electorala... - cu cine ati votat ?

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Închis

cu cine ati votat ?

Alianta DA - Basescu
39
87%
PSD - Nastase
1
2%
PRM - Vadim
1
2%
UDMR - Belo
1
2%
PNT - Ciuhandu
1
2%
altii
2
4%
 
Voturi totale: 45

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

electorala... - cu cine ati votat ?

Mesaj de danr » 28 Noi 2004, 19:05

nu facem politica, dar ne afecteaza pe toti
haideti sa vedem, de curiozitate, cu cine voteaza rapitoristii....
votul e anonim si confidential si in realitate si pe site :lol:

deci, cu cine ati votat ?
Ultima oară modificat 14 Dec 2004, 12:40 de către danr, modificat de 2 ori în total.

micutu
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 142
Membru din: 20 Aug 2004, 20:44
Localitate: Bucuresti

Mesaj de micutu » 28 Noi 2004, 20:00

nu prea e esantion reprezentativ ... :D

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 28 Noi 2004, 20:05

am zis ca sa vedem cu cine voteaza rapitoristii, nu poporul roman :lol:

tudor
Moderator
Moderator
Mesaje: 2821
Membru din: 14 Apr 2004, 12:10
Localitate: paris
Contact:

Mesaj de tudor » 28 Noi 2004, 20:07

Daca as fi votat, ar fi fost Basescu. Oricum altii decit cei care sunt acum la putere.

Jean Scurtu

Cu cine ati votat??

Mesaj de Jean Scurtu » 29 Noi 2004, 07:34

Chiar daca pe mine ma afecteaza mai putin ,azi am votat ceea ce mie mi s-a parut normal,schimbarea ,deci Basescu si cei din Alianta.
Si votul meu acum si in 12 decembrie este acelas si poate fi facut public.
Cred ca si daca Nastase ar fi "primul pescar al tarii", nu primul vanator eu tot cu marinarul si ai lui as tine.
Oricum dupa rezultatul obtiunilor la vot ale pescarilor de rapitor prezentat pe acest forum felicit maturitatea politica a pescarilor acestui forum,care se vede ca s-au saturat de "rapitorii"prezenti la conducerea tarii .
Inca o data acest forum dovedeste ca are valoare atat din punct de vedere al pescuitului cat si din punct de vedere politic.
Da Doamne sa fie in final cum vrem noi si cum cred ca va fi mai bine pentru tara.

Jean Scurtu

Avatar utilizator
Adi_
veteran
veteran
Mesaje: 3329
Membru din: 27 Apr 2004, 09:34
Localitate: Timisoara

Mesaj de Adi_ » 29 Noi 2004, 08:27

Eu am votat acum cu Ciuhandu iar in turul 2 voi vota cu Basescu. Oricum, daca Ciuhandu ar fi fost mai cunoscut, sau daca partidul PNTCD ar fi fost mai puternic, sau daca era Ciuhandu in locul lui Basescu, acesta ar fi avut mai multe voturi decat Basescu, deoarece ca om, ca persoana, Ciuhandu e mult mai bun ca presedinte. Dar ghinionul lui e ca nu e cunoscut in tara.
De ce credeti ca e la al treilea mandat ca primar al Timisoarei? Are ceva in cap...bun!

Oricum, romanii isi merita soarta!!! :x Cu Nastase voteaza numai naivii si cei care sunt ca el, hoti si lacomi!!! Si e multi ( :) ) d`astia...
"Marea taina a existentei umane nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" - Dostoievski

paul
Moderator
Moderator
Mesaje: 3580
Membru din: 02 Iul 2004, 18:21
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de paul » 29 Noi 2004, 08:41

adilucu scrie:Oricum, romanii isi merita soarta!!! :x Cu Nastase voteaza numai naivii si cei care sunt ca el, hoti si lacomi!!! Si e multi ( :) ) d`astia...
Man, am ramas uimit ca majoritatea voturilor din Moldova au fost pentru Bombonel. Sincer, nu ma asteptam.... Cred ca au votat cu Nastase cei care sunt mai in varsta si cei naivi (asa cum spuneai si tu)
Intr-adevar, cica Nastase ar fi facut multe promisiuni legate de Iasi si nu numai, de intreaga Moldova.... dar stiti cum e cu promisiunile in campanie: cat mai multe, ca poate o crede cineva Si, se pare ca s-au gasit si destui creduli.
Dintre tineri, cu cati am vorbit (colegi, cunostinte) marea majoritate au votat cu Basescu.. Eu personal am votat cu Belo (just kidding :lol: )
Acum, sa asteptam turul 2. Daca iese tot Bombo...... am emigrat in Congo.

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 29 Noi 2004, 09:35

mda ...hai sa nu facem politica nu ?
:))
personal am votat cu marinaru
ce va iesi ramane de vazut
oricum s-a furat ca in codru
dar daca nu votezi e si mai rau
sa speram ca se va schimba ceva si odata cu aceasta schimbare o sa-i vina mintea la cap si pestelui

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 29 Noi 2004, 09:57

in primul rand haideti sa mentinem discutia la un nivel civilizat, n-are rost sa-i jignim pe cei care au votat altfel
in fond 40 % din romani au votat Nastase PSD, si chiar daca nu suntem de acord discutia trebuie continuata intr-un ton de respect reciproc


electoratul lui Nastase este format din pensionari si tarani
daca ati vazut aseara estimarile, in mediul urban Basescu era lider cu 10 procente in fata, iar in mediul rural dezastru
iar in mediul urban generatiile vechi au votat in masa cu Nastase, parintii mei, prietenii lor, cunostiintele lor samd, marea majoritate a celor peste 50 de ani au votat Nastase
culmea ironiei, cei mai saraci din tara ( pensionarii si taranii ) voteaza cu cei mai bogati

Avatar utilizator
MihaiV
Moderator
Moderator
Mesaje: 3849
Membru din: 11 Mai 2004, 08:40
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de MihaiV » 29 Noi 2004, 10:11

[quote="adilucu"]De ce credeti ca e la al treilea mandat ca primar al Timisoarei? Are ceva in cap...bun![/quote]

Relatia asta cauza-efect nu se aplica chiar intotdeauna. Uite ce am patit noi la Cluj! Bine ca am scapat!

Închis