imigranti,refugiati,musulmani&stuff

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 16 Iun 2017, 19:43

Ma , ai dreptate intr-o chestie ! Societatea vestica ii atat de proasta incat nu stie sa calce pe strada ! Ce mama dracului , atentate cu ciocane si cutite ! Visez ! Asta ii momentu la care am ajuns ! Eroi , aia din filme , tip Superman sau care o fi !
Da , ai dreptate , s-o rablagit rau societatea !

Pe de alta parte , Qatar s-o trezit drept tara care adaposteste teroristi , imediat Trump le-o vandut niste avioane ....asa de grozav :shock:

Sa vedem , tre sa se joace un mondial de fotbal in Qatar !

Gepetto , englezii erau unii dintre cei care nu doreau ca Rusia sa aiba o iesire la Meditarrana , au inceput sa bombardeze Siria , evident , tu nu observi detaliul , insa pe mama dracului , la modu general , de ce naiba intodeauna is implicate natiuni vestice in Orientul Mediu , de ce mama dracului nu-i lasa in pace ?
Hai ma , ca nu tre sa fi vreun luceafar ca sa vezi !

A, s-ar putea sa crezi ca ii natural , in cazu asta ti-as dedica niste cuvinte care ar fi banate , insa tu intelegi :oops:

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de geppetto » 20 Iun 2017, 06:25

Drăguță, în timp ce te vaiți ca o moară stricată că Vestul nu are ce căuta prin Orientul Mijlociu şi că, vai, săriți, oameni buni, naționalismul şi extrema dreaptă ( lol, acum se pare că e un punct de vedere extremist să nu-ți placă să fii victima unor sălbatici în propria ta țară), uiți două lucruri:
1. Simpatia ta pentru terorismul îndreptat asupra europenilor e o simpatie pentru o idee extremistă globală - Islamul politic. Cam cum era nazismul, doar că practicat de zoofili.
2. Stânga pe care o susții e un curent politic extremist.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 23 Iun 2017, 22:28

Geppetto , statu asta islamic ii produsu rahatului venit din vest , astia nu existau acum 20 de ani ! Ii produsu politicii vestului !
Nu stiu ce vrei sa zici cu stanga , insa cuvintele radical si extremism is folosite prea des si cred ...prea gresit !

Geppetto , crezi ca o sa prindem ziua in care USA sau alte tari "civilizate" or inceta sa intervina dupa bunu plac prin lume ?

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de geppetto » 24 Iun 2017, 05:11

Slabe şanse. În toată istoria lumii, imperiile au durat în general sute bune de ani. Eu mai am vreo 40 de trăit, dacă am noroc să trăiesc cât media. Mă bucur, cel puțin, că în lume imperiul cel mai influent dpdv militar nu e rusesc. Că ăla e duşmanul natural al românilor. Ai jucat vreodată Red Alert? Foarte realist joc. Armele alea electrice pe care le au sovieticii îs acolo pentru că asta e cea mai mare amenințare la adresa noastră, a românilor: curentul.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 24 Iun 2017, 14:40

Cel mai bun prieten al meu ii rus !

Crede-ma , atata vreme cat nu ai fobii o sa traiesti linistit , aia care au facut filme cu invazii ruse sau nordcoreene is aia cu fobiile , adica bolnavii !

Is o gramada de filme de actiune unde personaju negativ ii rusu , deja ii in subconstientu multora treaba asta , la tv is reclame pentru ca prind la suficienta lume , altfel nu ar fi , pai filmele cam la fel :wink:

Slava domnului , mai sant cate unu gen

https://www.youtube.com/watch?v=w5MCrsVlAD8

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de geppetto » 25 Iun 2017, 00:29

Tu ai auzit român care să se teamă de ceva mai tare decât de curent?

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 07 Iul 2017, 20:56

https://www.youtube.com/watch?v=IuOxJMkNE8g

Gepetto , asculta cu atentie :wink: , vezi ca nu-s tigan :wink: :wink:

Pe de alta parte , Trump devine din ce in ce mai hilar :shock: In tentativa lui de a pacifica lumea vinde arme la Taiwan :shock: , dupa minunata afacere cu Qatar :shock:

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 22 Iul 2017, 16:53

Cea mai democratica tara din lume , stindardu democratic mondial , interzice cetatenilor proprii calatoria in Corea de Nord :shock:
Pt. ca coreeni de nord au omorat se pare un cetatean american , ca de obicei , cunoastem doar versiunea "oficiala" , s-o oprit careva sa asculte si parerea cealalta , sau doar a "PREOTULUI SUPREM" .

Insa chiar asa , daca esti democratic , ce mama dracului te intereseaza daca eu ma duc unde vreau :shock: DA , in comunism era al naibii de dificil de calatorit , legal . Insa in mama democratiei si libertatii , SUA , ete minciuna :wink: :oops:

Avatar utilizator
Jedi
veteran
veteran
Mesaje: 1230
Membru din: 04 Apr 2007, 03:15
Localitate: Morealu de Jos

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de Jedi » 23 Iul 2017, 04:47

Asta cu excursii in Corea de Nord mi se pare halucinanta...Tot boureanu american( si nu numai) ar trebui sa stie ca tara lui impreuna cu Corea de Sud s-au razboit cu Nordu , care razboi, conform regulilor militare inca nu-i gata.
Peste tot sint stiri cu grasunelul psihopat,militia umbla cu pulanu si pocneste seara de dupa colt pe cite unu ce cinta ungureste :lol: nu sint plaje topless, nu tu cluburi cu lasere si DJ renumiti, zero prostitutie...ce naiba?
Cred ca autoritatile nord coreene sint indreptatite sa suspecteze orice turist american de spionaj, ca altfel nu-si pot nici ei imagina ce dracu cauta ala pe acolo...
Unde-s multi putoarea creste.....Pestisorii se rareste.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 12 Aug 2017, 13:02

http://edition.cnn.com/videos/politics/ ... in-war.cnn

Minunat videoclip , din februarie !

Daca nu ma insel Corea de Nord inca nu o atacat pe nimeni , stim doar ca vrea sa atace pt. ca asta ne spune presa noastra , nu stim ce spune presa lor :wink: , insa americanii au mers peste irakieni ca aveau dovezi despre arme care nu le-au gasit , in fine , ca au cazier la faze din astea !

Imi place momentu ala cand le spune ziaristilor daca isi aminetsc , pe vremea lor , care ? (ca si io ma intrebam la care "great america" se refera in sloganu electoral ), ca americanii nu au pierdut nici un razboi , insa , cam ce au castigat ?!, la urma urmei is singurii care au folosit arme nucleare , daca un pitic gen Corea de Nord vrea sa-si faca si el un program nuclear , desi nu o atacat pe nimeni , ii de bai !

Uite ba ce foame crunta au aia din Corea , pai si ce facem , a , le bagam un embargo si dupa aia aratam lumii cat de crunt o duc :oops:

Daca undeva ii vreun regim dictatorial ce nu cade bine , si lumea o duce rau , ce face vestu , pai embargou , sa fie si mai rau adica ! Reteta minunata ! Atat de mult ii doare undeva de libertate , egalitate , si-s atat de umani , ca nu se mai poate :oops:

Vai bietii oamenii , dictatoru ii tine pe foame , noi vrem sa ii salvam , sa le dam libertatea , insa pana una alta ii incercuim acolo in tarc , cu portavioane si rachete , si pan la urma capituleaza , le luam bogatiile prin ceva regim pus de noi , care de multe ori se dovedeste a fi mult mai crunt decat ala de care au fugit (vezi Guinnea Ecuatorial ) , insa atata vreme cat ne vand tara pe 2 centi ii in regula !

Cam asta ii regula , desi santem atat de perfecti , democratici si liberi incat nu stiu de ce mama dracului muncim pana la tot mai multa batranete ca sa sustinem "bolta" asta de personaje , rupte din noi , insa ajunsi deasupra !

Adevaru ii ca santem mult mai rai decat animalele !

Scrie răspuns