electorala: au furat sau nu ?

orice subiect de discutie pe orice tema, mai putin pescuitul rapitorilor

Moderatori: Adelin, johnnybravo, dr.pike, tudor, Moderatori

au furat sau nu ?

au furat
28
93%
n-au furat
2
7%
 
Voturi totale: 30

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

electorala: au furat sau nu ?

Mesaj de danr » 30 Noi 2004, 17:47

pt. ca situatia a evoluat, se impune un nou Poll :lol:

voi ce credeti, au furat la alegeri sau nu ?
intrebarea se refera la furaciune semnificativa, nu mizilicuri....
Ultima oară modificat 14 Dec 2004, 12:39 de către danr, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 30 Noi 2004, 17:49

nu mult ......
numai cat au putut :D :D :D

Avatar utilizator
Dan Cotelici
junior
junior
Mesaje: 90
Membru din: 09 Noi 2004, 07:45
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Dan Cotelici » 30 Noi 2004, 17:54

Dan Cotelici
CS Pescar4Ever
Asociatia Pescari4Ever

carlos
junior
junior
Mesaje: 41
Membru din: 12 Oct 2004, 16:53
Contact:

Mesaj de carlos » 30 Noi 2004, 18:53

si daca n-ar fi furat astia, si veneau ceilalti la putere, ar fi fost oare vreo diferenta???

nu prea cred. poate doar ca ne-ar fi "delectat" basescu cu bancurile lui(intelese numai de el) din palatul cotroceni.

ce-am avut si ce-am pierdut. ....

Avatar utilizator
ovidiu14
veteran
veteran
Mesaje: 1414
Membru din: 07 Oct 2004, 13:40
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de ovidiu14 » 30 Noi 2004, 18:57

cu alte cuvinte ...."si ce daca au furat "
nu ? :?:

Avatar utilizator
Ioan S.
veteran
veteran
Mesaje: 1212
Membru din: 10 Mai 2004, 19:31
Localitate: Iasi

Mesaj de Ioan S. » 30 Noi 2004, 20:30

Cred ca mai corect ar fi fost sa ne intrebi cine nu a furat la aceste alegeri.

Ca a fost organizat de partid sau a fost organizat de candidatul al cincilea pe lista pentru camera deputatilor ... ca s-au furat voturi cu suta de mii din tastatura sau cite trei duzini cu autobuzul ... tot furt este.

Va amintiti de sportul cu urna mobila de la referendum? Va mai amintiti ca in 2000 unul din patru romani au vrut sa "le arate pisica" celor care au fost la putere mai mult sau mai putin recent? Si va mai amintiti cum PRM-ul a fost introdus intr-un "con de umbra" mediatica...
Toate pentru salvarea democratiei ! ....

Multa frustrare si multa ura trebuie sa acumuleze mamaliga pentru a exploda, insa sintem pe calea cea buna !

Altceva m-a uimit insa: Am urmarit reactia aliantei DA fata de cifrele BEC (referitor la voturile anulate). Si prima mea impresie a fost ca cei din alianta sunt foarte, foarte, foarte FLAMINZI. .... Si cind ma gindesc ce protest elegant (si diferit de Ucraina) ar fi iesit daca membrii aliantei DA, in frunte cu Basescu mergeau la ambasada republicii Congo sa ceara sa emigreze acolo. Eu as fi mers cu ei, desi nu-l simpatizez pe Basescu (si e putin spus ca nu-l simpatizez)!

Avatar utilizator
Ioan S.
veteran
veteran
Mesaje: 1212
Membru din: 10 Mai 2004, 19:31
Localitate: Iasi

Mesaj de Ioan S. » 30 Noi 2004, 22:46

Daca s-ar furat prin trecerea unor voturi anulate in "zestrea" unui candidat sau vreunei formatiuni politice cred ca ar fi cea mai cretina tentativa de frauda. Asta pentru ca alianta DA are procesele verbale de la sectiile de votare (sau ar trebui sa le aiba). Asa ca noaptea asta trepadusii de la PD si PNL vor avea de lucru la adunarea voturilor anulate si probabil ca miine dimineata liderii lor vor anunta daca cifrele corespund cu cele comunicate de BEC. Iar daca corespund s-ar putea sa miroase a cacao prin zona de unde s-a iscat furtuna.
Desi pare meci de 1 X 2 eu as paria pe ceea ce am scris ai sus. Nu ca ceilalti ar fi niste sfinti, ba dimpotriva (sau tocmai de aceea).

Avatar utilizator
vanatoruldepesti
veteran
veteran
Mesaje: 613
Membru din: 24 Sep 2004, 18:30

Mesaj de vanatoruldepesti » 02 Dec 2004, 09:03

Au furat pe toate planurile! Ganditi-va ca voi, avand functii importante in guvern, impreuna cu inca 200 de prieteni, aveti conturi in banci de cateva milioane euro, 2-3 vile, 4-5 pensiuni, 4-5 firme, BMW X5, mercedes ultimu' tip, JEEP, etc. Brusc, se schimba treaba si s-ar putea, pe langa faptul ca iti poti pierde si tu si prietenii tai tot ce ai, sa fi judecat si sa mai faci si parnaie 4-5 ani(vezi RAFO=JAFO). Mai dai tu drumu' la putere cand ai in mana politia, jandarmeria, armata, justitia si pe deasupra si cateva milioane de dobitoci saraci lipiti pamantului care te sustin frenetic? Din respect fata de administratorii forumului nu le transmit nimic celor ce au votat PSD!!! :evil:

Avatar utilizator
piticu
veteran
veteran
Mesaje: 606
Membru din: 23 Sep 2004, 12:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de piticu » 02 Dec 2004, 11:30

@vinatorul de pesti

wow wow wow stai asa - ca nu-i asa...

in primul rind n-ai (inca) nici o dovada ca au facut-o (la scara la care au declansat ceilalti scandalul)

in al doilea rind e omeneste sa li se faca hotilor frica de intorsu' - roatei, da' uite ca la ani de zile de la fapte nu li se intimpla nimic (Ex: Muresan electronistu agricol sau ala de ne-a privatizat de ne-a rupt) asa ca se intoarce sau nu, greii tot in picioare cad.

in al treilea rind: nu am votat cu PSD si sunt unul dintre cei doi care cred (pina acum) ca nu s-a furat in asa mare proportie.

in al patrulea rind: cred ca democratia, asa imperfecta cum e, este pina acum cea mai buna forma de organizare umana (inca o dovada ca Dumnezeu exista, altfel am fi descoperit noi pin-acuma organizarea PERFECTA).
In mod evident, tu nu crezi la fel.

Curiozitate: daca as presupune (prin absurd) ca n-ai fi avut tu atita respect pentru administratorii forumului si io as fi votat PSD, ce mi-ai fi transmis? :lol:

danr
Site Admin
Site Admin
Mesaje: 5100
Membru din: 12 Mar 2007, 22:56

Mesaj de danr » 02 Dec 2004, 11:35

cred ca ar presupune multe stelute
mai bine pe privat

Închis