imigranti,refugiati,musulmani&stuff

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Scrie răspuns

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 26 Iul 2016, 12:45

geppetto scrie:http://www.mirror.co.uk/news/world-news ... um-8448196

Cât de muist poți fi să vezi aşa ceva şi să zici ,,aşa le trebuie, că uite ce au făcut în Orientul Mijlociu"? Cât? Numai :respekt:
Pot sa te intreb ceva sincer ?
Mi-ai spune muist in fata , sau doar asa pe net !

Linistit iti repet , mai intai occidentalii sa se retraga din toate rahaturile in care s-au bagat nesiliti de nimeni inafara de propria lacomie , dupa aia putem discuta cate femei , persoane , copii , mor din cutite , violate , si-n toate chipurile de catre occidentali pe bune , nu cu radacini asiatice sau africane ,insa tu vezi doar pe astia !

Mai , pedofilii lor is mai rai decat ai nostri , care la o adica is mai multi , da-s ai nostrii ! Nu esti muist , esti doar tu !

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de geppetto » 26 Iul 2016, 15:35

Drăguță, majoritatea victimelor islamului radical sunt musulmani. De care văd că te doare fix în ***. Ce contează pentru tine sunt victimele aviației americane: teroriștii și oamenii nevinovați pe care îi folosesc ei ca scut uman.
În țările unde islamul are autoritate, crimele, lapidările, atentatele se petrec la ordinea zilei. Lucrurile astea s-au petrecut dinaintea intervențiilor militare occidentale vor continua să se întâmple câtă vreme religia va avea autoritate acolo.
Că pe tine de atinge pasional grija de interesele (de bună sau rea credință) ale Vestului în lăturile sălbaticilor mai mult decât de problema unei ocupații islamice treptate a Europei e treaba ta.
Dar ce te face pe tine atât de extra muist e că te bucuri că civilii europeni încep să facă cunoștință cu „beneficiile” islamului radical. Că mor oameni nevinovați și tu îți freci palmele de bucurie, animalule. Că toate progresele morale pe care le-a înregistrat omenirea se vor pierde într-un nou ev mediu din cauza migrației necontrolate. Îmi e extrem de silă de părerile tale aiurite și tu, împreună cu ăilalți imbecili din presă și politică, cu diplome în „gender studies” și „prejudice, citizenship and bullying in modern society” sunteți responsabili de declinul Europei și de victimele colaterale ale întregului proces.

În rest, toate bune? :)


SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 30 Iul 2016, 16:26

geppetto scrie:Drăguță, majoritatea victimelor islamului radical sunt musulmani. De care văd că te doare fix în ***. Ce contează pentru tine sunt victimele aviației americane: teroriștii și oamenii nevinovați pe care îi folosesc ei ca scut uman.
În țările unde islamul are autoritate, crimele, lapidările, atentatele se petrec la ordinea zilei. Lucrurile astea s-au petrecut dinaintea intervențiilor militare occidentale vor continua să se întâmple câtă vreme religia va avea autoritate acolo.
Că pe tine de atinge pasional grija de interesele (de bună sau rea credință) ale Vestului în lăturile sălbaticilor mai mult decât de problema unei ocupații islamice treptate a Europei e treaba ta.
Dar ce te face pe tine atât de extra muist e că te bucuri că civilii europeni încep să facă cunoștință cu „beneficiile” islamului radical. Că mor oameni nevinovați și tu îți freci palmele de bucurie, animalule.

Geppetto , hai sa ma repet !

Ma doare undeva de ce fac unii la ei in tara intre ei , atata vreme cat io nu intru peste ei nici nu le permit sa intre peste mine ! Sustin asta de la inceputu discutiei ! Nu ma bucur ca mor oameni , insa inteleg ca cea ce se intampla nu are loc doar ca unii is fanatici religiosi , asa cum vezi tu si altii !

Crimele , atentatele , violurile au loc peste tot in lume , Sudamerica si America Centrala fara sa fie musulmani detin locuri fruntase !

Cat despre interventiile militare acolo , poate ar trebui sa spui si de ce , cine i-o bagat in supa ? Cineva i-o luat cu arcanu , hai sa bombardam !?

Cuvantu "atentat" deja ii folosit gresit ,cu rea intentie , insa societatea deja ii prea orbita de pokemoni si facebook ca sa bage de seama !
Francezii nu au iesit pe baricade cu atentatele , au iesit la propunerile lui Valls de a schimba conditiile de munca :wink: , is proprii nostrii conducatori care ne fac rau inzecit mai mult decat toti teroristii impreuna :wink:

Uite , asa ca fapt divers , ce au lasat francezii pe unde au calcat , de Libia nu mai vorbeste nimeni , desi aia se omoara ca-n vestu salbatic , inca is francezi pe acolo , da uite ca nu iese prea mult la stiri :wink:

Cocoseii astia au cautat-o cu lumanarea , in Irak , in Libia , in Siria :wink:

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 30 Iul 2016, 17:59

Daca citesti tot , o sa ajungi la "the US refused to provide any evidence " , aici era samanta la tot ce se intampla azi ! :wink:

Muistu dragut de mine o calatorit putin cu vaporu saptamana trecuta , am nimerit 3 arabi , unu se ruga in genunchi cand ma deschis usa , am dormit linistit desi puteau sa-mi taie gatu , fanaticii astia !Tu ce mama dracului ai fi facut :lol: :lol:

Vad ca nu mi-ai raspuns la intrebarea daca m-ai face musit in fata , ai dat pe langa , bine , ai continuat :wink: , extrem !

Chiar nu inteleg de ce-mi pierd vremea cu un carnat , ai ramas singur stingher , nici Merkel nici Valls nu te baga-n seama , vezi ca poate te primesc la Jobik ,sau cum s-o scrie :lol:

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de geppetto » 30 Iul 2016, 18:20

Da' ce te-ai încordat aşa, patroane? Vrei să povesteşti pe forum ce ai face dacă te-ai întâlni cu unu pe stradă şi ți-ar zice că eşti muist?

Mă uit mai târziu încă o dată la ce ziceai cu US refused to provide etc.
Între timp, camionagiul era tunisian. Nu irakian, sirian sau libian.

SF
veteran
veteran
Mesaje: 3581
Membru din: 31 Mar 2005, 22:54

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de SF » 30 Iul 2016, 18:37

geppetto scrie:Da' ce te-ai încordat aşa, patroane? Vrei să povesteşti pe forum ce ai face dacă te-ai întâlni cu unu pe stradă şi ți-ar zice că eşti muist?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bine , unu ca tine , fara o evidenta fotografica , nici macar pe propiul blog , ar putea fi un maestru shaolin ascuns ,un agent provacateur :D , s-ar putea sa ma insel , insa nu stiu de ce mama dracului am impresia ca esti un rozator de biblioteca , si iepurii is un fel de rozatori , da cum astia nu dau limbi in pizda , tu esti ---a mouse , adica un soarec !

Binenteles , ma pot gresii , si esti bradu carpatilor , insa.....ar fi prea pervers si rafinat , putin sf :lol: :lol:

Poti sa contactezi cu celalalt braconier care-ti sustine cauza :oops: , si cu putin bulan cu Geert , :oops:

geppetto
veteran
veteran
Mesaje: 1699
Membru din: 18 Noi 2007, 22:47
Localitate: constanta
Contact:

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de geppetto » 30 Iul 2016, 20:16

Patroane, dacă cineva ți-ar spune adevărul față-n față ai sări la bătaie doar dacă l-ai putea cafti? Mă rog, ce-ai face, ce n-ai face, şoarece de bibliotecă, braconier, Geert, Jobik etc. Tot eşti un muist.

Avatar utilizator
semlecangheorghe
veteran
veteran
Mesaje: 9544
Membru din: 04 Mai 2009, 07:05
Localitate: Arad

Re: imigranti,refugiati,musulmani&stuff

Mesaj de semlecangheorghe » 31 Iul 2016, 07:31

Bine , unu ca tine , fara o evidenta fotografica , nici macar pe propiul blog , ar putea fi un maestru shaolin ascuns ,un agent provacateur :D ,


Uitand ca doar cu o pagina in urma,zicea..
Mesajde SF » Dum Iul 24, 2016 10:50 am

geppetto scrie:
Îmi închipui câtă ură ai adunat pentru Geert Wilders.


Am bagat de seama ca-ti inchipui multe lucruri , de aia ti-am recomandat ajutor !
SF-bag sama ca nici tu nu stai rau la un capitol la care pe altii ii trimiti 'la ajutor'.. :lol: :lol:
Polemica asta-i un fel de 'antrenament'??Ai ruginit si o zis haita din care faci parte ca daca nu esti in stare de anumite standarde iti da fain frumos,..'pasaportu'??Bag sama ca iti cam lipseste antrenamentul din moment ce uiti de la mana pin' la gura ce ai zis (adica de la pagina anterioara pin' la asta)..ar fi cazul sa gatesti cu ceva mai multa curcumina :lol: dragule..
In rest tate bune?mai prinzi chesti cu racheta-n fund sau si acolo esti cam 'ruginit'??Pe cand o scriere maiastra despre 'febra ...nostalgica'?? :lol:
:lol: :lol:
Si-Gi Lures wobblers&more..

.

Scrie răspuns