Ion Marius Julien

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
cristian.ene
veteran
veteran
Mesaje: 2912
Membru din: 05 Ian 2005, 18:32
Localitate: Bucuresti

Ion Marius Julien

Mesaj de cristian.ene » 21 Dec 2017, 12:09

O sa incerc sa descriu cazul cat pot mai pe scurt pentru ca nu am timp de ticalosi, sunt prea multi.

In septembrie a venit la mine si a luat bancul din lemn de brad unde construiam lansetele,rolele Prowrap 2 seturi adica 6 menghine cu cate 2 role,un dryer cu motorsse dedicate si transformatoare un motoras de rezerva si inca 2 pentru un dryer pe care il vroia un pasionat local care isi face propriile lansete. Pana aici am tras linie si am convenit suma de 800lei la care eu i-am facut cadou inca cateva zeci de pensule(adica vreo 70-80 cel putin) mai multe tuburi de rasini bune Thread Master in cantitati mari,pilele pe care le foloseam eu sa pregatesc inele de matisat,forfecute de taiat ata, cutite de curatat rasina la reparatii,si alte accesorii. Erau lucruri pe care nu le mai foloseam pentru ca pur si simplu nu ma mai intereseaza subiectul la fel cum nu ma mai intereseaza nici pescuitul.

I-am dat toate inele K si KR pe care le mai aveam pe stoc ,mai mult de 50-60 de windingchekuri si cateva zeci de No fore grip de la Batson. A ramas sa le imparta cu Florin Ghimisliu si Costin un pasionat pescar local care isi face lansete custom si de care am amintit mai sus. Am convenit ca le fac o reducere de minim 30% si ca astept sa le imparta dupa nevoi.

Si-a luat multe inele pe care nu le-a pus pe o lista,cand i-am dat inele pur si simplu nu am facut o lista cu ce era acolo:am primit niste bani dar nu e clar ce inele a luat din cutii si ce a platit.

Dupa mai bine de 3 saptamani nic un semn din pacate prietenul Ghimi avea probleme serioase si nu era disponibil. Dar sa nu uit, mai intai Julien mi-a spus ca bancul nu se potrivea in locul dedicat desi a facut masuratori inainte si urma sa ii ajusteze dimensiunile. Hmm... ciudat,a construit repede o poveste ca este in garaj si ca nu poate sa il foloseasca......si ca nu are sens sa il achite.

L-am rugat sa imi trimita prin curier inele Fuji impreuna cu windingchekurile si No Fore gripurile. Trimiterea lor trena in mod repetat.Din pacate am fost nevoit sa il rog pe Ghimi care sta tot in Pitesti sa intervina intr-un caz care se complica in mod dubios.

I-am spus lui Ghimi ce trebuie sa recupereze,m-a anuntat ca windingchekurile si No Fore gripurile lipsesc si ca Julien avea o mutra ,,vinovata,, si incurcata pe care a citit-o rapid.

De ce aduc acesta poveste acum aici, ? este poveste ticalosilor care ne populeaza vietile desi multi dintre noi suntem capabili sa iivrem sa vedem doar pe cei prea evidenti ca Dragnea si Tariceanu &Co.

Am instincete bune si un miros fin pentru jigodii si ticalosi fie ca sunt pe langa mine,pe acest forum sau in viata publica. Stiam ca exista acel potential de golan si ticalos in Julien ,nu mi-am facut iluzii, dar dupa zeci de tranzactii care intotdeauna au fost castigatoare pentru amandoi nu credeam ca tocmai la final o sa se manifeste in toata plenitudinea mizeriei.

A fost interesat de relatia cu mine pentru ca primit mereu discount la multe zec de blankuri si comoditatea de ale primii fara efort, si toate informatia despre cosntructia de lansete gratis. Din pacate ce este un om se vede instaneu daca ai intuitia dezvoltata, cum am mai spus nu imi faceam iluzii in privinta acestui personaj.

Nu mai intru pe acest forum pentru ca nu mai am ce sa aflu si pentru ca este ,,mort,,de mult ca viata reala si normala.

Mi-am aruncat un ochi pe subiectul cu Malin si m-a pufnit rasul de cata iluzie sunt capabili prea multi. Cine bate palma cu PSD dupa ce il injura nu poate sa aiba o minima verticalitate. Dupa csontruiesti un articol de umanizare a lui Dragnea si il stergi inseamna ca vei face compromisuri grave...in fine Malin este si el un mic lunecos mai ca pestele care este dispus sa razbata ca Dinu Paturica personaj atat de multiplicat in actuala societate.


Ce bine este cand respiratie este perfect calma si aerul cu adevarat curat , din munti orasele se vad intr-o pacla de poluare si oamenii niste furnici agitate pentru lucruri pe marimea Egoului lor.

Avatar utilizator
Jedi
veteran
veteran
Mesaje: 1230
Membru din: 04 Apr 2007, 03:15
Localitate: Morealu de Jos

Re: Ion Marius Julien

Mesaj de Jedi » 22 Dec 2017, 02:09

cristian.ene scrie:
De ce aduc acesta poveste acum aici, ?

Nu mai intru pe acest forum pentru ca nu mai am ce sa aflu si pentru ca este ,,mort,,de mult ca viata reala si normala.

.
Fara fraza asta infumurata poate trezeai compasiunea vreunui naiv care nu stie cine esti si de ce cite un admin iti executa un penalty in dos..
Acum cauta forumuri vii pentru smiorcaiala.
Interesant e ca nu vrei sa-ti recupereze Ghimisliu bancul de lucru care e subiectul principal al tranzactiei ci tocmai cadourile pe care le-ai dat in marele tau acces de generozitate... :roll:
La femeile care nu vor sa mearga vara cu tine la Costinesti le ceri inapoi cutia de bomboane in forma de inimioara ce le-ai dat-o de Sf Valentin?
Unde-s multi putoarea creste.....Pestisorii se rareste.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Ion Marius Julien

Mesaj de semlecangheorghe » 22 Dec 2017, 06:54

Ene draga eu ti-am zis-o mai demult tu atata despici firul in patru incat ajungi in niste cataclisme existentiale care nu te lasa sa te mai bucuri de viata.Tu cand pescuiesti nu gandesti decat in scheme de montaj, actiuni ''corecte'' etc,etc..Amice , pune mana pe o varga si pescuieste obleti.Preferabil din alun ori trestie , si ata de papiota..asa o sa fii mai fericit...
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
julien
veteran
veteran
Mesaje: 566
Membru din: 05 Feb 2012, 19:25
Localitate: Pitesti

Re: Ion Marius Julien

Mesaj de julien » 22 Dec 2017, 09:26

Domnule Ene, cred ca trebuie sa mergi la tratament

Avatar utilizator
Mugurstefan
veteran
veteran
Mesaje: 1021
Membru din: 23 Noi 2004, 22:52
Localitate: Timisoara

Re: Ion Marius Julien

Mesaj de Mugurstefan » 22 Dec 2017, 11:09

O Teapa ramane o Teapa !

Restul e cancan sau ranchiuni mai vechi ... si pe langa subiect !
Se spune ca SISTEMUL e bun dar Poporul e rau. Ganditi altfel: poporul e asa cum e ganditi un sistem pentru el !
Mugur Dixit !

APSHD
veteran
veteran
Mesaje: 1125
Membru din: 27 Ian 2007, 20:51
Localitate: HUNEDOARA

Re: Ion Marius Julien

Mesaj de APSHD » 22 Dec 2017, 11:44

In viata de zii cu zii sunt si asemenea SPECIMENE :crazy1: :help: :respekt:

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Ion Marius Julien

Mesaj de SF » 24 Dec 2017, 18:25

cristian.ene scrie: pentru ca pur si simplu nu ma mai intereseaza subiectul la fel cum nu ma mai intereseaza nici pescuitul. .
Cum ai reusit ?

Ii o treaba care ma bantuie de ceva vreme , nu reusesc sa ma las , is perfect constient ca placerea mea ii sa intep pesti in gura si sa-i scot la lumina insa zau , ma simt as intr-un fel ca inchizitorii din evu mediu , constient ca nu am dreptate , ca nu-i asa , insa is prea dependent de chestia asta !

Cum naiba ai reusit sa te lesi ?

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: Ion Marius Julien

Mesaj de semlecangheorghe » 25 Dec 2017, 17:50

O saracu'...altu' cu probleme existentiale.. :D
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: Ion Marius Julien

Mesaj de SF » 26 Dec 2017, 19:40

Inca nu le-am materializat , ca tine :wink: :lol:

Parca te-ai apucat de musca acu vreo 5 ani , intre timp si castingu l-ai lasat :wink:

Scrie răspuns