mayweather vs pacman

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

mayweather vs pacman

Mesaj de SF » 30 Apr 2015, 20:09

Doream acest meci acum 3-4 ani , insa o fi bine si acuma , ramane de vazut , filipinezu ii mai obosit cu activitati extra , actor , politician si ce o mai face , americanu o avut si el problemele lui , insa cumva il vad mai bine fizic , tin cu Pacman , insa nu vad sa castige ,plus ca daca Mayweather castiga ramane ca o legenda perfecta , si asta ar putea influenta putin arbitraju , se stie asta si cam in orice sport !

Hai Pacquiao !

pikeman
veteran
veteran
Mesaje: 3976
Membru din: 28 Ian 2006, 23:27
Localitate: Brasov
Contact:

Re: mayweather vs pacman

Mesaj de pikeman » 30 Apr 2015, 21:40

+1 la Pacquaio
stiu ca e putin outsider dar mie cu astia imi place sa tin :twisted:
Aci zice ca e la 6 pe ProsTV duminica, oare sa ma trezesc la 6 sau incepe la 7 hmmmm

rine
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 25 Apr 2009, 21:29

Re: mayweather vs pacman

Mesaj de rine » 01 Mai 2015, 17:35

nici io nu sufar negrii... :D

3my
senior
senior
Mesaje: 342
Membru din: 05 Ian 2014, 18:34

Re: mayweather vs pacman

Mesaj de 3my » 02 Mai 2015, 09:59

SF scrie:Doream acest meci acum 3-4 ani , insa o fi bine si acuma , ramane de vazut , filipinezu ii mai obosit cu activitati extra , actor , politician si ce o mai face , americanu o avut si el problemele lui , insa cumva il vad mai bine fizic , tin cu Pacman , insa nu vad sa castige ,plus ca daca Mayweather castiga ramane ca o legenda perfecta , si asta ar putea influenta putin arbitraju , se stie asta si cam in orice sport !

Hai Pacquiao !

Imi aduc aminte de un meci intre Floyd Mayweather si Oscar De La Hoya, disputat cu ceva timp in urma...un duel mult asteptat si foarte "trambitat" la vremea respectiva, de bursa fabuloasa pentru acele vremuri nu are rost sa mai mentionez.Atunci a fost ferm convins ca "the Golden Boy" ai va aduce prima infrangere din cariera lui Foyd. Forma lui Oscar de la vremea respectiva constituia un atuu foarte important. A rezultat o partida de toata "jena", un meci de 15 reprize in care am simtit ca sunt la o partida de teatru de papusi, nu la o partida de box de cea mai buna calitate. Castigatorul a fost desemnat Floyd la decizie...dar...am ramas cu un gust amar. Burse supra evaluate si meciuri aranjate. Pacat...unde sunt meciurile de box de alta data.

P.S. - castigatorul cred ca stiu de pe acum cine va fi ( a se citii Floyd)...avantajat de arbirtraje, promotori...i se pregateste un final de cariera "imaculata", se vrea a fi comparat cu Marciano...pacat...diferenta este evidenta.

P.S. - de la Tyson incoace, campioni de la box sunt " campioni de carton"...supra evaluati si mult prea bine platiti pentru "specacolul " din ring.

Scrie răspuns