imigranti,refugiati,musulmani&stuff

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
crysst
veteran
veteran
Mesaje: 1296
Membru din: 04 Sep 2006, 17:37

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de crysst » 01 Oct 2015, 23:22

SF scrie: insa cand incep eu , minim m-as putea astepta la consecinte ...sau as putea accepta ca nici ala nu o sa stea cu miinile in san :wink:
Ce draq ai inceput tu ma SF? poate sa dai din gura ca papagalu pe net ca de altceva sigur nu esti in stare.....si acum te astepti la consecinte....romanu nu a facut nimic din ce indrugi tu acolo, de aia zic....sa se duca unde vor ei...da nu la noi.
Prieteniile sunt ca umbra, nu apar decat cand este soare

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de semlecangheorghe » 02 Oct 2015, 06:28

:D Stai linistit ca nu vin aia in Romania..vine iarna,unde naiba o sa ii tina,in corturi??
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de geppetto » 02 Oct 2015, 16:40

Le-or da ăştia nişte adăposturi pe unde să boschetărească.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 02 Oct 2015, 20:47

crysst scrie:@SF iubitorule de ciori, iti doresc sa traiesti numai printre ele da la ele acasa....
Mai , iti spun sincer ca nu prea am avut de-a face cu ciori , poate tu la vanatoare :lol: :lol:
Intre ce-mi doresti tu si frica ta ,ancestrala as zice , diferenta ii ca tu-mi doresti pe cand tu chiar o traiesti :cry:

Mai cumpara vreun puscoci , ii fi mai sigur :lol:

Vezi ca tocmai s-au impuscat vreo cativa amatori de arme prin State , ii un fel de moda impuscaturile tip Billy Joe Kid :lol:

Stai cu pistolu sub perna , ai grija , poate bate vantu si impusti perdeaua :lol: :lol:

Avatar utilizator
crysst
veteran
veteran
Mesaje: 1296
Membru din: 04 Sep 2006, 17:37

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de crysst » 02 Oct 2015, 21:08

Ce nu intelegi tu SF (care ai o fobie de arme dupa cum banuiesc) este ca nu armele omoara oameni ci oamenii omoara oameni.
Prieteniile sunt ca umbra, nu apar decat cand este soare

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 02 Oct 2015, 21:17

crysst scrie:
SF scrie: insa cand incep eu , minim m-as putea astepta la consecinte ...sau as putea accepta ca nici ala nu o sa stea cu miinile in san :wink:
Ce draq ai inceput tu ma SF? poate sa dai din gura ca papagalu pe net ca de altceva sigur nu esti in stare.....si acum te astepti la consecinte....romanu nu a facut nimic din ce indrugi tu acolo, de aia zic....sa se duca unde vor ei...da nu la noi.
Intradevar , nu ma asteptam la nivelu asta de inteligenta :cry:

Hai sa-ti comentez o fabula !

Liubomir ii un bulgar de 115 kile , fosta gorila , care la 40 de ani se dedica la talharii prin parcuri , foloseste cutitu ca argument , are 115 kile si vreo 2 metrii , fata de asasin si cativa ani de box ! Intr-o noapte incearca sa talhareasca un papagal cu un cap mai mic si vreo 30 de kile mai putin ! Tranteste Liubo un pumn din tufis , cade papagalu , se reculege in timp ce eroul din parc da cu toata artileria , dupa care eroul o intinde la picior pentru ca lumea cheama politia , asa ca se grabeste sa scape de cutit . Papagalu se reculege , se duce dupa el , il ajunge , si il umfla , de ajunge Liubomir cu capatana umflata in genunchi cerand iertare , recunoscand ca ii greseala lui ...si ca merita sa primeasca ce o primit .Prefera sa nu faca plangere la politie desi gaborii veniti il indeamna , si ochiul lui stang arata ca o chiftea in stadiu primar .
Chiar daca seamana uimitor de mult cu o maimuta gorila, Liubo o inteles ca fapta lui o avut o consecinta cam neplacuta pentru sanatatea lui , adica daca nu incepea nu patea !


Crysst , consideri ca romanii au vreu avantaj ca-s un UE m sau crezi ca mergeau mai bine pe mana Rusiei , sau poate existam si mai bine intre cele doua lumi , adica nu ne copleseau cu taxe si embargouri , poate nu-ti strica sa arunci ochii pe harta lumii sa vezi cum o duc aia care nu-s prin tratate sau pacturi :cry:
Daca europenii ne-ar fi cantarit cu aceasi balanta cu care cantaresti acuma tu , nu am fi in UE acuma , ca santem niste cai breji prin toata Europa chiar cum o cazut zidu , 3 lucrau si 1 fura , cred ca-i corecta formula , tin sa-ti spun ca in randurile asemanatorilor tai din diferite tari europene exista frica de romani , chiar asa cum spun , exact aia care o manifesti tu fata de tigani , ciori cum le zici !
Slava domnului , mai sant si aia normali , care se uita la persoana nu la culoare pielii , religie , orientare sexuala , freza sau altele !

Hai ca te stresez prea mult , verifica daca ai armele sub pat, nu cumva sa bata vantu :lol: :lol:

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 02 Oct 2015, 21:22

crysst scrie:Ce nu intelegi tu SF (care ai o fobie de arme dupa cum banuiesc)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Am stiut ca nu o sa intelegi , nu ai cum din pacate :cry:
Uite , cedez , ii prea mult pentru mine , imi cer scuze :oops:
M-am pus cu cine nu trebuia :oops:

Avatar utilizator
crysst
veteran
veteran
Mesaje: 1296
Membru din: 04 Sep 2006, 17:37

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de crysst » 03 Oct 2015, 19:01

SF tu esti imigrant si te simti putin cu musca pe caciula, te inteleg, si pe tine te-au primit altii de mila si acu te simti si tu dator fata de arabeti. Cand vor incepe sa sara in sus arabetii ca floricele de popcorn (doar ca atasati la niste chestii artizanale) iti doresc sa fii prin zona.
Prieteniile sunt ca umbra, nu apar decat cand este soare

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 04 Oct 2015, 12:22

https://ro.wikipedia.org/wiki/Xenofobie

Exista oare tratament !

S-or lasa oare bogatii lumii vreodata sa-i fure pe ai saraci ? Mintind pe fata zilnic , nu cumva sa nu-i aleaga lumea in continuare !

Cat costa razboiul , ca acolo contribuie tot omu , prin taxe , da din afacere is amicii presedintelui aia care scot banu gros , producatorii de arme si companiile petroliere , nu-i prea convenabil pentru omu de rand sa fie constient ca o parte din taxe se duc in efortu de razboi ,si ca el de acolo nu scoate nimic , insa cativa suspusi da , se fac din bogati si mai bogati , asa ca i se tot agita terorism si alte grozavii , si eu as vedea rosu in fata ochilor si m-as tine de bombe daca ar pune americanii un presedinte care ne-ar vinde padurile , el ar lua comisionu si restu am trai ca sclavi pe plantatie . Si stai sa vezi , ca luptatorii pentru libertate , jandarmii planetari , daca nu merge cu usoru in ungerea presedintelui imediat armeaza niste revolutionari sau rebeli , deodata mass media ii invadata de fapte crude al dictatorului de doborat , asa vand si arme , buget se renoveaza la aparare , al de rand plateste si singuru lucru care-l poate vedea ii fiul , prietenu sau vecinu cum vine in sicriu sau carucior acasa , ca-n restu totul ii normal , nu scoate nimic pozitiv din asta !

Mai mult , ii intra xenofobie , ca paguba , la tot shitu asta , vin aia raii de la televizor peste noi , or sa ne arunce in aer si ne-or viola femeile , asta in timp ce prietenii nostri ii bombardeaza de zor !

Uite Unchiul Sam , a cata oara , s-au trezit ca tre bombardat un spital , curaj domle nu gluma , acolo s-a dus impozitu lui ala de rand , in avion , bombe , pregatiri de piloti , etc. Misto !

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 04 Oct 2015, 12:32

Atata vreme cat inca gasesc votanti care sa-i creada , atata vreme cat xenofobia ii mentinuta si exista intr-o mare partrea populatie , aia care pot au sa continue jocu asta , si adevaru ii ca se joaca pe un butoi de pulbere , daca vreun nebun din asta dornic de razbunare pune mana pe ceva arsenal nuclear o sa-l foloseasca !
Intodeauna setea de putere si bogatie la extrem , nu a ajuns bine , te orbeste si poti pierde tot !

Cu cat Occidentu se baga mai mult in Orient , cu atat vor aparea mai multi fanatici dispusi sa se arunce in aer , daca ti-ar cadea bomba in casa si ti-ar lua familia io cred ca mai mult de unu s-ar arunca cu bombe in faptasi .
O avea si religia vina ei , insa am mai discutat despre faptu ca ii un mare rau pentru umanitate !Liderii extremistilor se folosesc abil de religie , insa repet , o o masura luata in urma unei actiuni contra .

Scrie răspuns