Frumusetea e in ochii privitorului.

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Avatar utilizator
tdum
veteran
veteran
Mesaje: 1288
Membru din: 30 Ian 2016, 22:34
Localitate: Reşiţa

Re: Frumusetea e in ochii privitorului.

Mesaj de tdum » 17 Dec 2019, 09:55

boje scrie:
16 Dec 2019, 21:32
Am citit cu placere. Cand mai aveti ocazia sa mai scrieti, sa nu ezitati.😊
Va multumesc pentru apreciere stimate domn. Chiar ma gandeam daca nu cumva pare ca bat campii (la propriu si la figurat) caci nu eram sigur daca mai impartaseste cineva acelasi ,,univers" de perceptii si trairi ca si al meu. Dar iata ca da! Desi ultima postare este usor romantata, fiindca printr-un cumul de imprejurari trec printr-o perioada dificila a vietii si asta se rasfrange asupra modului in care privesc lumea, ma bucur ca ati apreciat pozitiv initiativa mea si va multumesc inca o data.

Cu respect, T.D. rew.

Alex-BAV
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 267
Membru din: 21 Ian 2013, 13:15
Localitate: Pitesti

Re: Frumusetea e in ochii privitorului.

Mesaj de Alex-BAV » 19 Dec 2019, 10:28

Dl Tiberiu, pe langa talentul d-voastra de a ne repara ''moristile'' noastre fara nicio problema puteti sa scrieti o carte.

E o placere pentru mine sa citesc ce scrieti si sunt convins ca nu sunt singurul... :respekt:

Alex
Do it with passion or not at all !

Avatar utilizator
tdum
veteran
veteran
Mesaje: 1288
Membru din: 30 Ian 2016, 22:34
Localitate: Reşiţa

Re: Frumusetea e in ochii privitorului.

Mesaj de tdum » 19 Dec 2019, 19:37

Va multumesc domnule Alex pentru apreciere.

Cu respect, T.D. Rew.

Avatar utilizator
tdum
veteran
veteran
Mesaje: 1288
Membru din: 30 Ian 2016, 22:34
Localitate: Reşiţa

Re: Frumusetea e in ochii privitorului.

Mesaj de tdum » 09 Ian 2020, 19:42

Straie noi:
Imagine

Linistea e sparta doar de scartaitul omatului sub apasarea fiecarui pas...
Imagine

Toata valea a incremenit in iarna:
Imagine

Printre varfurile pinilor, se zaresc pe cer ,,promisiuni" de ninsoare:
Imagine

Pentru cei care vor sa faca miscare, sa arda calorii, exista in acest sezon si oportunitatea drumetiilor prin zapada afanata, care solicita intens musculatura si asta, intr-un mediu proaspat, bine oxigenat, in comparatie cu salile de sport aglomerate. Exista si un bonus - frumusetea ,,decorurilor" hibernale.

Dupa o astfel de drumetie, revenind acasa cu obrajii imbujorati de vant si frig, un dus fierbinte si o ciorba fierbinte urmate de un somn bun (de o ora sau doua), devin placeri de neratat...

T.D. Rew.

sosoktm
veteran
veteran
Mesaje: 955
Membru din: 13 Aug 2010, 14:39

Re: Frumusetea e in ochii privitorului.

Mesaj de sosoktm » 16 Ian 2020, 11:11

Frumoase peisaje, va invidiez pentru ca le aveti atat de aproape de casa. Nu stiu de ce va faceti probleme privind "batutul campilor" , e o stare de normalitate sa ne exprimam gandurile fara a ne teme de vox populi. Sunt convins ca toti pescarii apreciaza natura, cu atat mai mult cei de rapitor. Trairile frumoase nu fac decat sa intregeasca proiectiile pe care fiecare le are pentru "coltul de rai".
Imagine
Imagine

Pif.
veteran
veteran
Mesaje: 550
Membru din: 13 Iun 2013, 15:44

Re: Frumusetea e in ochii privitorului.

Mesaj de Pif. » 18 Ian 2020, 12:34

Dl Tiberiu va doresc multa sănătate d voastra și familiei foarte frumos topicul :respekt:

Avatar utilizator
tdum
veteran
veteran
Mesaje: 1288
Membru din: 30 Ian 2016, 22:34
Localitate: Reşiţa

Re: Frumusetea e in ochii privitorului.

Mesaj de tdum » 27 Ian 2020, 14:58

Domnilor, va multumesc pt. gandurile bune si urarile de bine si va prezint scuze ca am intarziat cu raspunsul. Ma confrunt cu cea mai ,,neagra" etapa a vietii mele si de aceea am neglijat putin forumul. Sunt insa in picioare si privesc cu credinta spre viitor.

Stimate coleg ,,Pif", ma bucur ca apreciati frumusetea topicului iar aceasta se poate diversifica in continuare prin contributia noastra. Exista momente si imagini care merita impartasite. Un bun exemplu sunt superbele fotografii de mai sus postate de respectabilul nostru coleg de forum ,,sosoktm". Multumiri.

Numai bine tuturor!
T.D. Rew.

Scrie răspuns