intrebare despre fac. drept

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
costica_fishing
veteran
veteran
Mesaje: 2092
Membru din: 21 Mai 2004, 11:45
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de costica_fishing » 22 Ian 2008, 16:04

@ alexc: succes!

@eugen: merci!

@leba: nu se lasa Base, e baiat hotarat. Le rezolva el pe toate!
Mai ales de cand a renuntat la diazepam, rudotel, etc! :lol:

@Sorin: HUO! Bei hotilor! Ti-ai dracu cu dobanda aia a voastra! Cat e mah comisionu la un credit ca sa te zgaiesti tu a paguba in bilantu' omului?
Ai dreacu hoti:
"-Cat e dobanda?
-5,9!
-Si DAE?
-18,99%"

HOTILOR! HUO! :evil:
near the beer

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sorin » 22 Ian 2008, 16:12

costica_fishing scrie:@Sorin: HUO! Bei hotilor! Ti-ai dracu cu dobanda aia a voastra! Cat e mah comisionu la un credit ca sa te zgaiesti tu a paguba in bilantu' omului?
Ai dreacu hoti:
"-Cat e dobanda?
-5,9!
-Si DAE?
-18,99%"

HOTILOR! HUO! :evil:

pai ma dorele , se mai uita si bancherii la om si daca are o fatza care nu prezinta incredere sau exista vagi urme de banuieli ca ar fi avocati le zice un DAE suficient cat sa renunte :D
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

stelian
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 188
Membru din: 23 Noi 2005, 16:15

Mesaj de stelian » 22 Ian 2008, 19:02

Ce sa mai inteleaga si pustiu ala din toate prostiile astea de p-aici? Omu a intrebat ceva la obiect, iar unii in loc sa raspunda la obiect, chiar daca nu au nimic de zis,
1.se trezesc ca le scrie mana fara sa le gandeasca si capu
2.considera foarte important sa-si dea cu parerea despre ceva ce habar n-au
3.isi exprima public frustrarile si complexele

Aveam eu o vorba, mai demult, cand inca imi mai pierdeam timpul cu 8267484 "la fotbal, la politica si la avocatura se pricepe toata lumea"

Avatar utilizator
costica_fishing
veteran
veteran
Mesaje: 2092
Membru din: 21 Mai 2004, 11:45
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de costica_fishing » 22 Ian 2008, 23:08

@stelian: cine te-a suparat?

:?
near the beer

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sorin » 23 Ian 2008, 10:00

stelian scrie:Ce sa mai inteleaga si pustiu ala din toate prostiile astea de p-aici? Omu a intrebat ceva la obiect, iar unii in loc sa raspunda la obiect, chiar daca nu au nimic de zis,
1.se trezesc ca le scrie mana fara sa le gandeasca si capu
2.considera foarte important sa-si dea cu parerea despre ceva ce habar n-au
3.isi exprima public frustrarile si complexele

Aveam eu o vorba, mai demult, cand inca imi mai pierdeam timpul cu 8267484 "la fotbal, la politica si la avocatura se pricepe toata lumea"
steliane ,

,,pustiul'' cu pricina si-a gasit deja cred raspunsurile pe care le dorea datorita postarii lui costica
ne ierti daca am mai iesit in offtopic , cu siguranta nu sunt pe gustul tuturor

insa de aici si pana sa o dai in consideratii jignitoare la adrsa aunor listasi pe care nu-i cunosti e cale lunga

poate ca nu gandim asa profund ca unii , poate ca avem frustrarile si complexele noastre ( de ex io imi tot musc involuntar o ureche in timp ce scriu si mana stanga mai tresare din cand in cand de capu ei ) da cu siguranta mai avem o parte intacta : Obrazul
Tu pe al tau l-ai confundat cu fundul
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

Avatar utilizator
costica_fishing
veteran
veteran
Mesaje: 2092
Membru din: 21 Mai 2004, 11:45
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de costica_fishing » 23 Ian 2008, 10:31

baieti! baieti! haideti! beti o bere!

Nu va lasati influentati de energiile negative!

Sorinele, cred trebuia sa te pun duminica sa impingi mai mult la masina! Cred ca erai mai calm acu! :D

E posibil sa fi gresit Leba! :D
near the beer

Avatar utilizator
Sorin
Moderator
Moderator
Mesaje: 4694
Membru din: 17 Mai 2004, 10:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Sorin » 23 Ian 2008, 10:36

costica_fishing scrie:baieti! baieti! haideti! beti o bere!

Nu va lasati influentati de energiile negative!

Sorinele, cred trebuia sa te pun duminica sa impingi mai mult la masina! Cred ca erai mai calm acu! :D

E posibil sa fi gresit Leba! :D
is calm ma si dimineatza sunt incarcat numa cu energii pozitive :D

nu ma mai urc in masina aia ......fara supiera la mine :D
Da-i unui om un peste si el va manca o zi; invata-l sa
pescuiasca si el va
sta pe marginea lacului si va bea bere toata ziua.

Avatar utilizator
costica_fishing
veteran
veteran
Mesaje: 2092
Membru din: 21 Mai 2004, 11:45
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de costica_fishing » 23 Ian 2008, 10:40

cu aia trebuia sa te pun sa sapi sub ea! :lol: :lol: :bere:
near the beer

stelian
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 188
Membru din: 23 Noi 2005, 16:15

Mesaj de stelian » 23 Ian 2008, 12:48

costica_fishing scrie:@stelian: cine te-a suparat?

:?
Dar nu-s, mai, suparat. Ce motiv as avea sa fiu suparat? Chiar tu ai scris ca raspunsurile noastre au fost identice. Eu am fost primul :) Logic ca daca as fi considerat raspunsul tau nepotrivit, automat raspunsul meu era nepotrivit.

Cat despre restu, bah! Ce sa fac eu acuma? Sa ma lansez in polemici care oricum nu conteaza pe lumea asta? Sa ma fac ca n-am vazut respectivul post si sa-l ignor cu desavarsire? As iesi pe langa topic si m-as face vinovat de ceea ce am invinuit pe altii. O sa reflectez la asta cand o sa am timp si o sa adopt ulterior o pozitie. Intai o sa ma gandesc, si dupa aia o sa ma apuc sa scriu ceva.

stelian
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 188
Membru din: 23 Noi 2005, 16:15

Mesaj de stelian » 23 Ian 2008, 14:09

Deci:
Scuze tuturor celor care sa-r putea simti jigniti de post-ul respectiv! Nu trebuie sa interpretati tendentios afirmatiile mele, doar ca sa gasiti motiv de scandal. Nu m-am referit, in mod direct, la nimeni cand am spus ca, pe vremuri, imi pierdeam vremea batandu-mi capul cu ce spun unii care nu conteaza deloc pentru mine. Tocmai de aceea am evitat sa folosesc in mod direct un cuvant care, citit in graba, sa supere pe cineva. In tot cazul, nimeni nu cred ca poate sa afirme ca l-am insultat in mod direct. Reactia mea a fost referitorla modul general de gandire, si nu indreptata impotriva cuiva anume. Drept dovada ca, de exemplu, Costica Fishing a intrebat, ulterior post-ului meu, despre ce anume vorbesc la modul concret, fara sa considere ca ar avea vreun motiv de suparare, desi el a fost cel mai activ in topic-ul asta. Regulile pe aici, din cate imi amintesc, sunt ca discutiile se poarta la modul general, la nivelul ideilor, si nu direct la nivelul persoanelor. Cat despre restul, nu ma pot abtine si afirm cu tarie ca imi pastrez neschimbat punctul de vedere, insa exprimat in alta forma, ca sa nu mai supere pe nimeni, chiar daca nejustificat:

1. cine nu se pricepe la ceva nu ar trebui sa incurce pe cei din jur dandu-si cu parerea, pentru ca duce lumea in eroare si face rau
2. urmare logica, cine nu are nimic de spus nu ar trebui sa vorbeasca
3. celui care se va simti jignit de afirmatiile astea n-am sa-i cer scuze, nici acum, nici ulterior. Celor care spun prostii si bat campii nu cred ca o sa am niciodata puterea sa le spun cat de destepti si de frumosi sunt.
4. cine are anumite frustrari referitor la un anumit aspect de pe lumea asta, ar trebui sa se abtina sa si le exprime intr-o forma publica, pentru ca exista posibilitatea sa deranjeze pe cineva, si nu-i corect. Imprejurarea ca un anumit subiect ar avea o experienta nefericita in viata nu trebuie sa conduca, automat la generalizarea reprectivei pareri, mi se pare o logica gresita.
5. nu mi-as permite sa fac asa ceva, dar cred ca, daca m-as apuca sa scriu aiurea pe-aicea ca toti doctorii sunt asa si pe dincolo, ar fi justificat sa ma trezesc si cu o reactie referitor la asta
6. in rest, consider ca ma fac vinovat de faptul ca m-am exprimat prost, intrucat post-ul meu a lasat loc la interpretari care au condus la o situatie neplacuta. Ori, n-are rost sa sar la gatul tau, motivat de faptul ca ai reactionat mult prea violent fara sa ma intrebi la ce ma refer exact, sau ce vreau eu sa spun in mod limpede. Vinovat sunt eu, ca nu m-am exprimat mai limpede, ca sa nu las loc de asa ceva. Exact ce spuneam anterior, ca nu se face, am facut eu - nu m-am gandit suficient de bine sau de mult, inainte sa sriu treburile alea.
7. asa ca, va rog, scuze, si, sa depasim momentul neplacut

Scrie răspuns