imigranti,refugiati,musulmani&stuff

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns
SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 01 Aug 2016, 14:42

semlecangheorghe scrie:
Pe cand o scriere maiastra despre 'febra ...nostalgica'?? :lol:
:lol: :lol:
Inca te doare :lol: :lol:

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 01 Aug 2016, 15:45

geppetto scrie:Patroane, dacă cineva ți-ar spune adevărul față-n față ai sări la bătaie doar dacă l-ai putea cafti? Mă rog, ce-ai face, ce n-ai face, şoarece de bibliotecă, braconier, Geert, Jobik etc. Tot eşti un muist.
In regula ! Poate imi spui de ce sant un muist ! La cine le-o sug ! Ti-am repetat cateva chestii la disperare si nu le vezi :cry: :oops:
Inca ceva , braconier nu te-am facut , ii pt. un amic de pe aici , ca tu nu o vezi ii treaba ta ! Geert , Jobik , Trump ii chiar acelasi gunoi :wink: , niste carnati care escaladeaza pozitii profitand de prostia votantilor :wink: Esti tu care te plangeai ca-l faceau rasist pe Geert , sau ma insel !Pozitia lor pe harta nu se datoreaza solutiilor sau planurilor , mai mult datorita rasismului sau nationalismului , ca tu nu vezi ii posibil , unii australieni si americani nu vedeau asta cativa zeci de ani in spate

https://en.wikipedia.org/wiki/1968_Olym ... wer_salute

Geppetto , is mult mai pasnic decat crezi , insa ma indoiesc ca tu mi-ai spune asta in fata , oricum , muist ii una si soarece de biblioteca ii alta , muist se presupune ca-i unu care o suge si soarec de biblioteca ii unu care are putine tangente cu ce se intampla pe maidan , traieste acolo intre carti si ziare ,in biblioteca , scuza , te-au atacat cumva islamistii sau vorbesti din....

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de geppetto » 01 Aug 2016, 16:34

E o figură de stil. Dacă-ți ziceam că eşti bulangiu, poate-ți închipuiai că mărşăluieşti în tanga şi chipiu prin Bucureşti cu un steag curcubeu în mână. Cred că totuşi o să reuşeşti să treci până la urmă peste această imprecație. Nu vine sfârşitul lumii că te-a înjurat unu de câteva ori pe forum.

În altă ordine de idei, mi s-a luat de subiectul ăsta. Distracție plăcută în continuare.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de semlecangheorghe » 01 Aug 2016, 20:04

SF scrie:
semlecangheorghe scrie:
Pe cand o scriere maiastra despre 'febra ...nostalgica'?? :lol:
:lol: :lol:
Inca te doare :lol: :lol:
..ihi..sa iti spune si unde?? :lol: :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 01 Aug 2016, 21:04

Geppetto , tu mai iesi pe strada sau mai putin , poti sa-l faci tampit pe unu intr-un bar , insa muist ...tre sa ai cat de cat o asigurare , fizica ma refer :wink:
Sincer , cu un minim de viata sociala , in situatii normale nu cred ca-ti permiti sa faci muist in fata pe careva :wink: Poti sa-i zici intr-o gramada de feluri , insa de la un moment tre sa raspunzi , cam fizic :wink:

Uite , daca-mi spui ca traiesti intre musulmani , daca-mi spui ca intr-un atentat ti-au omorat familiari , te-as intelege , io traiesc intre ei , si intre altii , si nu am nici cea mai mica teama , nu am nici o fobie !

Iti ziceam de atentat ! Cand unii arunca bombe nu-i atentat :oops:

Toata lumea ii de acord ca Statu Islamic ii un raspuns de aparare , asa o nascut ! Multumeste-i lui Bush , father and son , apropo , fanatici religiosi :wink: , astia chiar credeau :wink:

Dar , daca citeai linku pus , vedeai ca pe acelasi responsabil olimpic care o aprobat salutul nazist , salutu "black power" l-o deranjat , si daca ai citit linku , baietii au cazut in dizgratie !

Uite vecinu Erdogan , un sociopat in toata regula , o prins Europa in offsaid pe tema emigrantilor , si acuma isi face de cap , si Europa ....nu-si respecta propriul statut , sau conditiile !

Geppetto , islamu o fi rau , oricare alti salbatici or fi bau-bau , mai pervers si mai rau decat sistemu capitalism nu exista :wink:

In sistemu capitalism , capu ce se pleaca sabia il taie :wink:
Si te inconjoara cu legi anti proteste si toata istoria , la urma urmei democratia .....nu exista !

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 20 Aug 2016, 15:10

SF scrie:
Uite vecinu Erdogan , un sociopat in toata regula , o prins Europa in offsaid pe tema emigrantilor , si acuma isi face de cap , si Europa ....nu-si respecta propriul statut , sau conditiile !

Geppetto , islamu o fi rau , oricare alti salbatici or fi bau-bau , mai pervers si mai rau decat sistemu capitalism nu exista :wink:

In sistemu capitalism , capu ce se pleaca sabia il taie :wink:
Si te inconjoara cu legi anti proteste si toata istoria , la urma urmei democratia .....nu exista !
Intre timp , Danemarca , cred ca stim cu totii cat de mare si puternica ii tara asta , o decis ca-i timpu sa bombardeze Siria ! Ma intreb daca aveau coaie sa inceapa primii , cred ca raspunsu ii clar :wink: , ii ca si cum San Marino ar ataca Franta , insa dupa ce unii netezesc terenu altii ajung :oops:
Daca Hitler ar fi mers spre Danemarca si Olanda , azi nu existau tarile astea :wink: :wink: :wink: Ar fi Germania :wink: Daca s-ar fi multumit cu atat !

Avatar utilizator
Jedi
veteran
veteran
Mesaje: 1230
Membru din: 04 Apr 2007, 03:15
Localitate: Morealu de Jos

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de Jedi » 21 Aug 2016, 16:04

http://www.npr.org/sections/goatsandsod ... -end-a-war
Acum vad ca se imprastie puternic poza cu baietelul ranit in bombardament. Sint curios daca urmeaza iara o mare manevra , ca dupa inecatul baiatului pe plaja..Vedem zilele urmatoare cine s-a "sensibilizat" brusc si vrea sa ia neste masuri ce n-a vazut lumea...
Unde-s multi putoarea creste.....Pestisorii se rareste.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 25 Aug 2016, 14:12

Ma indoiesc , pentru societate , asta occidentala , subiectu Siria ii depasit :wink: , nici macar dupa atentate timpu in care bantuie interesu nu-i acelasi :wink: , daca ar tine-o asa vreo 2 ani ar fi ceva normal !
Astia santem !

Uite , ca sa vezi
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_s ... and_deaths

I-am mai spus si lui Geppetto , francezii au iesit in strada cand si-au vazut amenintate conditiile de munca si salariile , nu s-au dus peste musulmani sa le arda casele dupa atentate , desi ar fi mai normal !

Astea-s timpurile care le traim !

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 06 Sep 2016, 17:57

Mda ,

http://www.euractiv.ro/extern/germania- ... mmern-5294

Meckelnburg Vorpommern ii probabil landu cu cei mai putin emigranti din Germania , procesele psihologice care i-au impins pe locuitori sa voteze nationalismu is exact alea care ii mana pe unguri sa voteze extremistii de dreapta desi ei la fel , au un numar minim de emigranti , la fel ca unii care is contra desi nu au vazut inca unu in carne si oase :wink: destul de trist :oops: :oops: , in sensu ca se trateaza de un sindrom patologic !

In perioada cand am fost in Germania aveam ca vecin un tip , neamt , din est ! O lucrat 2 ani pana s-o prins ca daca te plangi de sale , de spate , ajungi la un fel de pensie mai repede , asa ca herr cutare traia din ajutoru asta , coi doi copii in timp ce femeia lui curata prin case la alti nemti . Omu consuma o lada de bere si statea la gratare saptamanal , asta era viata lui ! Nu as pomeni , insa rezulta ca omu era contra emigrantilor la moarte , zbiera si facea urat saptamnal ! Considera ca emigrantii ii luau munca ! Pa dracu , omu era un obez alcolizat care profita de sistem si zbiera la luna ca-i vina emigrantilor ca el nu are de munca !
Distractiv o devenit cand fiul lui , arian dupa el , s-o corcit cu o tiganca din Macedonia :lol: :lol:
Ala da spectacol :lol:

Asta ii profilu votantului pro dreapta !

Cunsoc si in Spania o gramada de nationalisti care-si petrec ziua fumand iarba si band bere , ii vina emigrantilor ca ei nu muncesc ! Voteaza cu sarg cauze nationaliste , pentru sume modice !

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 13 Sep 2016, 13:33

Charlie Hebdo s-o plictisit de musulmani si Alah , asa ca si-au gasit alte teme ,

http://www.click.ro/news/lume/charlie-h ... din-italia

Mai ii careva Charlie , sau asta se poarta acuma :oops:

Scrie răspuns