pescuit subacvatic

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Închis
Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 27 Oct 2004, 12:20

A mai fost o incercare a unuia numit scubadiver, daca imi amintesc bine, care a deschis un topic asemanator, dar pe care Dan l-a inchis fosrte prompt. Nu stiu de ce acum nu face acelasi lucru. Poate e plecat (la pescuit, sau s-o fi dus sa-si cumpere "echiapment" :lol: :lol: ) S-ar putea sa fie aceeasi persoana cu conturi diferite.

Totusi, eu zic sa-l ignoram pana se gandeste dan sa inchida topicul si sa-i baneze pe ticalosii astia.
Dupa parerea mea n-ar mai trebui lasati nici macar sa navigheze pe acest forum...
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 27 Oct 2004, 12:37

Wave,ai cam lipsit.Am crezut ca ne-ai parasit.Bine ai revenit 8)
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Avatar utilizator
Wavedancer
veteran
veteran
Mesaje: 1129
Membru din: 25 Mai 2004, 11:07
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Wavedancer » 27 Oct 2004, 12:40

Vorba unui prieten: "Mai trebuie sa si munceasca cineva in tara asta, ca sa platim datoria nationala!" :lol:

Multumesc Michael, ma bucur sa fiu aici! Am picat in plin scandal, dar e si asta un talent!
You can run, you can hide! But... you'll die tired!

bogdans
senior
senior
Mesaje: 474
Membru din: 11 Mai 2004, 09:57
Localitate: timisoara

Mesaj de bogdans » 27 Oct 2004, 12:58

Ce-aveti fratilor cu saraca femeie ?
Nu va place ce spune , ignorati!! Asa se inchide automat un subiect care nu e de interes (nu trebuie sa vina Dan din concediu) dar vad ca acest subiect a avut "rating-ul" cel mai mare cred ca dintre toate de pana acum, nu stiu de unde atata indirjire cand majoritatea ati recunoscut c-ati mai pescuit noaptea sau ati mai prins pastrav la rama etc...mai ales ca la unii am vazut un limbaj si un tupeu care m-au scarbit, oi fi eu mai sensibil ? (pun pariu ca cei mai rai dintre voi daca vad pe unul braconand langa ei ar tacea chitic, dar aici pe forum sunt cei mai "sportivi")
Hai s-o lasam balta ca incepem sa ne scarbim unii de altii!!

DEEP BLUE
utilizator nou
utilizator nou
Mesaje: 5
Membru din: 27 Oct 2004, 12:31

Mesaj de DEEP BLUE » 27 Oct 2004, 13:02

Ma simt nevoit sa intervin. Interesant !!! Sint unii care se cred supercampioni, mai educati si mai spalati decit ceilalti, dar judecind dupa limbajul neacademic se vede treaba ca sint nascuti pe malul girlei.

Va provoc domnilor: Veniti la Constanta, eu va pun la dispozitie tot echipamentul necesar pentru pescuit subacvatic (daca vreti voi vinatoare), iar eu voi ramine pe mal doar cu un fir cu plumb si un cirlig(fara undita, lanseta, plute, arome si alte cele, chiar si fara momeala - o voi procura la fata locului). Daca la iesirea din mare veti avea mai multi pesti sau in cantitate mai mare, decit voi prinde eu, cel care am ramin pe mal, va voi da dreptate. Voi accepta si toate invectivele voastre si faptul ca acest sport e ilegal si trebuie sa ramina asa.



Avatar utilizator
Wavedancer
veteran
veteran
Mesaje: 1129
Membru din: 25 Mai 2004, 11:07
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Wavedancer » 27 Oct 2004, 13:09

"Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa ti se intimple!" E o vorba veche, pe care ar trebui sa o stii. Eu nu trebuie sa vin la Constanta, sint deja acolo.

In alta ordine de idei, lansezi o provocare care nu are "baza". Vorbesti de momeala pe un site care promoveaza pescuitul cu momeli artificiale. Si nu te vad in stare sa lansezi o taparina cu mina, dar sa mai si prinzi ceva cu ea!
You can run, you can hide! But... you'll die tired!

Avatar utilizator
piticu
veteran
veteran
Mesaje: 606
Membru din: 23 Sep 2004, 12:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de piticu » 27 Oct 2004, 13:14

kill 'im, kill 'im!!!
:lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Wavedancer
veteran
veteran
Mesaje: 1129
Membru din: 25 Mai 2004, 11:07
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Wavedancer » 27 Oct 2004, 13:18

Piticule, exista o metoda de scufundare numita "la narghilea". E un furtun pe care il trage scafandrul dupa el, cuplat la un compresor aflat la suprafata. Daca ai un prieten de nadejde care sa-ti mute furtunul de la compresor la butoi si inapoi, te-ai scos, poti sa te scufunz1 si sa bei in acelasi timp. :lol:
You can run, you can hide! But... you'll die tired!

Avatar utilizator
trombonezu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 114
Membru din: 24 Feb 2004, 10:16
Contact:

Mesaj de trombonezu » 27 Oct 2004, 13:36

A mai venit unu! Suntem asaltati de persoane interesate sa ne "culturalizeze"... Bai, alde mahala, puneti mah alcoolicilor mana pe burlane si capu' la fund! Tzoparlanilor si mamaligarilor! Huoooo....
"Este o diferenta foarte mica intre a pescui si a sta pur si simplu pe mal ca un idiot."
Steven Wright

Avatar utilizator
piticu
veteran
veteran
Mesaje: 606
Membru din: 23 Sep 2004, 12:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

too complicheishan

Mesaj de piticu » 27 Oct 2004, 13:37

wave,
mutarea de furtun de la compresor la butoi si invers e chestie de camaraderie, seriozitate, coordonare, telepatie si devine deja ametzitoare problema - si apoi, de multe ori nici io nu stiu : sa iau un git de vodka, un spritz sau mai multe guri de bere? devine complicat si pentru colegu de sus, i-ar trebui o orga la cit de pro pot fi uneori.

mai ramin citeva probleme:
de aruncat nu am inteles cum arunc de dedesubt, dar in caz ca reusesc, cum recuperez? incet sau mai rapid asa? si barca cu ce-o umplu?

uffffff
:roll:

Închis