Masinile noastre

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
musKloiu
veteran
veteran
Mesaje: 1005
Membru din: 11 Apr 2005, 23:08
Localitate: Kpitala

Mesaj de musKloiu » 15 Noi 2005, 13:14

hai sa iti spun eu ceva de nissan: de pe 20 iunie de cind am facut comanda astept si astazi 4 august (45 DE ZILE) ca unicul service nissan din bucuresti (nissan badsi) sa binevoiasca sa aduca un nenorocit de far dreapta de terrano, crapat de o pietricica... si inca nu l-au adus.

parerea mea esta ca si eficienta reprezentantei / service-ului conteaza.
mie drept sa iti spun mi-a cam luat gindul de la o eventuala viitoare achizitie nissan.

acuma dau telefon in fiecare zi la "vocea clientului nissan - renault" si de fiecare data mi se spune ca voi fi sunat cind soseste piesa. aceasta situatie jenanta mi se pare inacceptabila.
Piticule ti-a sosit farul? :lol:
Ce poate fi mai trist decat mediocritatea in viciu....

Avatar utilizator
Adelin
Moderator
Moderator
Mesaje: 5271
Membru din: 14 Apr 2004, 22:53
Localitate: ARAD

Mesaj de Adelin » 15 Noi 2005, 23:13

Dupa multi ani in care am facut zeci de mi de iesiri, incercand sa abordam locuri cat mai putin accesibile, sau de ce nu inaccesibile, iar diversitatea, dar si greutatea jucariilor ne-a obligat sa inaintan motorizati in jungla namoloasa si deasa, am descoperit cea mai buna masina din toate timpurile care te scoate din rahat si cu care nu te temi vreodata sa intri in vreun loc: "JEEP-ul DE FIRMA"!...asa i-am zis noi...era o DACIA BREAK,...alba,...cu arcurile tari pe spate....cu faruri ingalbenite de sudoarea luptelor...cu scaunele imbacsite de praful de prin balastiere...ce masina!!! :!: ...ce caracter!!!....niciodata nu ne-a lasat!!!



....acu' avem alta,...ca saraca Dacia Break a obsit si sunt sigur ca si cea noua se va simti la fel de bine in pielea "JEEP-ului DE FIRMA"!!! :twisted:

musKloiu
veteran
veteran
Mesaje: 1005
Membru din: 11 Apr 2005, 23:08
Localitate: Kpitala

Mesaj de musKloiu » 15 Noi 2005, 23:38

Eu am lipsit de la lectzia de ratzional cand m-am indragostit ....are cineva o parere contra?...

De cum am vazut-o mi-a kzut cu tronc(bing,boing,zboing,etc),a fost dragoste la prima vedere.....consecvent pana la habotnicie, cum ma stiu ,i-am ramas fidel cu toate k altele mai tinere shi mai frumoase si-au vanturat farmecele prin fatza mea....cred k ati ghicit ...este vorba despre PRIMA versiune de UT


:lol: :lol: :lol:
te inteleg adelin....reumatik mik shi io am facut k tine :lol:
Ce poate fi mai trist decat mediocritatea in viciu....

musKloiu
veteran
veteran
Mesaje: 1005
Membru din: 11 Apr 2005, 23:08
Localitate: Kpitala

Mesaj de musKloiu » 15 Noi 2005, 23:50

Eufemistic vorbind cea mai buna makina este jeep-ul de firma.......fie el dacia break sau mercedes ml :lol: am dato-n labareli deci.....sa vezi ce nuvela postez..... :lol: :lol: :lol:
Ce poate fi mai trist decat mediocritatea in viciu....

Avatar utilizator
edâ„¢
veteran
veteran
Mesaje: 1803
Membru din: 04 Iul 2005, 23:46
Contact:

Mesaj de edâ„¢ » 04 Dec 2005, 13:36

Salutare.Nu prea conteaza masina cu care mergi la peste ci sa te scoata din ....... atunci cand ai nevoie si din experienta se intampla cam de fiecare data cand iesi la peste si vrei un loc mai bun si mai linistit.Am vazut tot felul de masini ramase in noroi nu ma refer la cele cu tractiune 4x4 astea nu au cum sa ramana sa nu le poti scoate.eu am 1310 din '91 un "cadavru" cum ii spune mecanicul fumega motorul ca "Copsa Mica" trebuie facut dar cu el asa am iesit si inca mai duce pana isi da duhul sper ca nu curand.ce am invatat e ca atunci cand ramai in noroi nu trebuie sa te agiti si sa o ambalezi te dai jos calm impreuna cu 2 prieteni si impingi de ea pana iasa din noroi.ai de impins dar merita nu iti **** nimic la ea.Idea e ca sunt masini performante dar inca nu sunt ptr buzunarul oricui si cine le are nu le baga pe toate "coclaurile" asa ca ramanem la ce avem........ Acum fiecare isi lauda masina si modul de a sofa in conditii neprevazute dar Doame fereste cand se lasa cu raniti si altele ca atunci nu mai conteaza nimic.Salutare si avetzi grija de masini ca astea va duc la peste :D

noname
veteran
veteran
Mesaje: 1116
Membru din: 03 Iun 2005, 19:41
Localitate: student UMFIasi
Contact:

hh

Mesaj de noname » 04 Dec 2005, 14:02

Mah dupa mine cea mai buna masina de iesit la pescuit este DACIA ( Daca Ai Cap Ia Alta) mai situ eu pe unul care se duce la pescuit cu Lada ...( Matt) ... important e sa ajungi ...

MARINESCU ADY
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 179
Membru din: 29 Apr 2005, 18:21
Localitate: Bucuresti

Mesaj de MARINESCU ADY » 28 Dec 2005, 11:26

Eu merg la pescuit cu un Ford focus Tournier 1.8tddi ,masina e super(este break) incapem totzi (3 sau 4 insi) in ea si este super comfortabila (are si aer conditionat) e full option
Vreau sa o vand pt ca vreau un teren in jurul Bucurestiului. Mai multe detaliii aici

http://www.crap.ro/forum/phpBB2/viewtopic2427.html

Avatar utilizator
piticu
veteran
veteran
Mesaje: 606
Membru din: 23 Sep 2004, 12:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de piticu » 09 Ian 2006, 23:24

Ba baetz, nissanu' sh-a facut datoria. acuma zace varza intr-o curte de firma, sub forma unei gramezi de fiare... (Alliantz a declarat-o ca fiind "distrusa 80%") partea buna este ca mi-a salvat viata. adica in urma unui impact frontal cu un papuc ce derapa de pe contrasens cu 100Km/h am scapat numa' cu un picior rupt si cu pasagerii relativ intacti. apucasem sa vad ca se-ntimpla ceva ciudat si am frinat, intrind pe dreapta cit am putut, mai mult nu s-a putut din cauza santului... au masurat, asta s-a invirtit 45m pina m-a lovit, io frinasem la max, eram aproape oprit. pentru un moment am crezut ca scap; tocmai atunci a inceput urmatoarea rotatie, m-a lovit in plin cu un zgomot de iad, miros de singe si de geam spart, dup-aia 3 secunde de liniste...

cu oricare alta masina mai mica eram mort, si eu, si pasagerii.
sanatate fratilor, si luati-va jeepuri...
"Prapaaaad! Prapaaaad! 36 de stiuuuuuci!" - Marin Moraru, Operatiunea Monstrul, 1976

Avatar utilizator
ovidiu
veteran
veteran
Mesaje: 2660
Membru din: 14 Ian 2005, 22:33
Contact:

Mesaj de ovidiu » 09 Ian 2006, 23:57

adevarat graeste piticu.
noi ne-am rasturnat(cu rotile in sus) cu o toyota... si peste 4 ore am plecat cu aceeasi masina acasa.

MARINESCU ADY
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 179
Membru din: 29 Apr 2005, 18:21
Localitate: Bucuresti

Mesaj de MARINESCU ADY » 18 Mar 2006, 18:56

piticu scrie:Ba baetz, nissanu' sh-a facut datoria. acuma zace varza intr-o curte de firma, sub forma unei gramezi de fiare... (Alliantz a declarat-o ca fiind "distrusa 80%") partea buna este ca mi-a salvat viata. adica in urma unui impact frontal cu un papuc ce derapa de pe contrasens cu 100Km/h am scapat numa' cu un picior rupt si cu pasagerii relativ intacti. apucasem sa vad ca se-ntimpla ceva ciudat si am frinat, intrind pe dreapta cit am putut, mai mult nu s-a putut din cauza santului... au masurat, asta s-a invirtit 45m pina m-a lovit, io frinasem la max, eram aproape oprit. pentru un moment am crezut ca scap; tocmai atunci a inceput urmatoarea rotatie, m-a lovit in plin cu un zgomot de iad, miros de singe si de geam spart, dup-aia 3 secunde de liniste...

cu oricare alta masina mai mica eram mort, si eu, si pasagerii.
sanatate fratilor, si luati-va jeepuri...
Cel mai important lucru din lume esti viata... fiarele nu conteaza... bine totusi ca ai avut casco...

Scrie răspuns