electorala... - cu cine ati votat ?

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

Închis

cu cine ati votat ?

Alianta DA - Basescu
39
87%
PSD - Nastase
1
2%
PRM - Vadim
1
2%
UDMR - Belo
1
2%
PNT - Ciuhandu
1
2%
altii
2
4%
 
Voturi totale: 45

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 09 Dec 2004, 10:08

Jean,

unu la mana, nu stiu ce intelegere ai tu asupra lucrurilor pe aici, dar pot sa te informez ca in Romania sunt multe milioane de romani care spun lucrurilor pe nume

doi la mana, referitor la limbaj si inversunare nu suntem pe maidan ca sa ne balacarim ca la usa cortului

trei la mana, desi am votat cu basescu si m-as bucura tare daca s-ar schimba PSD-ul de la guvernare, ma uimeste aura de "revolutie" cu care se discuta acuma despre posibila schimbare la guvernare

as dori sa va reamintesc ca Basescu este unul din ministrii mult huliti de-a lungul timpului, ca a participat la guvernarile in care s-au pus bazele coruptiei si furaciunii in tara asta, ca a lucrat mana in mana cu Roman care impreuna cu Iliescu a chemat minerii Jeane cand erai tu Golan

cine compune Alianta ? oameni de oameni: melescanu care mi se ridica parul in cap cand il vad, Tariceanu propus ca prim ministru daca iese Alianta ( si sa ne amintim de performantele economice pe care le-a avut Romania cand a fost Tariceanu ministru in guvernarea Copventiei ), Patriciu care s-a facut stapan prin mijloace care imi scapa peste rafinaria Petromidia si alte resurse industriale din Romania si care acum cateva zile striga de zor la reuniunea liberalilor ca nu cumva sa se excluda din start o posibila intrare a liberalilor la guvernare cu PSD


mie mi se pare ca inainte de toate este o batalie intre grupuri politice sustinute de grupuri financiare, si ca pleaca ai nostrii vin ai nostrii
deci eu zic ca aura aceasta de revolutie nu prinde, nu cred ca mai sunt multi naivi care sa creada ce credeam in 96 cand a iesit Milica presedinte, ca ii prinde pe teroristii de la revolutie, baga coruptii in puscarii si fac super privatizare si reforma economica
clasa politica este acum amestecata, nu mai exista fostii comunisti si fostii dizidenti, acum se bat fostii comunisti intre ei pentru putere raspanditi in toate partidele, si ceilalti care mai erau corecti s-au convertit si ei la cascaval
si atunci intrebarea de ce sa votam si de ce sa votam cu astialalti daca sunt la fel de hoti ?
eu votez dintr-un motiv simplu: sa-i schimbam pentru ca fura pe fata si mi se pare normal sa-i sanctionam cumva, si pentru ca este normal sa sanctionezi prin vot pe cei care isi bat joc de tara si de oameni, chiar daca la guvernare vin altii la fel

bogdans
senior
senior
Mesaje: 474
Membru din: 11 Mai 2004, 09:57
Localitate: timisoara

Mesaj de bogdans » 09 Dec 2004, 10:55

Si eu am impresia ca schimbarea asta, daca va fi, va insemna ca pleaca niste hotzi si vin altii :(( Aceeasi oameni sunt in fruntea partidelor si a vietii politice , niste oportunisti care au stiut in fiecare moment la care partid sa treaca si de unde pot obtine mai multe "avantaje"
Un paradox: dupa 89 incoace nu s-a facut nimic pentru tara asta ,lucru care poate sa-l vada orice cretin, si totusi, alesii Poporului in parlament si senat sunt in mare parte aceeasi in toti anii astia (doar saracu' Dolanescu a plecat)
Pai atunci care-i avantajul schimbarii ? Presedintele ? ala-i doar unul..lupii tot aia raman
Haideti fratilor sa emigram cu totzii si sa-i lasam pe altii mai destepti sa -si aleaga Alesii
Eu unul m-am saturat sa muncesc cinstit, sa platesc lunar aproape jumatate din salariu la stat (care stiu eu unde se duc) si in plus sa mai fiu si injurat in trafic de un unflat imbuibat si gretzos care conduce BMW cu geamuri fumurii si care-i ceva scula prin vreun partid sau hotz de masini si care-mi spune " Misca ma-n p..a mea cu kkt-ul tau de Dacie ca incurci circulatia"

Avatar utilizator
Michael
Moderator
Moderator
Mesaje: 4177
Membru din: 28 Iun 2004, 05:25
Localitate: Timisoara

Mesaj de Michael » 09 Dec 2004, 19:24

Mai Bogdane,dar tare revoltat mai esti :lol: Lasa ca poate va fi mai bine :roll: Fii optimist.Ca sa te incurajez iti spun ca si eu tot dacie am :D
Michael va recomanda Regulamentul forumului

Dady
veteran
veteran
Mesaje: 544
Membru din: 17 Oct 2004, 08:42
Localitate: Rm.Valcea

Mesaj de Dady » 10 Dec 2004, 12:36

Jan, in primul rind cred ca cei ce sint in discutie sint de virsta mai mica si nu au trait ceea ce am trait noi, sau mai bine zis cred ca nu au capatat scirba care sa le taie respiratia. Nu fac filosofia celui care este bun sau rau in opozitie, dar fac calculul cit de nenorociti sint de nenorociti astia. Sa fi vrut sa aduni toate leprele la un loc nu ai fi putut, dar psd-ul dintr-o miscare ii are linga nucleul conducator. Ce-i sigur e sigur ca cu astia la cirma inca o tura ori ajungem ca ei ori de ducem dracului. Cred ca dupa doua ture vor devenii ceea ce a fost PCR-ul pt. acest popor. Ce bine ca esti acolo unde esti. Eu in totdeauna am fost ca si tine, am spus si voi spune lucrurilor pe nume, din suflet pt. ca acolo ma doare. Da doamne sa apuc si eu ceva zile cum as vrea si eu.Concluzia este clara chiar daca nu avem certitudinea ca astia sint mai buni macar dutem spera la acest lucru. Pe cind pe astia ii stim si ma declar satul si dispus sa trec la esafod daca este criza de cine sa-i execute. Cu mare placere... Si inca o data, nu-mi sta in caracter sa folosesc cuvinte care nu sint tocmai placute urechii, dar la nervi... rog sa mi se ierte...
Servus Jane multa sanatate si fi tare Da doamne minte romanilor sa iasa masiv la vot.

Avatar utilizator
piticu
veteran
veteran
Mesaje: 606
Membru din: 23 Sep 2004, 12:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de piticu » 10 Dec 2004, 13:03

bine zis dane, 100% de acord!
bogdans scrie:... si in plus sa mai fiu si injurat in trafic de un unflat imbuibat si gretzos care conduce BMW cu geamuri fumurii si care-i ceva scula prin vreun partid sau hotz de masini si care-mi spune " Misca ma-n p..a mea cu kkt-ul tau de Dacie ca incurci circulatia"
de un'e sa stiu ca esti tu, mah?

:lol:

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 10 Dec 2004, 14:45

am primit pe e-mail textul de mai jos

cred ca este adevarat, fiind confirmati si de articolul
http://www.revistapresei.ro/articol.php ... &s=5&ss=-1


Andrei Gheorghe a fost concediat ieri de la Realitatea TV. Povestea e simpla. Miercuri seara, Adrian Nastase si Traian Basescu au avut singura disputa televizata înainte de turul doi al alegerilor prezidentiale. TVR1 a transmis. Realitatea a retransmis. La final, a invitat cîteva personalitati sa-i noteze pe cei doi candidati. Basescu a luat 8, Nastase 6 si asta i-a fost fatal lui Gheorghe. Era directorul general al postului, gîndise emisiunea si participase la ea, criticîndu-l pe Nastase.

Un telefon în miezul noptii si a mai cazut o televiziune. Realitatea TV tocmai se aliase cu CNN, dar se vede treaba ca nu ajuta la nimic.
Dupa cum nu i-a ajutat lui Traian Ungureanu, dat afara de la BBC.
Nobletea tuturor initialelor lumii se face praf în România!

Puterea comite o eroare colosala. Îl transforma pe Gheorghe într-o victima la prima opinie dura a acestuia! Iar patronii postului Realitatea îsi afecteaza investitia prin decredibilizare. Toate par însa mize minore fata de ideea de a controla tara. Cu orice pret.

Pe vremuri, masinile de scris erau înregistrate la militie, precum armele.
Orice atentat la tacere putea fi imediat identificat.

Traim în alt mileniu, însa cei care ne conduc si-au pastrat obsesiile.
Mai sînt trei zile pîna la alegeri si, în acest ritm, se vor interzice sms-urile, Internetul si bancurile. Ni se vor cere la control telefoanele mobile si televizoarele. Daca ne uitam cumva pe Minimax sau Cartoon Network si vedem cum iepurasul îl întrece pe urs?!

Lucian Anghel
utilizator constant
utilizator constant
Mesaje: 144
Membru din: 12 Aug 2004, 13:19
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Lucian Anghel » 10 Dec 2004, 14:51

Ar trebui sa ne gandim bine la cele reproduse de Dan si la multe altele pe care le-am auzit macar in ultimile zile ( chair daca le-am ignorat , cu buna stiinta, ani intregi) inainte de a pune stampila pe un nume.

Avatar utilizator
piticu
veteran
veteran
Mesaje: 606
Membru din: 23 Sep 2004, 12:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de piticu » 10 Dec 2004, 15:40

danr scrie:am primit pe e-mail textul de mai jos

[...]
Andrei Gheorghe a fost concediat ieri de la Realitatea TV. Povestea e simpla. [...] Era directorul general al postului, gîndise emisiunea si participase la ea, criticîndu-l pe Nastase. [...]
pai poate ar fi trebuit sa fie impartial in loc sa-si expuna parerile personale domnu director general? (probabil esti prea incrincenata ca sa poti admite asta)

iar acest andrei gheorghe mi se pare o petarda uda, oricum.

de aici incepe suspansul, ia fiti atenti:"Un telefon în miezul noptii si a mai cazut o televiziune."
tragedie pura:"Nobletea tuturor initialelor lumii se face praf în România!"

"eroare colosala. victima la prima opinie dura. decredibilizare."
deja tremur.

"Orice atentat la tacere putea fi imediat identificat."
ei, nu chiar imediat dar ma rog... daca vrei tu...

si in final isterie in masa:"în acest ritm, se vor interzice sms-urile, Internetul si bancurile. Ni se vor cere la control telefoanele mobile si televizoarele."

deja sunt varza :lol: :lol: :lol:
cine este aceasta doamna de le zice asa cu foc, mai?
mamaue, du-te la control bre!
Ultima oară modificat 10 Dec 2004, 15:45 de către piticu, modificat 1 dată în total.

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 10 Dec 2004, 15:45

e anonima, din folclor :lol:
dar poate aflam

eugen
veteran
veteran
Mesaje: 2258
Membru din: 23 Feb 2004, 18:12

Mesaj de eugen » 10 Dec 2004, 16:03

dane,

de unde ai luat faza cu andrei gh?
auzisem si eu, dar parca nu-mi vine sa cred ca e pe bune...

Închis