiparul tembel al filmelor americane in care eroul e imbracat cu bocanci pantaloni lungi si camasa de camuflaj iar eroina e goala de la glezne pina in crestetul capului . goliciune intrerupta doar de o cirpa pe sini si alta pe pizda . in cazul fetei puteti sa ii acoperiti macar rinichi si sa ne putem uita un pic la buric . :lol: suntem de acord sa acoperim buricul in integralitatea lui dar atunci dezvelim macar un sin :lol: prin rotatie , primul la dezvelit sunt eu apoi prin rotatie ceilalti colegi de forum pervers
cristi.albu scrie:La PVTV va e deschisa usa tuturor, pt ca vad ca numai meseriasi se invart pe aici ...............................................................................................................................................................

daca, in opinia voastra, era buna de tras Lavinia, treceati cu vederea subiectul un pic fortat ... hai La multi ani!
Sa stabilim si noi gradul de ,, meseriasime " de la PVTV? ca parca prea multi realizatori meseriasi exista in PVTV

daca recunoasteti << subiectul un pic fortat >> , noi suntem de vina ca nu ati gasit o adevarata ,, bunaciune " . noi suntem de vina ca nu e buna gogoasa ( emisiunea ) acoperita cu glazura ( Lavinia ) sau bucatarul ?

mai umblati un pic la gogoasa ( emisiune ) incercati sa fie ,, glazura " ( Lavinia ) mai naturala si mai putin fortata .
eu o sa incerc sa umblu putin la dioptrii si intelect . daca nu reusesc macar incerc sa dereglaz televizorul :headbash:

Sa nu fie cu suparare mesajul meu incercam sa fiu serios si tot la bascalie ajung . sper sa puteti identifica si ceva util in postarea mea .

hai La multi ani .

PS un link cu emisiunile pe net ar fi util ( exclusa posibilitatea de comentariu )
PS 2 sper ca emisiunea sa ramina in program si sa nu fie intrerupta din cauza acestui topic si a comentariilor noastre . chiar sper la o evolutie pozitiva a emisiunii . Cu Lavinia in emisiune .
un locuitor la mia de km² ! pamintul ne va suporta mai usor !

Avatar utilizator
stradic
veteran
veteran
Mesaje: 2283
Membru din: 05 Iul 2010, 09:17
Localitate: SOMCUTA MARE

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de stradic » 25 Dec 2013, 07:47

Sincer Domnule Cristi Albu...va-ti cam dat cu stangu-n dreptu' cu aceasta noua "emisiune"...in loc sa castigati inca 5% la rating credca ati pierdut 15!!!! :lol1:

iar cum zice si @grey-wolf...Dan Pavaloiu...facea niste emisiune grozave.....la care ne uitam toti cu placere....probabil el ar fi trebuit cooptat in echipa PVTV.... si cu siguranta treaba ar fi stat altfel!!!!

cristi.albu scrie:........ De la anul vom face niste cursuri de specializare in pescuit cu Lavinia si totul o sa fie bine...
:D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Nu credca e necesar ...ea(RAMBO GIRL) prinde stiucile la dop de plastic.......... :mrgreen: :mrgreen: :lol1:
rapala the best vobler in the world

Avatar utilizator
cristi.albu
senior
senior
Mesaje: 398
Membru din: 23 Sep 2005, 19:59
Localitate: bucuresti

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de cristi.albu » 25 Dec 2013, 08:55

Bascalie, bascalie, dar cata vreme pastram limitele decentei eu zic ca e bun topicul si poate fi constructiv... de fapt deja e. Va multumesc sincer pt sfaturi si sa fiti convinsi ca le vede chiar realizatoarea. Lavinia stie de topic....
Legat de ce ar trebui sa facem, de Dan.... s-a vorbit la un moment dat cu el insa dat fiind faptul ca el e la Cluj si noi la Buc e mai greu de lucrat. Vom vedea insa ce ne rezerva viitorul

feugen
veteran
veteran
Mesaje: 2972
Membru din: 21 Oct 2007, 20:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de feugen » 25 Dec 2013, 09:11

cristi.albu scrie:Bascalie, bascalie, dar cata vreme pastram limitele decentei eu zic ca e bun topicul si poate fi constructiv... de fapt deja e.
Pana acum am vazut 2 episoade si ambele au fost demne de toata bascalia. Poate Lavinia va evolua dar asta numai cu un sprijin profesional din partea voastra, a realizatorilor. Spunea cineva de RAMBO... Eu as asemana-o cu RAMBO din parodia in care a jucat Charlie Sheen. Renuntati la maceta aia ca... o supuneti pe biata fata la cazne peste puterile ei sa o ridice, iar cand o foloseste... :lol:
Bucuresti

biban solzos
veteran
veteran
Mesaje: 587
Membru din: 12 Oct 2009, 06:35
Localitate: oradea

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de biban solzos » 25 Dec 2013, 14:25

cristi.albu scrie:Bascalie, bascalie, dar cata vreme pastram limitele decentei eu zic ca e bun topicul si poate fi constructiv... de fapt deja e. Va multumesc sincer pt sfaturi si sa fiti convinsi ca le vede chiar realizatoarea. Lavinia stie de topic....
Legat de ce ar trebui sa facem, de Dan.... s-a vorbit la un moment dat cu el insa dat fiind faptul ca el e la Cluj si noi la Buc e mai greu de lucrat. Vom vedea insa ce ne rezerva viitorul
Nu-i bascalie , dimpotriva ! Fata respectiva n-are nici o vina. Dimpotriva ! Nu de placere cara in spate ditai ranita si lopata . Ea le cara, altii au pus-o ! Bidon de aluminiu si maceta ! Le-a cerut fata ? Nu . Erau in scenariu ! Saritura tip "cormoran " in apa, dupa o babusca pt stiuca ...Haideee....Nu Lavinia-i vinovata ! Ea respecta un scenariu, foloseste o recuzita conforma, etc !
Ca baietii- s mai sarcastici, suparati ca Lavinia nu le face cu ochiul, la final, intelege-i !
Faceti sa cadreze dotarea cu fizicu, daca-i dati maceta, un rucsac mic ,fara exagerari gen "sarituri de cormoran dupa babusca " , lopata, ranita, bidon, putin realism, evitand spectacolul exagerat gen "topshop" , va iesi bine .

Lavinia-i cu fo 3 clase peste privighetorile alea doua ce prind lansetele de varf ( Dorca si cealalta ) ...
Cu Dan, ce sa zic, nu stiu amanunte, poate-s probleme de finante, dar ce conteaza filmari la Cluj ori la Bucuresti ? Dar vezi ca lumea l-a apreciat ! Vedeti cu viitorul :wink: :wink:

Avatar utilizator
stradic
veteran
veteran
Mesaje: 2283
Membru din: 05 Iul 2010, 09:17
Localitate: SOMCUTA MARE

Re: Rambo Varianta feminina

Mesaj de stradic » 25 Dec 2013, 16:19

cristi.albu scrie:........ Lavinia stie de topic....

nu o ajuta cu nimic ca stie de topic...ea vrea poate ...da repet inca o data NU ARE NICI O TREABA CU PESCUITUL SI NICI CU NATURA!!!!!! :lol1:

cristi.albu scrie:.......... de Dan.... s-a vorbit la un moment dat cu el insa dat fiind faptul ca el e la Cluj si noi la Buc e mai greu de lucrat. Vom vedea insa ce ne rezerva viitorul
Da' ce Rambo Girl e de la Maramures de la Remetea Chioarului.........mai departe ca si Dan Pavaloiu............ :mrgreen: :fluch


Dan Pavaloiu are fler domnule pt.emisiuni despre pescuit,vanatoare si natura....e alt level!!!! Cu siguranta era poate mai ieftin ca si Rambo Girl si ratingurile la PVTV erau intr-o continua crestere!!! :respekt:
rapala the best vobler in the world

Scrie răspuns