Moral sau imoral !!?!

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
jonah
veteran
veteran
Mesaje: 1036
Membru din: 06 Ian 2007, 21:56
Localitate: Iasi

Moral sau imoral !!?!

Mesaj de jonah » 26 Feb 2007, 12:21

simbata am postat in albumul personal o stiuca de 4,9 kg prinsa in toamna trecuta.am uitat din greseala sa mentionez data cind a fost capturata.in fine...!au sarit citiva peskarici sa ma traga de urechi ca nu e moral sa postez in perioada de prohibite !amu fratiolr am si eu o intrebare!vad ca si altii au postat stiuci in aceeasi perioada si nu s-a mai "jignofit"nimeni.ia spuneti unde am gresit?sau poate e voie sa postam doar stiuci de la 10 kg in sus.poza am sters-o ca sa inchei disputele :oops: :oops:

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Moral sau imoral !!?!

Mesaj de pikeman » 26 Feb 2007, 12:35

jonah scrie:simbata am postat in albumul personal o stiuca de 4,9 kg prinsa in toamna trecuta.am uitat din greseala sa mentionez data cind a fost capturata.in fine...!au sarit citiva peskarici sa ma traga de urechi ca nu e moral sa postez in perioada de prohibite !amu fratiolr am si eu o intrebare!vad ca si altii au postat stiuci in aceeasi perioada si nu s-a mai "jignofit"nimeni.ia spuneti unde am gresit?sau poate e voie sa postam doar stiuci de la 10 kg in sus.poza am sters-o ca sa inchei disputele :oops: :oops:
unii e dusi cu pluta si se plictisesc in casa , posteaza ce vrei, poti sa zici ca ai prinso ieri si ca ai facuto tocana ca sa ii faci cu nervii, mega branza, daia nu mai merg io la pescuit ca e interzis la stuk si vezi tu doamne nu mai pot da cu vobleru sau tuisteru'n apa ca poate intra cumatra, si cum termina ea poate intra avatu si shalaul si apoi intrun final mai vine si nush ce frig prin octombrie si ma aleg cu 3 luni de pescuit pe an ca restu E IMORAL domne' .... de fapt am cetit ordinu de prohibitie de anu asta si la ART. 13 litera WC se specifica interzicerea fotografierii pestilor in perioada de prohibitie si chiar expunerea altor poze facute inaintea acestei perioade deoarece instiga la pescuit"

P.S. nerespectarea acestei legi se sanctioneaza cu ocare si batjocuri din partea pescarilor de la capatul mouseului...apropo, nu mai folositi "shoricelul" ca se poate pescui la stuk si cu acesta si se cheama braconaj in prohibitie

:roll:

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 26 Feb 2007, 12:36

Nu ai gresit.
Pune poza la loc si ignora comentariile.
Pana la urma daca retii un peste e fix acelasi lucru ca e in prohibitie sau nu, tot asa nu se va mai reproduce.

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 26 Feb 2007, 12:39

Jonah: "legea" spune ca in albumul personal poti sa-ti postezi oricand si soacra,asa ca...lasa lumea sa vorbeste...dupa mine,pixuri insangerate in bucatarie nu as posta,in rest...
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Avatar utilizator
jonah
veteran
veteran
Mesaje: 1036
Membru din: 06 Ian 2007, 21:56
Localitate: Iasi

Mesaj de jonah » 26 Feb 2007, 12:42

ideea e ca eu am un respect deosebit pt raptori,mai ales in perioada de prohibitie,si cine ma cunoaste poate sa confirme acest lucru.de asta am fost si eu cam descumpanit!parca o omorisem pe mama!ca sa imi fie rusine si alea alea ca pozez stiuci tocmai in aceasta perioada.imi cer scuze daca am suparat pe cineva!pe viitor am sa fiu mai atent :D

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 26 Feb 2007, 12:45

esti prea sensibil,te vei "cali" pe-aici :lol:
Michael va recomanda Regulamentul forumului

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de pikeman » 26 Feb 2007, 12:45

las ma ca si io ma mai amagesc cu poze cand nu pot merge la peste, de ce sa nu imi clatesc ochii la pozele altora, baga mare, si daca nu te mai lasa lumea trimitemile mie pe mail ca miemi plac :wink:

zander
veteran
veteran
Mesaje: 547
Membru din: 30 Iun 2005, 11:13
Localitate: cluj-bistrita

Mesaj de zander » 26 Feb 2007, 12:46

Maine sau poimaine voi posta o poza cu cumatra prinsa ieri, si care pe deasupra mai avea si icre :evil:
Am prins-o pe o apa privata unde se poate retine pestele prins, deci ramane la latitudinea mae daca pescuiesc in prohibitie la stiuca sau daca o retin sau nu :roll:
Marius

Avatar utilizator
Tavi
veteran
veteran
Mesaje: 5834
Membru din: 22 Ian 2005, 17:13
Localitate: Sibiu

Mesaj de Tavi » 26 Feb 2007, 12:47

Jonah, pune poza inapoi.
Asta a fost un ordin direct :lol: :lol:

Avatar utilizator
jonah
veteran
veteran
Mesaje: 1036
Membru din: 06 Ian 2007, 21:56
Localitate: Iasi

Mesaj de jonah » 26 Feb 2007, 12:49

man cind ajung acasa !acum sint la cabinet!sa traiti ! :D

Scrie răspuns