Propunere Indecenta Vodafone

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de geppetto » 10 Apr 2014, 21:30

Nu... n-ai făcut asta, ai făcut asta:

http://youtu.be/5ff9H8G0Kag?t=4m1s

Și nu atunci, acum vreo două postări cu un coleg de forum pe care ai fi vrut să-l ai de partea ta în caz de...

Avatar utilizator
modigliani
veteran
veteran
Mesaje: 1209
Membru din: 17 Aug 2010, 14:36
Localitate: Atlantida

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de modigliani » 10 Apr 2014, 21:32

Mai prieteni , acilea discutam despre abuzurile Vodafone , nu despre ...... "testiculingus" si alte alea nedemne de acest subiect .

Vedeti voi , am repurtat crunte clenciuri pe-aici . Cu diversi , pe subiecte sau fara acestea . Toata lumea uita , sau se face ca , .... dusmanii nostrii , ai pescarilor de suflet , sunt ...... DINCOLO DE ''ZIDURILE'' ACRESTEI COMUNITATI ! Intre timp m-am "vindecat" .

V-ati gandit vreodata ca va petreceti serile impreuna mai abitir decat o faceti cu familiile voastre ?

.........................................

Ia , sa va "amendez" eu curand pe voi cu partea a doua a negocierii mele cu baietii de la Vodafone. Pai daca 10000 + 40 vi s-a parut a fi extrem de avantajoasa ( retineti din poveste , asta s-a petrecut in 2012 ! ) , pai acuma , la unde-am ajuns cu ei , la ce am sa va povestesc , ma veti numi ...... KING GEORGE , THE FIRST !!!!! THE ..... MIEZZU'L ! :shock: :shock: :shock:

Astea conteaza , fratilor . Restu-s "bagari in seama" . Ca si cum n-am avea cu cine ne contra in viata reala . Si , PLM , sunt cu nemiluita d-alde d-astia ! Fac pariu ca fiecare considera ca in dreptu' lui s-a varsat caruta cu imbecili !

Dar nu-i asa . Adevarul e ca-i tara plina . Da pe-afara , face spume ! .

Insist , avem ceva frumos in comun . Hai sa valorificam asta .

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de geppetto » 10 Apr 2014, 21:38

Ce-i drept îi drept...

Oricum, felicitări pentru victorie, modigliani !

Avatar utilizator
modigliani
veteran
veteran
Mesaje: 1209
Membru din: 17 Aug 2010, 14:36
Localitate: Atlantida

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de modigliani » 10 Apr 2014, 21:39

geppetto scrie:Ce-i drept îi drept...

Oricum, felicitări pentru victorie, modigliani !
Ti-as zice pe forum ..... "MERSI" ! Da' mi-e mai ieftin sa te sun ! :D :D :D :D :D

biban solzos
veteran
veteran
Mesaje: 587
Membru din: 12 Oct 2009, 06:35
Localitate: oradea

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de biban solzos » 10 Apr 2014, 22:01

modigliani scrie:
Insist , avem ceva frumos in comun . Hai sa valorificam asta .
Nu trebuie sa insisti . Cine pricepe cat de cat, stie ca avem ceva frumos in comun : deltaic, rine, muskul medeu :twisted: , edi, nuke, luci tm, SF-ul invidios cu Lavinia, baietii cu "gastronomia" ca nu -i insir aici, ca sa nu uit vreunul , homer, radio, si ceilalti baieti crescuti de parinti :!: :!:
Sunt doar cateva exceptii (exceptiile intaresc regula :wink: ) , care-au fost renegate si refuzate ...Au un tomberon ce seamana cu o piscina ...Se simt minunat ...Sa nu-i deranjati ...Faptul ca-i lasati in pace denota nobletea voastra sufleteasca ! ...Baieti de milioane ce sunteti !!

biban solzos
veteran
veteran
Mesaje: 587
Membru din: 12 Oct 2009, 06:35
Localitate: oradea

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de biban solzos » 10 Apr 2014, 22:14

Si , ca sa nu fiu inteles gresit, sunt si baietii de la care am invatat despre bete , fire, mulinete ...Sunt multi , da' cei mai dragi mi-s cei din grupa deltaicului ...Ca-s mancacios ...Nu conteaza ce mananc :wink: :wink: ...Da ' mi-s dragi baietii de la gastronomie :!:

Avatar utilizator
modigliani
veteran
veteran
Mesaje: 1209
Membru din: 17 Aug 2010, 14:36
Localitate: Atlantida

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de modigliani » 10 Apr 2014, 22:16

Enjoy !!! Good for you ! :D

Avatar utilizator
adiwolf
veteran
veteran
Mesaje: 4616
Membru din: 14 Ian 2006, 16:32
Localitate: Rm.Valcea

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de adiwolf » 10 Apr 2014, 22:51

incerc sa fac putina lumina sau sa evidentiez o alta fata a operatorilor de telefonie mobila din Romania
din pacate nu sunt un povestitor de talia Pictorului asa ca o sa ma rezum la insiruirea unor date si a unor fapte reale:

- in luna Aprilie 1997 se infinteaza prima companie de telefonie mobila din Romania - Connex GSM (viitoarea Vodafone) - iar in luna Octombrie 1997 devin client si abonat al acestei companii ocazie cu care imi si cumpar primul meu telefon mobil un Ericsson GA 628 (smecherie mare la vremea aia :lol: )
- nu va mai descriu calvarul prin care am trecut de'a lungul anilor pana cand nenorocita asta de UE a impus operatorilor telefonici portabilitatea, asa ca dupa fix 11 ani de zile, timp in care pe operatorul Connex/Vodafone l-a durut in kur de mine am reusit sa ma deprind de el si sa ma portez in reteau Cosmote (prestez servicii catre clienti si nu imi permit sa pierd nr de telefon pe care il cunosc clientii)
- in acasta retea am rezistat 2.5 ani si nu cred ca as fi renuntat la ei cu toate ca m-au cam "tepuit" si astia cu mesajele si alocari aiurea de convorbori dar comparativ cu ce patisem 11 ani de zile cu defunctul Connex si actual Vodafone era raiul pe pamant, numai ca fraierii nu au stiut sa imi ofere la momentul oportun un banal smartphone la un abonament si un pret pe care Orange a stiut sa il ofere si iata-ma abonat Orange pe o perioada determinata de doi ani de zile si cu un abonament destul de consistent de 31 euro + tva (nu uitati ca suntem deja in anul 2011)
- am platit si am avut o relatie destul de corecta, contractual vorbind cu cei de la Orange, dar iata ca dupa 24 luni de plata de abonament in care nu am avut cine stie ce beneficii ( o banala cartela prepay de 8euro era mult mai avantajoasa fata de abonamentul meu de 38 euro) ma aflu in postura in care pot renunta la abonament si pot cere trecerea la un servicu mai avantajos
- initial am renutat la 10 euro din pretul abonamentului adica din 31 euro am ajuns la 21 euro fara a mi se reduce din "marile beneficii" de care dispuneam (adica 1500min in retea si 300 nationale + internet 1gb) decat serviciul internet care s-a diminuat la 350mb/luna - totusi abonamentul a ramas la 21 euro/luna + ca pe langa acest abonament mai incarcam inca 3 numere prepay din acest abonament, culmea este ca nr. prepay pe care le incarcam dispuneau de mai multe minute in retea si de jumate din min. nationale, la numai 5 euro +tva / luna
- am incercat reducerea abonamentului si a costurilor la un minim posibil tinand cont de istoricul meu de convorbiri si am primit un prim refuz
- in data de 30 ianuarie 2014 am solicitat trecerea la servicul prepay si cum nu mai eram sub contract am crezut ca totul va decurge usor si rapid dar.........m-am inselat pentru ca imediat am fost contactat de o operatoare de la Orange care la prima strigare mi-a oferit pentru valoarea de 15 euro / luna servici NELIMITATE la ORICE serviciu oferit de Orange
da, da, a-ti citi bine, ORICE, NELIMITAT, asadar puteam sa vorbesc oriunde, oricat, oricand, nonstop si cu internet nelimitat la doar 15 euro pe luna
:shock: :shock: :shock:
cum plm astia si-au batut joc de mine pana acuma?! numai ca nu mi-au spus clar in fata ca mi-au dat moie si mie mi-a placut timp de 2 ani si cateva luni :evil:
nervos pe toata faza asta marjez si solicit un abonament tinand cont de actualele nevoi si cum de minute in retea nu se punea problema am solicitat operatorului Orange un abonament adecvat care sa contina un minim de 300 min nationale / luna la costuri de serviciu prepay, adica undeva in jur de 8 euro / luna
am explicat ca nu ma vad vorbind ca nebunul la telefon si ca sunt convins ca oferta cu nelimitat a fost facuta tinand cont si de istoricul meu care nu era unul de mare consumator asa ca nu vad de ce trebuie sa platesc pentru ceva ce nu consum, numai ca ...................am primit un refuz categoric si mi s-a taiat "macaroana" si corespondenta cu operatoarea ofticoasa de la Orange, drept pentru care a trebuit sa mai astept rabdator inca o luna de zile pentru reziliere ( nu am vrut sa ma cert cu ei, dar eu nu mai eram sub contract asa ca nu eram nevoit sa reziliez nimic)
- numai ca surpriza, exact cu o zi inainte de expirarea celor 30 de zile, ma suna un alt operator al Orange caruia dupa o discutie a'la Pictoru, ii explic ca doresc trecerea la cartela prepay sau portarea in alta retea si dupa cateva discutii in care i-am explicat clar ce doresc, adica exact ceea ce am spus mai sus, omul imi ofera ceea ce doresc, adica un abonament de 6 euro / luna + tva, cu 300min nationale incluse, + 2000 in retea + 150mb internet, o perioada contractuala de 6 luni de zile si o luna de zile gratis la abonament :lol:
- asadar tot ceea ce am platit timp de ~ 2.5 ani cu 31 euro + tva, platesc acuma doar cu 6 euro +tva :twisted:

va sfatuiesc pe toti cei care nu va mai aflati sub contracte ferme cu operatorii de telefonie mobila sa va reconsiderati pozitia fata de serviciile si abonamentele platite
eu unul mi-am invatat lectia si abia astept sa treaca cele 6 luni de contract, cred ca e timpul sa imi schimb device-ul :lol: :twisted:
Omul care crede că dragostea poate fi cumpărată cu bani n-a avut niciodată câine în casă.

Avatar utilizator
MuskMd
veteran
veteran
Mesaje: 5488
Membru din: 13 Apr 2007, 06:09
Localitate: B. C.

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de MuskMd » 11 Apr 2014, 05:37

ma io am fost pe conex pe vremea centului si vorbitului la 3 secunde :lol: . de prin 2004 is pe orange , si atunci am cesionat un abonament mai vechi , de prin 2001-2002.....

de cate ori am vazut ca apareau abonamente mai huspite in oferta lor ma duceam si vorbeam calm si relaxat cu o fatuca sau flacau pe la shopuri. si in cateva zile primeam oferta cu conditiile imbunatatite la banii vechi. n-am avut balci , n-am avut facturi cascate, n-am avut scandal.chiar ok .

nu acelasi lucru l-as putea spune despre romtelecom , pe vremea cand inca aveam fix :lol: . am avut perioada de amenajari in casa si fixul a stat 2 luni intr-o cutie . iar facturile cresteau constant :lol: . iarasi calm , hartiescrisa, predata live cu nr de inregistrare la romtelecom si promisiunea clara ca ma intorc cu OPC. in cateva zile deconectarea era gata....

probabil am avut eu noroc de omuleti ok .....
Inglorious Muzkars - I tye me flyz n'I fly me tiez
mandru proprietar de pisicuta...

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de Tavi » 11 Apr 2014, 07:34

Eu sunt client Connex-Vodafone de prin 1999, o perioada scurta pe cartela si pana in prezent pe tot felul de abonamente, inclusiv centul. :D
Nu am avut astfel de aventuri cu ei, am avut cartela la inceput si apoi mi-am luat abonamente la promotii sau negociate la sange dar fara scandal.
Nu mi-au incarcat aiurea factura, am vorbit cat am avut nevoie si am platit sume rezonabile. Cred ca cel mai mult am platit vreo 500 de lei pentru ca m-am dat o tara pe net in roaming. :lol:
Prin 2007 sau 2008 am sunat la call-center si le-am spus ca plec de la ei. A urmat o negociere (de fapt asta era ideea :P ) din care m-am ales cu un abonament de vreo 10 eur (sau 15...) care includea vreo 800 de minute in retea, 100 nationale si geva trafic de date care imi era suficient.
Acum am o varianta si mai buna. :lol:
I count stuff all day at work, why would I do that when I am fishing?
Musca 13

Scrie răspuns