imigranti,refugiati,musulmani&stuff

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Jedi
veteran
veteran
Mesaje: 1230
Membru din: 04 Apr 2007, 03:15
Localitate: Morealu de Jos

imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de Jedi » 12 Sep 2015, 02:48

De cind s-a inecat baiatu omului nu mai poti deschide nimic pe net fara sa fie ceva despre mutarea maselor..
Treaba in Siria e serioasa de 5 ani , maceluri, atrocitati si abuzuri cu dovezi de toate felurile au fost dar nimanui nu i-a pasat pina nu au vazut imaginea de pe plaja cu baiatul mort. Atunci au luat foc efectiv toti si s-au mobilizat cu mic cu mare....hmmm :roll: ca o orchestra la care dirijorul a miscat bagheta...Aveti idee cine-i dirijorul?Sau apare mai tarziu?
Nu stiu de ce le zice imigranti, cind denumirea limpede de cind lumea este...refugiati.. Asa se numeau toti care erau acceptati intr-o tara straina ca refugiu din calea a ceva rau ce li s-a petrecut la ei in tara...Emigrantii sint cei care in prealabil au dus tratative indelungate cu guvernul nou vizat...Ma rog, poate pare mai dulce cuvintul "imigrant" .
De ce e pomenit cuvintul "musulman" la nesfarsit?... Unde sint crestinii (catolici si ortodocsi ca noi) care exista in procent foarte mare in Siria? Au plecat deja demult de acolo?
Tarile petroliere super bogate n-au chef sa amenajeze nici macar un mic camp de refugiu pentru fratii lor de aceeasi religie....Stiu ei de ce sau sint doar porci pur si simplu?
Nu stiu ce m-a apucat ieri si intreb printre colegi ca daca guvernul ar face apel la cetateni , ar fi de acord sa gazduiasca vreo familie direct de la aeroport pentru citeva saptamini pina autoritatile ar organiza ceva, avind in vedere ca ar putea fi nepregatite pentru un numar foarte mare de noi veniti?...
Majoritatea ziceau ca ...mmmmm....mdaaaa...cred.....2-3 saptamini ar fi ok...Inclusiv o Siriana ortodoxa care a fugit din cauza imbecililor nu mi-a taiat-o din start dar a zis ca-i prea mic apartamentul ei actual...
Dar....doi musulmani din Maroc nici nu m-au lasat sa termin fraza si mi-au servit un NU raspicat...desi amindoi au case destul de mari sa inghesuie vreo 25-30 de persoane la nevoie... :shock: ...Revin cu intrebarea...Stiu ei mai bine ca noi sau sint doar niste porci , pur si simplu?
Unde-s multi putoarea creste.....Pestisorii se rareste.

Avatar utilizator
Jedi
veteran
veteran
Mesaje: 1230
Membru din: 04 Apr 2007, 03:15
Localitate: Morealu de Jos

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de Jedi » 12 Sep 2015, 03:55

Colac peste pupaza , zice acum la stiri ca a cazut macaraua fix peste moscheea faimoasa de la Mecca si au murit o gramada..din cauza ploii..
Firma de constructii e patronata de familia Binladen, care l-a dat si pe faimosul Osama posteritatii...Zice ca la pelegrinajul ala se moare fest cu sutele , ba chiar o mie si ceva in 1990 . Ii apuca pamdaliile si se calca in picioare..se inghesuie sa prinda pasca proaspata ca la noi? :lol:
Astept sa se faca analogia....macara-ploaie-Osama-Obama... :headbash:
Spicuiesc din comentarii:
Ploaia e actul lui Dumnezeu...deci asigurarea nu plateste...
Enoriasii si-au asigurat un loc in Rai, fiind la locul si momentul potrivit...
Nu exista companii in Orientul mijlociu in stare sa construiasca ceva trainic.
Unde-s multi putoarea creste.....Pestisorii se rareste.

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de geppetto » 12 Sep 2015, 09:31

Treaba eu o văd cam așa:

Copilul s-a înecat din cauza tatălui idiot care a plecat cu el peste mare din Turcia (unde era refugiat) înspre Europa (unde este imigrant).
Până acum s-au înecat foarte mulți copii și oameni mari dar acum au fost niște fotografi prin zonă la momentul potrivit. Potrivit bineînțeles și cu un val de cetățeni sirieni care invadează Europa. Mai către Vest.

Cetățenii ne-idioți ai Europei nu vor enclave de musulmani prin orașele civilizate. Că toată lumea știe contribuția Islamului la civilizația modernă în general și la construirea Europei Unite în special. Decapitări, atentate, execuții, încercări de a institui sharia prin enclavele lor, toate în numele religiei păcii.

Islamul e incompatibil civilizației. Cu toate astea, prin Europa de Vest există oameni care îl susțin:

Cetățenii idioți ai Europei. Ăștia au impresia că toate culturile sunt egale și că discriminarea pozitivă e un lucru perfect normal. Că Europa e de vină că ăia sunt bătuți de soartă și că omului din Vest ar trebui să-i fie rușine că există. Mai ales dacă e mai palid la culoarea pielii.

Dintr-un motiv misterios, mass-media în general prezintă punctul de vedere al celor din urmă.


Între timp, ca să nu mai fie acuzată că nu face nimic, Arabia Saudită a anunțat că vine în sprijinul refugiaților sirieni. Adică le construiește 200 de moschei în Germania.

http://www.faz.net/aktuell/politik/flue ... 89932.html

Allahu akbar!

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 12 Sep 2015, 14:03

Ma , io nu m-as baga pe nici un obiect plutitor daca nu stiu inota , si daca ar fi la o adica , mi-as lega doua flacoane de 2 l de orice ar fi , in juru pieptului , cu asta pluteste orice persoana ....
insa...
televiziunile is invadate de tot felu de cretini , care manipuleaza marea masa , va rog sa vedeti "American Jesus " , ca sa intelegeti care ii nivelu :cry:
Din punctu meu de vedere vina ii strict a tatalui , si cam toti care se ineaca fara evenimente au vina lor !

In rest , moral , Europa nu poate pretinde nimic , tot **** din Orientu Mediu ii miscat de europeni si americani , in conflictu din Siria USA era la un moment dat aliata Al-Qaieda , ce mama dracului :oops:

O sa renunte cativa bosorogi impotenti la petrol :?: , sangele umanitatii in momentu asta :wink: , la urma urmei la asta se reduce tot :wink:
Cumva nepotii lor :shock: .. :lol:

Ca religia , nu credinta , ii un shit ,asta s-o mai exprimat pe forumu asta :wink:

Societatea occidentala apasa butonu telecomenzii din comoditatea fotoliului , asta misca ratingu , si aia care traiesc din asta ne prezinta ce vrem noi sa vedem :wink: , in situatia in care noi avem traiul aproximativ asigurat , chiar avem asigurari de viata :lol:

Ii penibil la ce nivel a ajuns fiinta umana , santem intr-un punct in care onestitatea , sinceritatea , corectitudinea , conteaza mai putin decat ratingu :oops:

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 12 Sep 2015, 14:25

geppetto scrie:Treaba eu o văd cam așa:



Cetățenii ne-idioți ai Europei nu vor enclave de musulmani prin orașele civilizate. Că toată lumea știe contribuția Islamului la civilizația modernă în general și la construirea Europei Unite în special. Decapitări, atentate, execuții, încercări de a institui sharia prin enclavele lor, toate în numele religiei păcii.

Islamul e incompatibil civilizației. Cu toate astea, prin Europa de Vest există oameni care îl susțin:

Cetățenii idioți ai Europei. Ăștia au impresia că toate culturile sunt egale și că discriminarea pozitivă e un lucru perfect normal. Că Europa e de vină că ăia sunt bătuți de soartă și că omului din Vest ar trebui să-i fie rușine că există. Mai ales dacă e mai palid la culoarea pielii.

Dintr-un motiv misterios, mass-media în general prezintă punctul de vedere al celor din urmă.
Poate ne spui contributia crestinismului in oranduirea umanitatii , stii ca crestinismu o exterminat ceva mai sanatos decat islamu pana acuma , sau conteaza doar timpurile moderne , catolicii spanioli au terminat cu incasii , au preluat un continent intreg , dealtfel , atata vreme cat consider religia ceva rau , si credinta drept ceva bun , nu pot sa dau vina pe nici o religie , singuru lucru care pot sa-l remarc ii ca baietii astia din Orientu Mediu le au bine puse , chiar daca in numele unei cauze gresite (religios din punctu de vedere ) , insa au dreptatea lor :wink:
Io i-as omorii pe toti daca as stii ca nu am de-a face , ca nu-s io ala care cumpar guvernu local ca sa-mi iasa benzina mai ieftina :wink: , vezi teroarea guvernului din Guinnea Ecuatorial , insa nu apare in stiri pentru ca Obiang controleaza situatia , ai bosorogi putini care controleaza sangele umanitatii is multumiti , asa ca are in continuare ..licence ti kill.. , si Gadhafi avea intr-o vreme , cand Shakira sau Bono (U2) le cantau in petreceri , dupa aia brusc o devenit un ...terorist , cuvantu cheie , oricare ii contra vestului sau USA ii un terorist , bancherii din spate nu lupta decat contra teroristilor :lol: :lol:

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de geppetto » 12 Sep 2015, 14:36

Creştinismul a stat destul de mult în calea progresului umanității. E chiar necesar ca după atâtea lupte împotriva superstițiilor să ne întoarcem în Evul Mediu? Problemele pe care le-a creat creştinismul de-a lungul istoriei nu justifică în niciun fel încurajarea acum a unei alte religii abrahamice fondată nu de un fiu de tâmplar analfabet ci de un comerciant pedofil analfabet.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 12 Sep 2015, 14:41

Da bre , da vezi ca ratingu face ravagii , si nu-i nevoie de tv :wink:

De aia zic , religia ii un shit :wink:

Aceasi oamenii se lasa prinsi :wink:

Descarca "American Jesus " :wink: , ca sa vezi ce ai in jur !

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de semlecangheorghe » 13 Sep 2015, 07:29

Io zic ca islamul are si parti bune cum ar fi..kebab,shaorma.. :D
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Avatar utilizator
Jedi
veteran
veteran
Mesaje: 1230
Membru din: 04 Apr 2007, 03:15
Localitate: Morealu de Jos

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de Jedi » 13 Sep 2015, 15:21

Si baclavaua...Apoi cred ca mititeii i-a imprastiat Imperiul Otoman, ajungind sub denumirea de kafta arabeasca in Serbia, apoi la Bucuresti, unde maestrii vremii nu au fost multumiti cu gustul si uscaciunea, adaugind ei ce le trebe... 8)
Alta chestiune...Nu inteleg de ce trebuie sa bata toba ca iepurasul Energizer cu faptul ca ei apartin unei religii anume si toata viata graviteaza in jurul islamului...Religia e ceva intim si personal, ca sexul, :lol: . Nu zici pe la ce biserici te-ai rugat saptamina trecuta si cum erau decorate la interior.. :headbash:
In alta ordine de idei, Frontul ala islamic se strofoaca degeaba sa puna gheara pe teritorii din Siria si Irak..Chiar daca ar avea la final autoritate totala pe ceva tarla , nu o sa poata face nimic viabil acolo...Imamul care i-a prostit pina acum se va transforma bineinteles intr-un dictator (deja sint destule semne), ei nu o sa fie in stare sa scoata petrol, sefu aduce vesticii sa exploateze si pastreaza grosul, enoriasii mor de foame si de sete...etc..Ca revolutionarii din tarile africane care si-au taiat mainile unii la altii si acum ciugulesc din gunoaie...Turism canci, agricultura ioc.. :roll:
Deci vad bravul luptator cu un Kalasnikov in mina, pazind pamintul arid, batut in cap de soare (nu mai are umbra ca a darimat cladirile ca prostu :lol: ) mort de foame si sete si repeta in barba intr-una...-Viva la Revolucion..Viva la Religion...Nici femei nu o sa aiba, numai daca fura din satele invecinate, ca fug alea de ei ca dracu de tamaie...
Apoi in atentate am observat ca sint folositi cei naivi , slabi de inger , cu probleme sociale ,droguri.....Gasesc cite un looser si-l trimit cu o arma sa impuste in stinga si dreapta...Probabil inainte se organizeaza o ceremonie, il decoreaza, il ridica in slavi ca el e Divinu Cel Ales...
Unde-s multi putoarea creste.....Pestisorii se rareste.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de semlecangheorghe » 14 Sep 2015, 19:32

Haremul vine tot din islam,nu?
Mancare buna si gagici ,bah ,ce au astia cu islamu'?? :D
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Scrie răspuns