imigranti,refugiati,musulmani&stuff

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
rine
veteran
veteran
Mesaje: 2819
Membru din: 25 Apr 2009, 21:29

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de rine » 13 Aug 2017, 16:08

:lol: pana mea, sf-ule... Ce nu întelegi?ca nu suntem la fel?surprinzator, nu suntem si nici n-am fost vreodata la fel,nici la nivel individual ,d'ară la nivel de nație! Se știe de ce și cum au devenit alții bogați si implicit puternici.... :D. Trebuie să accepti asta, n-ai încotro. Altfel e cam târziu de al-13-lea apostol :lol: :lol: ?

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 14 Aug 2017, 18:30

Se stie , se stie

Insa chiar ii nevoie de tot teatru asta cu libertatea , terorismu , egalitatea , drepturile si asa mai departe , nu ii mai simplu sa zica ca Hitler "avem nevoie de spatiu vital"

A , poate daca o faci asa s-ar putea sa nu te voteze :wink: , democratia asta :oops: :wink:

Sa-i mintesti pe aia care te-au ridicat in putere , asta ii smecheria ! Sa-i convingi ca tu esti scaparea lor ! Sa plateasca impozite ca tu sa te napustesti asupra altor tari ca sa-ti tragi tu partea (vezi Bush si afacerile lui cu petrolu ) , ca daca si poporu ala care te-a votat ar vedea o parte din castig ar fi oarecum de inteles , da , un fel de investitie , insa poporu plateste cu vieti ca un jegos bogat sa se faca mai bogat !
Asta ii marea scamatorie !

Pe de alta parte , presedintii imbatranesc intr-un mandat cat restu in de 3 ori pe atat , si asta ca au cei mai buni medici , sper sa crape asta inainte de a termina , daca karma chiar ii :wink:

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de geppetto » 18 Aug 2017, 06:18

Mă gândeam așa, cum au dispărut Neanderthalii. Păi ăștia își vedeau de treaba lor, organizați în familli fără conștiință civică, și, la un moment dat, au venit ciorile refugiate în cârd să facă scandal. Și aia a fost, băieți, așa am apărut noi pe lume.

Avatar utilizator
Spring
veteran
veteran
Mesaje: 835
Membru din: 04 Aug 2011, 23:30

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de Spring » 18 Aug 2017, 08:09

there's more to fishing than catching a f.i.s.h.!

Scrie răspuns