Posta rapida Atlassib

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Posta rapida Atlassib

Mesaj de vali stratonov » 12 Ian 2017, 19:20

DE EVITAT:

Va supun atentiei tuturor celor care fac vinzari-cumparari aici sa NU apelati la Posta Rap[ida Atlassib .
Un colet a ajuns la mine dupa 3 zile desi distanta care trebuia parcursa de la depozit pina la mine e e max 8 kg.
In plus situl lor e lipsit de informatii despre sediile din tara , nr de tel , nu raspunde nimeni la tel cu orele iar angajatii plictisiti si sictiriti ca trebuie sa dea explicatii.
In plus la Cluj au doar 2 angajati care distribuie coletele , asta in directa proportionalitate cu nr de locuitori (400000) pe care ar trebui sa ii deserveasca.
Rusiniiica .....
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

schumi
veteran
veteran
Mesaje: 1147
Membru din: 20 Iul 2009, 12:07
Localitate: Brasov

Re: Posta rapida Atlassib

Mesaj de schumi » 12 Ian 2017, 19:55

Posibil, eu am primit la Brasov un colet din Germania in 2 zile de la expediere, fara absolut nicio problema.

ROCKI92002
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 119
Membru din: 26 Apr 2007, 19:13
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Posta rapida Atlassib

Mesaj de ROCKI92002 » 12 Ian 2017, 20:02

Eu la fel din suedia in 3 zile si totul a fost o.k.

Avatar utilizator
Sami
veteran
veteran
Mesaje: 1575
Membru din: 08 Oct 2010, 18:59
Localitate: Dr Tr Severin

Re: Posta rapida Atlassib

Mesaj de Sami » 12 Ian 2017, 20:36

vali stratonov scrie:DE EVITAT:

Va supun atentiei tuturor celor care fac vinzari-cumparari aici sa NU apelati la Posta Rap[ida Atlassib .
Un colet a ajuns la mine dupa 3 zile desi distanta care trebuia parcursa de la depozit pina la mine e e max 8 kg.
In plus situl lor e lipsit de informatii despre sediile din tara , nr de tel , nu raspunde nimeni la tel cu orele iar angajatii plictisiti si sictiriti ca trebuie sa dea explicatii.
In plus la Cluj au doar 2 angajati care distribuie coletele , asta in directa proportionalitate cu nr de locuitori (400000) pe care ar trebui sa ii deserveasca.
Rusiniiica .....
Toate firmele de curierat au probleme in aceste momente,desigur sunt locatii pe care le deservesc cu brio si locatii in care livrarile se fac mai greu datorita personalului din zona respectiva.Legat de faptul ca site-ul este lipsit de informatii probabil te-ai uitat gresit:

http://www.postaatlassib.ro/retea-agentii/romania/

Dai click pe judet si iti arata ce ai nevoie,faptul ca se raspunde mai greu este posibil,este ceva obisnuit in Romania,dar nu e chiar atat de ,,neagra'' situatia pe cat o expui . :respekt:
Fir intins!

Gardos
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 16 Oct 2014, 22:42
Localitate: bucuresti

Re: Posta rapida Atlassib

Mesaj de Gardos » 12 Ian 2017, 22:09

or fi fani shimano :)
si eu i-am folosit fara probleme de vreo 5 ori.
dar am mai auzit plangeri. din pacate, am auzit plangeri despre toti curierii. in ultima vreme, mai multe despre fan curier.

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Posta rapida Atlassib

Mesaj de vali stratonov » 13 Ian 2017, 17:09

Toate firmele de curierat au probleme in aceste momente,desigur sunt locatii pe care le deservesc cu brio si locatii in care livrarile se fac mai greu datorita personalului din zona respectiva
Sami , eu cred ca nu e normal ca sa aplelezi la curier rapid si sa platesti de 3-5 ori mai mult decit la posta RO si coletul sa stea in depozit 3 zile ,ca apoi dupa zeci de tel si nervi sa iti faca hatirul si sa sa iti trimita curierul de parca iti fac o favoare...
Ca firma "mama" vrea profit maxim pot intelege , dar sa ai 2 curieri pt un oras ca si Clujul e de-a dreptul hilar....
dar nu e chiar atat de ,,neagra'' situatia pe cat o expui . :respekt:
Eu zic ca e o situatie de mare kkkat , imi pare rau sa ti-o spun...e opinia mea .
Eu unul NU recomand aceasta fiarma nimanui , acum fiecare face cum doreste ... :respekt:
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

Avatar utilizator
Sami
veteran
veteran
Mesaje: 1575
Membru din: 08 Oct 2010, 18:59
Localitate: Dr Tr Severin

Re: Posta rapida Atlassib

Mesaj de Sami » 13 Ian 2017, 21:40

Nu exista nicio firma de curierat care sa livreze 24-48 h peste tot cum prezinta in oferta,garantat. Nu au numai doi curieri pe Cluj,din nou,garantat.

Ai tu prea mari pretentii si judeci ,,la cutit'' lucrurile,dar media celor multumiti de aceasta firma e mai mare decat ai putea crede.
Fan Curier pe Cluj e sub ,,0'' au trimis curierii de la Bucuresti,au ocupat un hotel intreg in Cluj,oare de ce??
La fel s-a intamplat acum catvea luni la Timisoara. Ideea e simpla,din dorinta de a avea preturi mici firmele de curierat nu pot plati salarii corespunzatoare si atunci apar astfel de sincope,ii judeci prea dur si fara sa ai cunostinta de aces sector,numit curierat.

Cat despre Posta Romana...mai bine schimbam subiectul... :respekt:
Fir intins!

vali stratonov
veteran
veteran
Mesaje: 4610
Membru din: 19 Sep 2006, 13:26
Localitate: cluj-napoca

Re: Posta rapida Atlassib

Mesaj de vali stratonov » 14 Ian 2017, 12:50

Sami inteleg ca esti "regimentat" in firma asta si nu e rau nimic in asta...dar :
Nu au numai doi curieri pe Cluj,din nou,garantat.
-nu eu am inventat treaba cu cei 2 angajati de la cluj, sunt vorbele doamnei care mi-a raspuns la tel... :wallbash:
-ca la Fan au fost si sunt probleme la Cluj, se stie de mult dar nu asta e speta.. :lol1:
-ca nu pot sau nu vor sa plateasca salarii e fix treaba lor , noi clientii platim un serviciu de curierat RAPID de 4-5 ori mai scump decit la posta nationala si nu cred ca e normal ca un colet sa ajunga la cluj de la craiova in 1 zi ....iar la 3 zile dupa din depozit la client asta in situatia in care au de parcur 8-10 km :fluch :fluch
-cit despre Posta RO, am sa te surprind , ultimele achizitii le-am facut de aici iar oamenii le-au pus la Posta RO iar coletele au ajuns fix in 3 zile la un cost e 5 lei/ colet.... :respekt:
ii judeci prea dur si fara sa ai cunostinta de aces sector,numit curierat.
Eu nu am pretentia sa cunosc domeniul , am pretentia sa fiu multumit de prestatia firmelor carora le platesc curierat RAPID...
pescuitul nu e tir cu arcul...asa ca insistati!

adrian99
veteran
veteran
Mesaje: 16027
Membru din: 06 Sep 2008, 13:51
Localitate: Buzau

Re: Posta rapida Atlassib

Mesaj de adrian99 » 14 Ian 2017, 16:29

cu Posta Romana se rezova simplu,foarte rar apar probleme
care este logica de a apela la un curier rapid(mai ales in acest sezon)pentru a-ti ajunge(chipurile)coletul a doua zi...revenind la Posta Romana(colet trimis luni la Bucuresti,ajunge marti la oficiu si este ridicat de catre destinatar.colet trimis la vali(Cluj)ajunge dupa 2-3 zile cu costuri minime).
asa ca sa nu laudam curierul privat doar de dragul dea-l lauda si discredida posta romana intrucat statul roman nu trebuie sa mai aiba ceva in portofoliu...ce naiba,sa privatizam tot ca asa va creste nivelul de trai! :wallbash:

Avatar utilizator
Sami
veteran
veteran
Mesaje: 1575
Membru din: 08 Oct 2010, 18:59
Localitate: Dr Tr Severin

Re: Posta rapida Atlassib

Mesaj de Sami » 14 Ian 2017, 19:46

Nu era vorba de a discredita Posta Romana,dar nici nu sunt de acord sa sustinem ceva neprofitabil doar sa aiba si statul roman ceva,asta se intampla numai in comunism. Ma abtin sa va spun cum sunt serviti clientii la Posta Romana de catre doamnele de la oficiul postal...

Nu are legatura daca sunt regimentat sau nu,padure fara uscaturi nu exista, deci ,,doamna'' probabil era visatoare,nu asta este important.
Mi s-a parut ,,deplasata'' remarca ta Vali in tot acest topic,prea e atac ,,la firma'',prea cu intentie,poate ma insel,dar asa lasi sa se inteleaga...

Au fost multe alte topicuri si reclamatii la alte firme de curierat si nu ai sarit ca ars,cu cazuri mult mai grave,dar acum hop,ciudat te-ai aprins,desi drumurile sunt cum sunt...
Fir intins!

Scrie răspuns