Masinile noastre

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
TopGear
senior
senior
Mesaje: 431
Membru din: 10 Apr 2008, 22:50
Localitate: Timis

Mesaj de TopGear » 15 Aug 2008, 13:09

old_radu
Asta e. Ma bine discutam pe privat ce si cum cu uleiurile... :?

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Mesaj de luci_t » 15 Aug 2008, 13:21

mai bine discutati aici, ca de nu era topicul nu mergem sa schim uleiul si filtrele la toroboanta mea (audi80) :lol:
schimbul l-am facut singur la un prieten care are service. Si tare s-a mai mirat cand i-am spus ca desi e veche masina nu papa ulei. Nu am coplectat uleiul niciodata

Avatar utilizator
TopGear
senior
senior
Mesaje: 431
Membru din: 10 Apr 2008, 22:50
Localitate: Timis

Mesaj de TopGear » 15 Aug 2008, 13:23

Din ce an e Audi-ul tau? Butoias : 87-95 sau ala vechi? Diesel sau benzol? Si ce ai rezolvat cu IMS-ul, ca nu te-ai mai laudat pe nicaieri.

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Mesaj de luci_t » 15 Aug 2008, 13:26

e mai vechi, din `82 si cu ims-ul mai astept cu repararea lui. Unu e ca si luat, mai trebuie sa-l mut la mine, dar de lucrat la el nu stiu cand o sa incep sa lucrez. Acum am treaba cu actele la casa. Sa am unde locui si dupa o sa ma ocup si de ims

Avatar utilizator
TopGear
senior
senior
Mesaje: 431
Membru din: 10 Apr 2008, 22:50
Localitate: Timis

Mesaj de TopGear » 15 Aug 2008, 13:27

Gândim la fel!! :D

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Mesaj de luci_t » 15 Aug 2008, 13:31

pana la IMS in curte o sa-mi poposeasca o masina de cart marfa. Inca nu stiu exact cemodel, dar daca va fi noua posibil fiat doblo (ca-i ieftin si relativ ok), daca nu sigur ceva de la ww, transporter sau ceva de genul

Avatar utilizator
luci_t
veteran
veteran
Mesaje: 1729
Membru din: 26 Ian 2007, 23:22
Contact:

Mesaj de luci_t » 15 Aug 2008, 13:33

pana la IMS in curte o sa-mi poposeasca o masina de cart marfa. Inca nu stiu exact cemodel, dar daca va fi noua posibil fiat doblo (ca-i ieftin si relativ ok), daca nu sigur ceva de la ww, transporter sau ceva de genul

Avatar utilizator
kuin tauti
veteran
veteran
Mesaje: 1851
Membru din: 22 Noi 2007, 21:12
Localitate: Renolandia

Mesaj de kuin tauti » 15 Aug 2008, 14:11

kuintautti scrie:mey radu shel batrin... dupa cum vezi... io nu ma dau scula in bascula in ce priveste masinile la nici un capitol... ba din contra ... si cred ca m-a exprimat destul de clar ca vorbesc din spusele altora in multe din mesajele mele anterioare la subiectul asta...

eee acu daca tu la subiectu asta esti suoer mather facker the bengos ... si vrei musai sa ma calci pe mine ca incepator pi ceafa... e alta faza... dar as zice ca nu-i frumo... si dupa cum am mai discutat noi... ma doare fix in pix pin la urma de reguli... cind ma inviti la dans dansez... asa ca ....ai grija sa nu iti intorc complimetu la faze despre pescuit... caci fiecare avem lipsurile noastre ...
unii cu siguranta au inteles ce am zis... dar vad ca unu care pomeneste legume numa asa din respectul la care apeleaza... ii mere creieru la relanteu... asa ca traduc...

super mather facker the bengos = super meserias , tare rau , foarte bengos

iti dai seama si din context...

n-are nici o legatura cu sexu sau cu rudele de gradu unu !

clar ?

mai bine incepe sa vorbesti frumos si cu respect fara sa faci pe alti care incepatori sau mai nepriceputi in domeniu varza si pe altii kakanari... mai ales ca io vorbeam din auzite cam cum fac altii... :arrow:

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 15 Aug 2008, 15:11

old_radu scrie:@ DOMNILOR MODERATORI ! ! !
Imi permit sa reproduc doua citate din mesajul lui kuintautti :

"...esti suoer mather facker the bengos..."

"... ma doare fix in pix pin la urma de reguli..."

Va rog sa luati masurile ce se impun sau chiar trebuie sa umblu cu "jalba in protap",pe la mai marele acestui site?
"super mother fucker de bengos" inteleg eu ca te-a facut meseriash pe fata, nu te-a injurat, desi dupa ce l-ai facut pe om "varza"....tu ai citit doar pana unde ai vrut.
am sters mesaje, in continuare se discuta la subiect, se va sterge tot ce nu "cadreaza".
old radu, poti sa mergi cu "jalba-n protzap" la oricine, din punctul meu de vedere constat ca iti cam place scandalul.
daca ai ceva de reclamat, ma reclami.
aici se va continua la subiect.
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Mesaj de ovidiu » 15 Aug 2008, 15:58

Tavi scrie: De ce producatorii recomanda la 15.000?
Nu stiu de ce, dar astia de la Renault au marit perioada de la 15 la 20.000km asta pt masinile vandute din iulie 2008 incoace ceea ce este o trebusoara buna.
Eu mi-am luat masina in nov 2007 si deci ma duc la 15.000... of of mai mai.... si am deja 14.062km.... :cry:
pentru unii este un hobby, pentru altii o pasiune; pentru mine, pescuitul este o stare...

Scrie răspuns