Masinile noastre

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 04 Iul 2005, 11:21

ia legatura cu Gyorg sa te invete cateva smecherii vizavi de Papuc 4x4 ...Robocop a iesit de oriunde a fost nevoie in peregrinarile noastre lasand in spate orice pb cat timp noi TREBUIA sa ajungem la pescuit nu ?
lasand gluma deoparte 4x4 papuc motorizat Renault number 1 pe orice teren cu trupa de soc in spate si ai garantat partida de pescuit
apoi..prinzi nu prinzi ...ziua de pescuit trece...n-o pierde prin sleauri :D
Clubul Sportiv al Pescarilor de Rapitori
Imagine

Daca accepti orice , asteapta-te la orice ! 14

Avatar utilizator
JONES
veteran
veteran
Mesaje: 1072
Membru din: 16 Iun 2005, 10:54
Localitate: TG MURES
Contact:

Mesaj de JONES » 04 Iul 2005, 11:44

am o dacie 1310 din aia cu farurile ochii lui iliescu
am luat la un pescuit un opel astra nou care s-a infipt cu spoilarele din fata in mal pe cand dacia a balansat si a trecut fara probleme

si alt avantaj de dacie poti dormi in ea linistit cu toate ca am 2 metri si 100 kg pe probate . poti sa si iubesti in ea dar asta numai din auzite :oops:

am vazut daci intrate in locuri in care nici tractorul nu merge , nu e buna dar merge si nu uitati care e de fapt prescurtatea de la DACIA DACA AI CAP IA-TI ALTA

AndreiB
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 175
Membru din: 01 Noi 2004, 13:14
Localitate: Bucuresti

batrana Dacie

Mesaj de AndreiB » 04 Iul 2005, 13:48

Eu am o Dacie break din '92 care merge ca soldatul sovietic (cu tigara aprinsa pe sub apa). Am umblat putin pe la suspensie si pe la arcuri (e putin mai inalta si mai dura), dar in rest e ca din fabrica.
Am cazut cu ea intr-o fantana si pina sa vina Nissanul Patrol chemat in ajutor, am scos-o din fantana in doi oameni. Dupa care patru oameni abia am scos Nissanul....
In rest, ce sa mai spun, am urcat cu ea la Babele.......

Rares.S
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 142
Membru din: 26 Iun 2005, 19:26
Localitate: Bistrita

Mesaj de Rares.S » 04 Iul 2005, 15:09

:oops: Marcelm:Sper ca te-a lamurit Adilucu cu aceasta masina in ciuda cunostintelor tale in ale mecanicii.Io recunosc ca nu ma pricep foarte bine cu masinile da de vazut macar vad bine.Sper ca sa terminat cu subiectul acesta.



Nu vreau sa jignesc pe nimeni ,doar ca atunci cand stiu ca am dreptate nu imi place sa ma las pana nu se afla adevarul.Dak nu as fi vazut acest model as fi tacut din gura.

marcelm
junior
junior
Mesaje: 41
Membru din: 08 Mar 2005, 09:17
Localitate: Düsseldorf

Mesaj de marcelm » 06 Iul 2005, 01:39

Rares.S scrie::oops: Marcelm:Sper ca te-a lamurit Adilucu cu aceasta masina in ciuda cunostintelor tale in ale mecanicii.Io recunosc ca nu ma pricep foarte bine cu masinile da de vazut macar vad bine.Sper ca sa terminat cu subiectul acesta.



Nu vreau sa jignesc pe nimeni ,doar ca atunci cand stiu ca am dreptate nu imi place sa ma las pana nu se afla adevarul.Dak nu as fi vazut acest model as fi tacut din gura.

trebuie sa recunosc ca nu am vazut niciodata acest model, iar din linkul ce a fost pus este vorba de cu totul alta masina , si anume de modelul Q7 ce va apare in toamna. Am avut tupeul sa merg la un magazin Audi,si nu unul oarecare, ci la cel mai mare din landul acesta care are peste 900 de masini de vinzare(la cei interesati le pot da linkul site-ului), si la intrebarea mea despre modelul asa de discutat aici, mi sa raspuns: da exista, este o versiune de la A6 care nu se mai fabrica. Nu ma intreba de cand nu se mai fabrica pt. ca nu am intrebat. Masina de teren care va veni se cheama Q7 si va fi una de teren tipica si nu o versiune de la A6. Se pare ca noi am discutat de doua masini diferite. Am mai intrebat daca modelul cu pricina "se ridica din buton" , raspunsul a fost: da, si A6 poate dar suspensia nu este hidraulica ci pneumatica, deci nu ca la Citroen.
Aici spun sorry, pt. ca am nu am stiut la ce v-ati referit. Discutia nu cred ca a fost rea, am mai invatat cate ceva. Eu am avut timp de trei ani un Audi 80 B4, si nu am stiut ca Audi face si masini de teren. Spre scuza mea am mai intrebat la servici colegii daca cunosc un asemenea model si toti ai facut ochii mari. La magazinul de care am pomenit mai sus nu aveau nici una de vinzare, nici chiar folosita. Chiar voiam sa ma holbez la ea. Pana acum nu mi-a sarit in ochi masina asta cu toate ca merg zilnic pe autostrazi si vad sute de masini. Nu stiu care este explicatia.

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 06 Iul 2005, 07:41

marcelm scrie:...
trebuie sa recunosc ca nu am vazut niciodata acest model, iar din linkul ce a fost pus este vorba de cu totul alta masina , si anume de modelul Q7 ce va apare in toamna. ...
bai, care ati zis mah de Q7?? :twisted:

care link te duce la Q7??? :roll:
Cum sa vorbim de masini diferite cand am amintit de cateva ori foarte clar numele masinii, si anume Audi Allroad Quatro??? Orice ai spune, trebuie sa recunosti ca nu ai vrut sa admiti ca pe langa Citroen, ar mai face cineva suspensie ajustabila...
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

Avatar utilizator
george.
junior
junior
Mesaje: 87
Membru din: 29 Iun 2005, 10:25
Localitate: Behind of a bottle with wine
Contact:

Mesaj de george. » 06 Iul 2005, 07:42

si daca tot vorbiti de audi uitati un link: http://www.hotnews.ro/articol_26121-Aud ... ta-4X4.htm

horacleus
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 281
Membru din: 13 Iul 2004, 12:51
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de horacleus » 06 Iul 2005, 09:49

Am un VW Golf Variant 1.9 TDI din 2001.Masina fiabila, spatioasa ca porbagaj si important pt. mine, care fac 5-10000 km/luna, are consum mic(in jur de 5%).E drept ca nu intru cu ea pe drumuri grele, dar am ajuns intotdeauna la locul de pescuit cu ea.
Si daca tot ati vorbit de Audi Allroad Quatro, ea are intr-adevar suspensii reglabile, o tinuta de drum de invidiat pe sosea(am fost depasit de una lejer, desi aveam 150/ora), din pacate off-road n-am vazut-o in actiune, dar nu cred ca are probleme.Si eu imi doresc una, poate daca mai scade pretul... :oops: :lol:

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 06 Iul 2005, 14:38

Problema la Golf 4 (nu stiu daca si la celelalte) este ca are fata joasa. Pentru drumuri mai accidentate e cam riscant...
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

Avatar utilizator
edâ„¢
veteran
veteran
Mesaje: 1803
Membru din: 04 Iul 2005, 23:46
Contact:

Mesaj de edâ„¢ » 08 Iul 2005, 01:21

sir.JONES scrie:am o dacie 1310 din aia cu farurile ochii lui iliescu
am luat la un pescuit un opel astra nou care s-a infipt cu spoilarele din fata in mal pe cand dacia a balansat si a trecut fara probleme

si alt avantaj de dacie poti dormi in ea linistit cu toate ca am 2 metri si 100 kg pe probate . poti sa si iubesti in ea dar asta numai din auzite :oops:

am vazut daci intrate in locuri in care nici tractorul nu merge , nu e buna dar merge si nu uitati care e de fapt prescurtatea de la DACIA DACA AI CAP IA-TI ALTA
am si eu una de aia d-zeu sa o fereasca de necazuri.pana acum am schimbat de 3 ori directia fata poate si din cauza ca sunt bune piesele.no acum sa va spun este un drum aici la noi unde nici tractorul nu se baga cand ploua de reusit am reusit sa ma bag dar la o curba( ZA CURBA :evil: ) tot raman(si zic dupa ce ies ca nu ma mai bag dar mi se intampla de fiecare data) si ultima data am aflat cum iesi cu dacia de acolo adica mergi pana cand nu mai poti de nu ti se afunda rotile si te apuci sa impingi la ea pana treci de curba bineinteles cu inca doi prieteni langa tine si iesi.legat de faza cu balansul asa e.si cea mai tare faza posibila a fost cand m-am dus pe dig(sibiu,mandra,lac butalau) la vale cu ea mi-a stat ceasul :cry: avea 2 saptamani la mine dar am iesit nu stiu cum a putut dar nici nu ma intereseaza asa ca pe mine nu ma lasat si nici nu o va face.
Acum e o dilema cu sexul in timp ce pescuiesti:D .Ce faci cand iti trage pestele te duci sau nu te duci :?: pai sa va spun: daca te duci esti porc si adio,daca stai esti bou si sub papuci.asa ca nu ia cu tine femeia la pesti ci dail inainte sa pleci si vino cu mai multi, ca atunci e fericita toata lumea

Scrie răspuns