Propunere Indecenta Vodafone

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de semlecangheorghe » 10 Apr 2014, 07:00

:lol: :lol: :lol: Pictore...gata mi-s..nu mai pot da splina..
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

gyrgy
senior
senior
Mesaje: 481
Membru din: 13 Feb 2014, 09:05
Localitate: Bucuresti

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de gyrgy » 10 Apr 2014, 09:27

Pictore, stai cumva in cartierul Militari? Nu de altceva, dar sper sa te intalnesc o data si...sa-ti strang mana. :respekt:

tavistan
veteran
veteran
Mesaje: 1168
Membru din: 27 Mar 2012, 08:15

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de tavistan » 10 Apr 2014, 11:06

Ar fi de ras daa n-ar fi de fapt revoltator... Ne fac kakanarii astia la buzunar ca la Nufaru'!
Modigliani, imi pare rau pentru nervii tai dar ma bucur ca am putut citi asa o "schita" misto... :lol: :lol:

biban solzos
veteran
veteran
Mesaje: 587
Membru din: 12 Oct 2009, 06:35
Localitate: oradea

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de biban solzos » 10 Apr 2014, 13:04

Daca-i real ce spui, ca pe mine m-or "taiat" de vreo 5 luni cu optinunea de 10 000, ( cica n-o mai au in pusculita ) , si te-ai dus peste ei si v-ati pus la skandenberg , si-ai rezistat, esti mare :respekt: :respekt:...Te admir, sincer, ca n-ai spart vitrine, monitoare, etc ...Tu esti baiat finut, nu spargi mecle ... :wink: :wink:
D-asta vreau sa te rog si sa te recomand, daca tot esti calit acum : nu incerci ceva si cu semlecanul ???....Cred ca doar tu mai poti avea rabdare si sa incerci sa-l "portezi " la normalitate ...
Daca ai rezistat cu tot Vodafonul , nu reusesti si cu gigelul :( :( :( :?: :?: :?:....Haaai, te roooog ....."porteaza-l " prin Siberia ... :P :twisted: :wink:

Avatar utilizator
modigliani
veteran
veteran
Mesaje: 1209
Membru din: 17 Aug 2010, 14:36
Localitate: Atlantida

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de modigliani » 10 Apr 2014, 13:20

gyrgy scrie:Pictore, stai cumva in cartierul Militari? Nu de altceva, dar sper sa te intalnesc o data si...sa-ti strang mana. :respekt:
Da , nene ! Sunt ..... vecin bun cu Vodafone Valea Lunga . Cand si cand imi beau cafeaua la ei ! :D :D :D
Sa ne vedem , oricand cu mare placere . Da-mi un nr de tel. pe MP si stabilim ceva . Poate o bere pe la Casa Roz sau la Cocosu Rosu .
biban solzos scrie:Daca-i real ce spui, ca pe mine m-or "taiat" de vreo 5 luni cu optinunea de 10 000, ( cica n-o mai au in pusculita ) , si te-ai dus peste ei si v-ati pus la skandenberg , si-ai rezistat, esti mare
Ai cuvantul meu de onoare ca-i suta la suta reala !
Acum pe bune , la 12 milioane factura aveam voie sa le dau si foc !

In fine , povestea va continua , pentru ca nu m-am oprit aici . Acum sunt si mai "ciumec" in reteaua Vodafone. Urmareste cu atentie ca te tin la curent si te invat de bine .

biban solzos scrie:Daca ai rezistat cu tot Vodafonul , nu reusesti si cu gigelul :( :( :( :?: :?: :?:....Haaai, te roooog ....."porteaza-l " prin Siberia ... :P :twisted: :wink:
Aici , Bibane , ..... "nu ne potrivim" ! :D :D :D
V-am vazut , v-am urmarit amuzat clenciurile , chiar si deraierile din acestea . Cu tine nu am efectiv nimic ! Sau ba da , am . Mult respect !
Insa cu Gigi sunt prieten bun . Candva a fost singurul de mi-a tinut "spatele" pe-aici cand am fost la ananghie . Atunci mi-a castigat respectul neconditionat . Ulterior ne-am sunat de multe ori . Ba chiar si-a pus vergile sub fluierul meu pe Sarulesti , si tot am ramas prieteni .

CU TOT RESPECTUL PENTRU AMANDOI , am sa insist sa raman parte neutra in "povestea voastra de iubire" ! Dar promit sa va urmaresc la fel de fascinat ! :wink: :wink: :wink:

Avatar utilizator
ULK
veteran
veteran
Mesaje: 4163
Membru din: 26 Sep 2009, 23:41
Localitate: Cluj Napoca

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de ULK » 10 Apr 2014, 14:23

Ne-ai spart Pictore, ca deobicei :) :respekt:
http://ulkustom.wblog.ro/
UlKustom Rods
Live,breathe,build,f.i.s.h.

Avatar utilizator
old_radu
veteran
veteran
Mesaje: 3682
Membru din: 23 Feb 2007, 22:13
Localitate: Baia Mare

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de old_radu » 10 Apr 2014, 18:17

...hmmmm, draguta povestioara
...ma gandesc , zambind si totodata plin de indignare , la numarul mare de fraieri care nu au realizat inca ca suntem in criza(de cativa ani buni) si accepta sa plateasca in continuare abonamente telefonice
...nota maxima pentru angajatii companiei de telefonie care isi cunosc foarte bine interesele si se lasa terfeliti pentru a-si atinge "target-ul"
...totusi , ceva de neinteles ar fi marketingul , promovat in continuare , legat de diferentele de cost pentru abonament , raportat la costul cartelei si facilitatile oferite de cele doua variante.
...poti sa fi client fidel cu abonament , inca de la infintarea telefoniei mobile in Romania , acest aspect conteaza mai putin si esti tratat mai "nashpa" ca si un client ocazional care cumpara cartela reincarcabila.
...cred ca si la Orange este la fel.

biban solzos
veteran
veteran
Mesaje: 587
Membru din: 12 Oct 2009, 06:35
Localitate: oradea

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de biban solzos » 10 Apr 2014, 18:49

modigliani scrie:
Aici , Bibane , ..... "nu ne potrivim" ! :D :D :D
V-am vazut , v-am urmarit amuzat clenciurile , chiar si deraierile din acestea . Cu tine nu am efectiv nimic ! Sau ba da , am . Mult respect !
Insa cu Gigi sunt prieten bun . Candva a fost singurul de mi-a tinut "spatele" pe-aici cand am fost la ananghie . Atunci mi-a castigat respectul neconditionat . Ulterior ne-am sunat de multe ori . Ba chiar si-a pus vergile sub fluierul meu pe Sarulesti , si tot am ramas prieteni .

CU TOT RESPECTUL PENTRU AMANDOI , am sa insist sa raman parte neutra in "povestea voastra de iubire" ! Dar promit sa va urmaresc la fel de fascinat ! :wink: :wink: :wink:
Vezi, tu , aici e hiba ! Toti ma inteleg gresit ... :( :( :( Jiji - (vorbind in parabole ) e un "trantor " al forumului ...fara el , matca ( autorul topicului) nu "produce " :wink: ) ...Cate topicuri nu erau sortite uitarii fara "jijelisme " ...Eu chiar nu ma bag !
Treaba ca ti-a tinut "spatele " :wink: :wink: :lol: cat ai fost la ananghie, va priveste pe voi doi :mrgreen: :mrgreen: Nu ma bag :wink: :wink: Da' ti-a placut :?: Ca nu-l vad in masura :P :P :P :oops: :oops: :oops:
Si, revenind la Vodafone , ca asta-i baza, nu Siberia , te admir pt ca eu am capotat dupa 2 zile ...Da' le-am si pus telefonul pe masa, si , profitand de faptul ca era un tinerel si nu o fata( femeie ) , m-am "gigelito-adigito-gepegito-ulkito" de -i faceau degetele pe tastatura ca lu Shopen ( parca era pianist, sau vine de la shopping ? ...nu conteaza!) ...I-am zis ca revin dupa 30 min si daca vrea ca abonamentul sa treaca pe cartela reancarcabila , bine, daca nu, contractul fiind expirat de trei luni, renunt la ei ! Cartela de 10 000, m-a sucit si aburit de incepeam sa-l vad deja ca pe un spinningar pe Vladimirescu...Falcute si stiuci la metru, impinse in obiectiv ...
Eu n-am rezistat , sincer ti-o spun !
Si m-o rezolvat si Mititelu cu Craiova ...o bagat-o in a patra :twisted: ...Io cu cine mai tin, mai ? ...Doar cu cateii si cainii vagabonzi :evil:

ps: orice informatie , cat de mica, poate ajuta pe cineva sa nu mai fie jupuit de sacalii astia ! Daca stiam acu' trei saptamani macar, mergeam in "duet" ...da' nu ne tineam spatele, ca tu cu jijel :wink: ...Nu cred ca-i dovedeam, dar macar se saturau de noi....pt ca au un tupeuuuuu..... :evil:

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de geppetto » 10 Apr 2014, 20:53

[img]http://i60.tinypic.com/i59947.gif[/img] scrie: m-am "gigelito-adigito-gepegito-ulkito" de -i faceau degetele pe tastatura ca lu Shopen ( parca era pianist, sau vine de la shopping ? ...nu conteaza!)
Ce te-ai apucat să faci...?

biban solzos
veteran
veteran
Mesaje: 587
Membru din: 12 Oct 2009, 06:35
Localitate: oradea

Re: Propunere Indecenta Vodafone

Mesaj de biban solzos » 10 Apr 2014, 21:18

geppetto scrie:
[img]http://i60.tinypic.com/i59947.gif[/img] scrie: m-am "gigelito-adigito-gepegito-ulkito" de -i faceau degetele pe tastatura ca lu Shopen ( parca era pianist, sau vine de la shopping ? ...nu conteaza!)
Ce te-ai apucat să faci...?

Mai jepeto, recunosc, asta am facut ...Vrei sa-mi dau in cap acum ? ...O fac si p-asta , dar tu atunci ramai fara tata ...bastard nerecunoscator ce esti :evil: :evil:
Chiar vrei sa fii orfan 'on line " :wink: :wink:

Scrie răspuns