electorala... - cu cine ati votat ?

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Închis

cu cine ati votat ?

Alianta DA - Basescu
39
87%
PSD - Nastase
1
2%
PRM - Vadim
1
2%
UDMR - Belo
1
2%
PNT - Ciuhandu
1
2%
altii
2
4%
 
Voturi totale: 45

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 10 Dec 2004, 16:21

dupa cum zisei eugene, mesajul l-am primit pe e-mail si link-ul pe care l-am pus duce la un articol de pe Revista presei

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 10 Dec 2004, 16:35

cat mai exista avand in vedere ca 4 siteuri care gazduiau asa ceva au cazut , studiati link-ul de mai jos privitor la stenograme

http://www.securisti.ro/

Turcescu la ora 16 a facut referire la emisiunea lui Gheorghe fara sa aduca in discutie demiterea sa
ma indoiesc ca ar fi demis cat timp i se face si astazi reclama la emisiune

daca nu mai apucati stenogramele in format pdf da-ti un semn mai am cateva salvate
merita studiate

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 10 Dec 2004, 18:06

calda

Andrei Gheorghe nu a fost dat afara de la Realitatea
nici nu ar avea cum atata timp cat nu este angajat al acestui post el fiind doar colaborator al trustului de presa din care face parte si realitatea

e adevarat ca a avut o gramada de presiuni dupa emisiunea respectiva dar ...atat

asadar ..."et pour si move" (corectati voi ortografic ca am vazut ca sunteti dornici :)) :D

Dady
veteran
veteran
Mesaje: 544
Membru din: 17 Oct 2004, 08:42
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de Dady » 13 Dec 2004, 00:04

Este 12 noaptea, euforie pe strazile Valcii, masini cu steaguri, cu claxoane, si ce sa mai ,mare veselie, timp in care pe B1-TV vorbeste ILIESCU. concluzia o trageti voi. Pretene Jane, vezi cum faci sa voteze cit mai multi in AMERICA, fiecare vot conteaza. Sa speram ca nu se vor pune pe "treaba" Psd-isti. Promit ca o sa-i respect din suflet exact la valoarea pe care o merita. Daca am jignit pe cineva sper sa fiu iertat. Sa dea DOMNUL si cu noi.
DADY.

Avatar utilizator
costica_fishing
veteran
veteran
Mesaje: 2092
Membru din: 21 Mai 2004, 11:45
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de costica_fishing » 13 Dec 2004, 00:44

Adevarul e ca dl. Gheorghe e cam de prost gust.

Atata vreme cat esti inregimentat intr-un colectiv (fie si televiziune), care nu traieste decat datorita unora care pompeaza niste bani pentru a avea o imagine mai buna, mi se de kkt sa dai cu mucii in fasole si unica masura normala ar fi fost eject-area lui de acolo.

Nu poate sa ma convinga nimeni ca dl. Gheorghe nu avea reprezentarea faptelor lui. Ca nu stia pentru cine lucreaza.

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 13 Dec 2004, 04:03

Asa ca am votat din nou,de data asta sper sa iasa cine trebuie.Abia astept sa vad rezultatele,chiar si partiale,ca in astia,cu sondajele lor nu prea am incredere... :roll: Oricum,lupta e stransa.
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Jean Scurtu

Mesaj de Jean Scurtu » 13 Dec 2004, 08:21

Dane,

Abia acum am citit cele scrise de tine si incerc raspund.Referitor la cum vad eu lucrurile de aici pot sa-ti spun ca nu sunt paralel cu ce se intampla acasa,citesc zilnic in internet ziare romanesti,sant intr-un fel familiarizat cu cei ce dupa '90 se invart in jurul ciolanului.
Am mai scris pe forum parerea mea despre schimbarile din Romania si despre ce spun cand ma intreaba americanii de acestea.O sa ma repet poate asa voi fi mai bine inteles.Am spus ca trebuie sa treaca cel putin o generatie,dar mai precis doua ca intradevar sa fie schimbari de fond nu numai cosmetice,iar eu sant prea batran ca sa le mai apuc,din convingerea aceasta am luat drumul libertatii.
As vrea ca sa gresesc in sensul ca macar voi cei mai tineri sa prindeti macar o portiune de schimbare in bine.
Ce folos ca dupa cum spui tu sant milioane de romani acasa care spun lucrurilor pe nume .Care-i rezultatul?In ''CEL MAI IUBIT DINTRE PAMANTENI" un erou a lui M. Preda,un ungur se exprima ca nu-i place ca in Romania e prea mult"p...a masii",daca unui taran ii moare vaca spune"p...a masii",daca se intampla ceva grav in orice domeniu acelas lucru,dar nimeni nu ia atitudine sa schimbe ,sa aduca lucrurile la normal.
Referitor la politicienii ce se invart la toate nivelele crezi ca eu nu stiu si crezi ca nu iti dau dreptate in cele aratate de tine ?Se spunea pe vremea mea ca astia sant oamenii si cu astia defilam!
Insa daca din nou PSD-ul castiga nu-i mai poate schimba nimeni ,devin tot mai puternici economic(mafia PSD nu va dormi si va actiona in continuare spre binele personal si al partidului).Si cum economicul face politicul...
Nu e alta cale decat inlaturarea lor de la ciolan,chiar cu riscul ca cei ce vor veni sa nu fie cu mult mai buni.
Dane,chiar daca mi-am exprimat nemultumirile mele pe acest forum cred ca am facut-o intr-un mod destul de civilizat fara expresii de maidan si-mi mentin parerea ca si un limbaj civilizat poate acoperi toate nevoile de exprimare.Dar asta nu inseamna ca daca ti se da o palma pe un obraz trebuie sa intorci fata pt. a fi "ceva stereo".
Sa nu uitam ca timpurile se schimba si noi cu ele.
Azi am fost destul de bolnav,nu prea eram in atare sa conduc,dar tot m-am dus la vot pe la ora 18 cu atat mai mult cu cat auzisem ca rezultatul e f.strans si am votat ca si tine cu Basescu(dar te rog nu spune la nimeni sa nu am probleme).

Sa auzim numai de bine !

Jean Scurtu

Jean Scurtu

Mesaj de Jean Scurtu » 13 Dec 2004, 08:35

La sectia de votare 1510,circumscriptia 42 Houston din pacate au participat la vot numai 119 romani dintre care au votat:

16 pt. Nastase

103 pt. Basescu

Deh,de-ar fi toata Romania ...un Houston!!!

Jean Scurtu

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 13 Dec 2004, 10:35

se pare ca vom avea un nou presedinte: Basescu :twisted: :lol: :twisted: :lol: :twisted: :lol:

rezultate partiale:

Basescu: 51,75%
Nastase: 48,25%

Avatar utilizator
Mugurstefan
veteran
veteran
Mesaje: 1021
Membru din: 23 Noi 2004, 22:52
Localitate: Timisoara

Mesaj de Mugurstefan » 13 Dec 2004, 11:41

Se pare ca o sa mai pastrati aceste topice o perioada buna,kiar daca nu are legatura cu pascuitul , ne priveste pe toti.

PREGATITI=VA DE ALEGERI ANTICIPATE!
daca in cele 3 incercari de a forma guvernul , Basescu incepe si anchetele si curatenia sa vada tot prostul cum au furat si cat,fara ca mijloacele de informare sa fie la keremul patrihotilor, pe - Bulangiul&Kaghebistul si clica lor de patrihoti, nu ii mai voteaza nici 10 % !!
Nashpa pentru tara asta ca patrihotii au semnat aderarea cu UE in conditiile impuse de ei pentru 2007!!
occidentul nu a facut niciodata afaceri proaste cu Ro de-a lungul anilor.
As fi semnat in 2010 dar in conditiile impuse de noi,Ro, dupa ce as mai fi crescut economic! Asaaaaaaaa.....
Dar ce mai conteaza , nu Patrihotii platesc nota de plata, ci noi cei multi si saraci.
Se spune ca SISTEMUL e bun dar Poporul e rau. Ganditi altfel: poporul e asa cum e ganditi un sistem pentru el !
Mugur Dixit !

Închis